ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

smogovci.bbb2

A tebi je normalno da svi ti autobusi stižu u isto vrijeme?! I tko stvara gužvu, putnici?! Ne, nego Vi poštovani djelatniče ZET-a odnosno klika iz Centra u Zapruđu koja kroji takve VR da se šlepate jedan za drugim pa vas nema 15-20 min pa ponovno ispočetka >hammer<
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

C2

Na zapadu grada bi takav scenarij bio kod postaje Vrapčanska aleja na aleji Bologne, ali srećom čim se izvrši izmjena putnika autobusi odmah kreću jer vozači na velikoj večini autobusa svojevoljno zatvaraju vrata. Ovo što je smogovci.bbb2 naveo je na zapadu isto problem.

MAN truck bus

Linija:109/11
Autobus:Citaro 184
Na 109 od Središća pa do Črnomerca kao što je 421 opisao, pa sad ti ostani normalan i onda se ljudi deru zatvori vrata.  ::|
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Tomek

Citat: 421  u Travanj 03, 2017, 20:00:16


NL 263 iz 99 ima istu konfiguraciju kao i Lion´s City, sve ručno ili prva dvoja vrata + dozvola za treća. Ništa nije bilo prespajano iliti prebrikano, nego su stručnjaci pročitali manual i otkrili ugrađenu mogućnost koja je postojala.


Svi NL-ovi osim tih iz 99. su na instrument ploči imali tri gumba za otvaranje vrata, NL-ovi iz 99. su imali dva gumba, kasnije kad su 3. vrata počela biti upravljana od vozača onda se pojavio i treći gumb.

Shole

Senzor da,  al onaj na samim vratima, u gumi,  a ne onaj za prostor oko vratiju.  Čim prilikom zatvaranja nekog lagano stisne odmah se vrata ponovno otvore.
Znači,  po meni najbolja varijanta: 
- sva vrata ručno upravljiva isključivo od strane vozača
-  pištanje 2 puta nakon što se stisne dugmić za zatvaranje a prije početka samog zatvaranja
-  senzor otpora koji vrati ako vrata naiđu na prepreku.
-  bez senzora prostora oko vratiju.

Zbog ovog zadnjeg sam čak i pristalica low entry zglobnjaka jer bi onda treća i četvrta vrata imala stepenicu pa ni teoretski nitko nebi mogao smetati prilikom zatvaranja

421

Citat: smogovci.bbb2  u Travanj 03, 2017, 20:15:49
A tebi je normalno da svi ti autobusi stižu u isto vrijeme?! I tko stvara gužvu, putnici?! Ne, nego Vi poštovani djelatniče ZET-a odnosno klika iz Centra u Zapruđu koja kroji takve VR da se šlepate jedan za drugim pa vas nema 15-20 min pa ponovno ispočetka >hammer<
Ako se dogodi navedena situacija s vratima, tad je neminovno kašnjenje i dupliciranje ili tripliciranje  bus123 bus123 na stajalištima.
Navedeno stajalište MSU može biti krcato putnicima zbog prijelaza iz tramvaja koji tamo prolaze, a većina je NT2200 (7,14,6)  kapaciteta 200 putnika dok u zglobni Citaro stane max 156 duša. Da, stvarno, tko stvara gužvu?
Djelatnici ZET-a? russian_roulette
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Ne iskrca se cijeli tram kod MSU. Tako da ti ta priča ne drži vodu. Subotom kad nema nikoga 220, 221 imaju polaske u isto vrijeme. Kome to treba?! Putnicima?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

Vozne redove slažu oni kojih nije briga za potrebe putnika,  a ni vozača, nego samo sebi žele olakšat posao kod slaganja vozačkih smjena. Ista stvar je i kod nas u Rijeci. 

Ivan

Citat: 421  u Travanj 03, 2017, 21:51:46
Ako se dogodi navedena situacija s vratima, tad je neminovno kašnjenje i dupliciranje ili tripliciranje  bus123 bus123 na stajalištima.
Navedeno stajalište MSU može biti krcato putnicima zbog prijelaza iz tramvaja koji tamo prolaze, a većina je NT2200 (7,14,6)  kapaciteta 200 putnika dok u zglobni Citaro stane max 156 duša. Da, stvarno, tko stvara gužvu?
Djelatnici ZET-a? russian_roulette
Pa radi li ZET (i gradske službe) vozni red ili putnici? Nemojte biti smiješni.

Putnici su kao i vozači nemoćni, i nema razloga sad ovdje prebacivati krivnju na putnike jer su jadnici koji još nisu odustali od ZET-a koji je u 15 godina za 30% skresao ukupni kapacitet linija preko Av. V. Holjevca dok je stanovništvo samo raslo. I u takvom okružju ograničenih resursa i infrastrukture gdje bus vozi liniju koju bi mogao voziti barem tramvaj ako ne metro, autobusi trebaju biti sposobni krenuti sa stanice ako vozač potvrdi premoštenje senzora kako to praktično funkcionira kod Citelisa (ali ne mislim na potpuno isključivanje senzora čačkalicom). Postoji odgovoran i kontroliran način da stvari rade kako treba, no Citaro je s vratima očito nepraktično složen za zagrebačke uvjete i treba ga izbjegavati na 109.


Inače, zadnjih tjedana napokon rade blokade polaska i senzori kod Iveca i MAN-ova umjesto da je sve stalno isključeno... Baš me zanima što je potaknulo ovakvu promjenu.

Ugl što se mene tiče ovo je najbolja stvar u zadnje vrijeme i pokazuje da se kaos može srediti kad se hoće... Napokon povratak modernih sigurnosnih sustava autobusa u 21. stoljeće od koji je APP predugo radio totalnu sprdnju. :P

tramvajac 92

Kaj misliš da je potalko?   ;D

Šefova naredba (vjerojatno uz prijetnju kaznama ako se ne poštuje). Stara provjerena metoda.

marin

@421 Ovo za papire, nije rekla kazala, već sam ih ja osobno vidio. Takva konfiguracija Citara definitivno nije za Zagreb i pretrpane autobuse pogotovo na liniji kao što je 109. A bilo je more situacija di se vozaču j*** mater i rodbina zato što je "stisnuo" putnika, a zapravo je to senzor. Ako tebi toga treba, samo daj.
Btw, istina je da se pokrenulo ovo protiv skidanja blokada s vrata, i to zbog Citelisa jer je netko izjavio da kad je stisnut SECU da komp. ne prikazuje greške i da su zato krepala 2 motora na Citelisima. I onda se automatski povukao papir da se ni u kakvom slučakju to više ne smije radit niti na kojem tipu autobusa. I sad nek oni meni kažu da je to zbog čačkalica i papirića krepao motor.  good_boy A nek se vozači zezaju, ko ih j..., sa senzorima i staničnom.

822DoDo

Najbolje da se autobusi voze s otvorenim svim vratima i da ljudi uskacu i iskacu gdje god treba. Zasto bi mi koristili senzore i stanicnu kad smo balkan.
Das Beste oder nichts. MB

C2

#27
@Shole
Složio bih se s tobom oko tvoje idealne varijante. Ja bih još ovdje dodao da bi vrata trebala bit klizna i otvarati se prema van jer ova standardna vrata imaju putanju otvaranja/zatvaranja koja ide u putnički prostor (ne mislim na onu varijantu s cijevima kao nosačima). Recimo Beč se odlučio za takav tip vrata na zadnjim Citarima koje su nabavili, a do tada su imali standardna kao i kod nas. To bi bilo rješenje da vrata ne idu u putnički prostor i pomoglo bi u situacijama kada je bus pun ko šipak. Gotovo sve marke koje ZET ima u voznom parku imaju u ponudi taj tip vrata. Ovi senzori sile koje si naveo su puno veći jamac sigurnosti nego ovi na Citarima koji više djeluju kao igračka nego jamac sigurnosti. Čak sam za to da budu na svim vratima osim prvih.

@Marin
Ja sam protiv toga da se vozilo može kretati s otvorenim vratima. I ja sam također mnogo puta vidio da su vrata nekoga stisnula zbog nesavršenosti senzora i nakon toga uvrede na račun vozača. Pogotovo u APD-u. To se najčešće događa onima koji uletavaju pred senzor kada mu je vrijeme isteklo a da nitko ne prođe ispod njega i vrata se počinju zatvarati. Već sam napomenuo kada je bila velika selidba među pogonima Lion's-i koji su završili u APD-u iz APP-a su ostali sa raštimanim senzorima, pa je bilo slučaja da je vozač otvarao 3. vrata na dozvolu, i odmah nakon što bi se vrata otvorila, vrata počela svirati i zatvorila bi se nakon što su odsvirala. Dobro je bilo dok je izlazilo 1-2 putnika na ta vrata jer bi stigli izaći, a kad ih je bilo više već bi bilo priklještenih.

@421
Moram spomenuti tramvajski promet sa svrhom da ga usporedim s problemima autobusnog. Kako je tramvajcima u zoni centra u špici gdje je priljev putnika mnogo veći nego na aveniji Većeslava holjevca kod Lisinskog ili Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Tramvaji dugi 32m sa 6 vrata ne čekaju na stanici jer se vrata ne mogu zatvoriti ili zato što naknadno netko uletava. Vozač ima još manju preglednost na vrata i zatvara ih svojom voljom. Vozač u svojoj glavi zaključi kada bi bilo dosta sa izmjenom putnika i počne zatvarati vrata. Da tramvaji imaju senzore kao Citaro situacija bi bila zasigurno gora. I napominjem da na zapadu grada vrlo rijetko može vidjet takav cirkus kao što je kod Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Već sam napomenuo kada Lion's City dođe kod Nacionalne da čim se izvrši izmjena putnika da odmah kreće i projuri sve Citare koji ostanu na stanici zbog senzora. Kažem da se vrata zatvaraju na volju vozača ne bi ovog bilo. Jedino podržavam ove senzore koje je Shole naveo, da baš oni biseri koji žele se sukobit s voljom vozača da ih obrani od ozljeda.

tramvajac 92

Citat: 822DoDo  u Travanj 04, 2017, 16:17:07
Najbolje da se autobusi voze s otvorenim svim vratima i da ljudi uskacu i iskacu gdje god treba. Zasto bi mi koristili senzore i stanicnu kad smo balkan.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/db/Arriva_London_bus_LT6_%28LT12_FHT%29%2C_route_38%2C_16_April_2013_%282%29.jpg/800px-Arriva_London_bus_LT6_%28LT12_FHT%29%2C_route_38%2C_16_April_2013_%282%29.jpg
bob walker - wikipedia

London nije balkan, pa eto imaju takvo rješenje.

C2

To rješenje podsjeća na stare Routemaster-e koji nisu niti imali vrata.