AP Imotski / Autoherc Metković – fotografije

Autor autobusi.org, Studeni 23, 2007, 23:31:21

Lion's Driver

Ovo na placu bi trebao biti ex. 101GE koji je imao prometnu na autocesti kada je vozač zaspao i udario u branik.

I šta se onda dogodi, puno je autobusa istog tipa i svaki od njih treba dio i počne se čepušat po principu "jedan više manje". Nažalost Zora nema veliki broj, a ovo što ima ako za treba dijelove lakše je skinuti sa ovoga nego kupovati i izrađivati nove. Daj Bože da ponovo stane na cestu ali ako ostali za trebaju još dijelova bojim se da neće.

Što se đaka tiče, taj prijevoz obavljaju većinom Zore, što oko Imotskog što za Hercegovinu. Ima ih dovoljno + MAN Regio + žuti Sprinter itd itd pa ova nije potrebna osim "za dijelove"

Dreamwalker

Koliko je Zora i koje izvezeno u BiH? :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Lion's Driver

E taj podatak stvarno ne znam ali znam da minimalno dvije bijele voze za Hercegovinu iz Imotskog đake (još su na HR tablama)

dado1

Zna li itko gdje su završili MAN-ovi SL ? i kakva će biti sudbina autobusa šta su ostavljeni na parkiralištu kolodvora u Imotskom ?

tony515

Danas je zora ex 101GE, koja je bila kraj vodoprivrede otišla na šlepi put BiH.

dado1

#1175
Parking na kolodvoru izgleda kao groblje autobusa...u%u017Eas...evo Neoplani erolineri dobili oznake "+"...znaci li to da su prvi na redu za bager ?  buljo

Lion's Driver

Već par mjeseci imaju oznake. Nekoliko MANova ex. Panturist je nestalo sa AK. Ne znam, jesi li primjetio razbijene vozačeve prozore na Iliade i šarenoj Setri 319? Unatoč tome što svaku večer policija obilazi autobuse netko (pretpostavljam mulci iz srednje) je razbio prozore na ta 2 autobusa  >hammer<

dado1

Nisam primjetio to za prozore ali cinjenica da tolika tvrtka (u koju je dosta ljudi ulozilo svoje karijere) je se dovela u stanje da nema ni adekvatan parking na raspolaganju. Ovih 10 tak registriranih autobusa vozaci drze ispred kuća, na stanicama itd.. nekada u zlatna vremena za nevraćanje autobusa u garaže se dobivao direktan otkaz

steyr1985

Sve je to  stara uprava napravila pa onda dosao Zovko rasprodao sta se moglo rasprodati i onda poklonio firmu. Palac dosao misleci da ce uspijet i zube polomio i to je to.

tony515

Malome neoplanu su također razbijena sva vanjska stakla. Euroliner je isto ostao bez jednoga prozora, ne znam dali se da primjetiti sa slike da viri zavjesa van. Jedan od renola s kolodvora je registriran i vozi djecu.

Paško

Citat: tony515  u Prosinac 05, 2020, 09:53:44
Jedan od renola s kolodvora je registriran i vozi djecu.

Probaj ga uhvatiti za forum. :) A o ostalim autobusima ne valja trošiti riječi, tužno je to sve gledati...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tony515

U međuvremenu šajbe i dalje stradavaju.. klinac

MAN464

Citat: tony515  u Prosinac 01, 2020, 18:49:02
Danas je zora ex 101GE, koja je bila kraj vodoprivrede otišla na šlepi put BiH.

To je bila mislim du 102 ge nije du 101 ge :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

dado1

ZG-3425-FM stoji na jednom placu u očajnom stanju, vjv je neki veći kvar u pitanju...
ZG-3427-FM stoji na kolodvoru mislim da su on i sivi Crobus još uvijek u pogonu (prijevoz djece)

MAN464

Više Crobusa je u prometu (10 km)  među njima i 693 sa AP Imotski shemom, 3425 mislim ima kvar motora.  :'( :'(

Inače više ih je bilo u Scania ovlaštenom servisu ovih prethodnih tjedana  thumbs thumbs
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.