Bosnaexpres Doboj Jug - razno

Autor lav, Prosinac 07, 2007, 20:01:16

aaaaa

Citat: mb0404  u Srpanj 05, 2009, 17:22:04
Citat: ist  u Srpanj 05, 2009, 12:30:33
U BiH je bilo neoplana još prije 20 godina  ::|
Pajdo u Bosni posle rata nije bilo ni Juge a kamoli Neoplana pola raja pokrala pola polupano u ratu.Ko je imo Neoplana il Setru bio je kralj.....

Ma jašta je uhh dobro se sjećam 96 godine Centrotrans imao Mercedese 303 i to ih je tada uvezao iz Njemačke polovne stare po otprilike 10 godina neki su bili i mlađi. To su bili možda najbolji autobusi u to vrijeme u državi. Biss tours imao "niske" MB 303. Transturist imao TAM-ove koje je uspio sačuvati od rata. Većine privatnika nije ni bilo. Kada je početkom 97. CTS nabavio oko 5 komada Citylinera bilo je kao da su stigli svemirski brodovi. U to vrijeme bosnaexpres je imao ubjedljivo najbolja vozila. Imali su linije za inostranstvo. Imali su Neoplane svih vrsta od jetlinera do Skylinera. Takođe imali su nekoliko MAN-ova turističkih (ne znam oznaku). Setre 215 više njih. Mislim da su imali i 228 ali nisam siguran. Dakle poslije rata bosnaexpres je imao ubjedljivo najbolja vozila i samo nesposobnost odnosno pokvarene namjere rukovodstva doveli su ih do toga da se firma osiromaši da se iz nje izvuče sve što je valjalo i vrijedilo te da se kao takva proda. Ali eto bogu hvala novi vlasnik imajuci u vidu postupke izgleda da ima dobre namjere u vezi sa BE.

doBUS

Novi Tourismo dobio standardnu BE kolor šemu i logo..Registrivan je ovih dana treba da počne voziti...

elvis

MB sprinter na Stupu

LAV1894

Citat: doBUS  u Srpanj 10, 2009, 17:46:12
Novi Tourismo dobio standardnu BE kolor šemu i logo..Registrivan je ovih dana treba da počne voziti...

Evo ga na http://www.bosnaexpres.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=48 , pa pogledajte...

doBUS

Njihov simi MB Tourismo..je MB Tourismo 1 generacije samo je dobio novu masku i zadnja stop svjetla

CroHerc

Citat: doBUS  u Srpanj 11, 2009, 14:49:51
Njihov simi MB Tourismo..je MB Tourismo 1 generacije samo je dobio novu masku i zadnja stop svjetla

Ja bi rekao da je ovo druga generacija tourisma . Ili ako  je prva onda  nije promjenjena samo maska i stop svjetla nego i čitav stražnji dio autobusa , a i još neki detalji .   Npr. poklopac motora , zadnje staklo , koje je ravno i na kojem se nalaze svjetla a to se ugrađiva od 2000. god .


busfan

Unutrasnjost je kao u starog modela, osim ako se neko vrijeme i u novi model nisu ugradjivala srara sjedista,...

elvis

Imate ovu lajsnu iza vozaca sto ide s krova prema dole ukoso,ako na kraju pravi polukrug kod vozacevog sjedista,i s desne strane ako je produzena na vrata prednja onda je novija verzija,ako je starija to izgleda kao odsjeceno

CroHerc

#113
Citat: elvis  u Srpanj 11, 2009, 22:22:48
Imate ovu lajsnu iza vozaca sto ide s krova prema dole ukoso,ako na kraju pravi polukrug kod vozacevog sjedista,i s desne strane ako je produzena na vrata prednja onda je novija verzija,ako je starija to izgleda kao odsjeceno

E pajdo to ti je najlakše naljepiti , taj dio .   ;)


elvis

a jos lakse prepoznati jel ljepljeno ili original,ja sam vidio dosta tih prerada ali niko to nije ljepio,to se uopste ne smatra bitnim,nijedan putnik nece na osnovu toga zakljuciti jel stariji ili noviji bus

CroHerc

Citat: mb0404  u Srpanj 12, 2009, 17:06:39
Ajd raja da se dzabe ne zajebavate i objasnjavate nek neko ubaci sliku tog sivog od BE,i starog nekog za kog smatrate da je preradjen pa onda da vidmo razlike svi zajedno...Vako mozete do prekosutra

Idi na mobile.de pa gledaj . nećemo sad ovdje slike stavljati od nekog desetog autobusa .  

Za razliku od elvisa ja sam vidio dosta lijepo urađenih toursma .  

Ova novija stop svjetla mu puno bolje stoje .   ;)

aaaaa

Citat: mb0404  u Srpanj 12, 2009, 17:06:39
Ajd raja da se dzabe ne zajebavate i objasnjavate nek neko ubaci sliku tog sivog od BE,i starog nekog za kog smatrate da je preradjen pa onda da vidmo razlike svi zajedno...Vako mozete do prekosutra

buraz slažem se 100%.
Ne kontam čitavu ovu raspravu. Jedan tourismo koji je bio i jedini u njihovoj floti do nabavke ovog novog je u BE stigao iz Satoursa koji je kupio firmu Bosnaexpres Doboj Jug. Mislim da je bio u sličnoj boji kao što je ova današnja , možda čak i u istoj. Tačno je da mu je zadnji kraj prerađivan jer je ranije imao zadnja štop svjetla kao ovaj

http://i163.photobucket.com/albums/t287/busfan_2007/Transprom.jpg

Što se tiče prednjeg kraja ne znam, ne sjećam se kakav mu je bio prednji kraj. Isti slučaj je i sa setrama (217 koja je bila u bijeloj boji sa plavim šarama koje je zamjenila siva boja s tim da su joj postavljene karambolke i maska od 317)  i sa setrom 215 koja je bila u svijetlo žutoj boji koja je takođe pripadala Satoursu i ona je prefarbana u sivu i dograđena joj je klima na krov...
nadam se da sam bio od koristi






CroHerc

Ako je zadnji bio ovakav onda su i prednji radili 100% .  ;)

elvis

Citat: CroHerc  u Srpanj 12, 2009, 17:39:57
Citat: mb0404  u Srpanj 12, 2009, 17:06:39
Ajd raja da se dzabe ne zajebavate i objasnjavate nek neko ubaci sliku tog sivog od BE,i starog nekog za kog smatrate da je preradjen pa onda da vidmo razlike svi zajedno...Vako mozete do prekosutra

Idi na mobile.de pa gledaj . nećemo sad ovdje slike stavljati od nekog desetog autobusa .  

Za razliku od elvisa ja sam vidio dosta lijepo urađenih toursma .  

Ova novija stop svjetla mu puno bolje stoje .   ;)


1. Ne znam zasto si ti mene odjednom uzeo na zub
2.Nagledao sam se ja svakakvih prerada za koje ni ne sumnjas da postoje,nisi bio sa mnom tako da ne znas
3.nisam spominjao stopke uopste u postu iznad za koje se ti hvatas
4.Imate temu za ovo u "razno" pa pisi dole,sve ostale postove u ovoj temi vezano za prerade brisem

mate

Danas u Sl.Brodu...prva voznja na liniji bus izgleda predobro...zao mi je samo sto ga nisam uspio slikati iznutra, posto sam bio u stisci s vremenom, a i ovu sliku mi je sunce pokvarilo...po rijecima jako ljubaznog vozaca (ponudio mi je da slikam i unutrasnjost,al zbog vec navedenog razloga nisam stigao) cijena busa je bila oko 500 tisuca KM...