Apodos, Split [ST]

Autor Paško, Svibanj 27, 2011, 23:19:06

Bari

415HDH na Vratima Jadrana
KREPAT MA NE MOLAT !

AH Bus

Od jučer još jedan Lav u floti
MAN Lion's Coach, 400 KS, 2013., 49+1+1

Paško

Prva stvar koju vidiš na obilasku grada su radovi. Rijetko koji tour je toliko vjerodostojan. ;D

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

sniff

Čini se da je crni Starliner od Žabca iz Metkovića sada ovdje, s novim regama, ST-9315-H

mate

Nećeš vjerovati, ali dobro ti se čini klinac


Kolega garažer

MAN Lion's Coach ST-6139-D završio u Vincek bus
PROMET Split

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

elez

#52
Vidio sam maloprije katni MAN SD200 koji je vozio od sv. Frane do Sustipana, piše njihovo ime kraj vrata. Autobus je uređen kao City Tour Bus, krov mu je zamjenjen ceradom, crvene je boje. Nisam uspio slikat nažalost. Jel zna neko vise, koji je tocno model, kad je došao, di je sređen????
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

#53
Što nije jasno? Model autobusa i njegovu namjenu si napisao sam. Na početku mjeseca je viđen na baždarenju tahografa, a ne znam gdje je sređen. Tablice su ST-4697-I, a ovo je sve od slika što zasad imamo (by Josip).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#54
Evo malo bolje slike :)
MAN SD 200F (ST-4697-I) iz 1979.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#55
Do ove godine imao je registracije B-RR 858, a od ove ima ST-4697-I. Prvi Berlinac stigao je u Hrvatsku. Pomalo kasno, ali vjerujem da neće biti jedini jer ipak ih je u Berlinu vozilo čak 956. Ovaj MAN SD 200F tamo je s radom počeo 27.04.1979. i u BVG-u se kao #3147 zadržao 14 godina. Nakon toga malo je lutao do Odenwalda (firma Friedrich), grada Wesselinga (firma Platz) pa se vratio u Berlin (firme Der Tempelhofer, Top-Tour i VIP Bus Connection) i s 38 godina došao u Split. Njegove starije slike iz Berlina mogu se naći ovdje: http://sdgalerie.piwigo.com/index?/category/12-sd78_3_3138_3162/start-18#top (tražite ex3147), a jednu sam ostavio i u postu. U Splitu je dio Apodosova turističkog razgledavanja grada koje košta 20 eura (uključuje i pješački dio). Vozač (kojeg pozdravljam i zahvaljujem na slikanju!) ga hvali i kaže da ga je zbog grana i ostalih prepreka u zraku nekad zeznuto voziti, ali je ipak guštanje. Prve dvije slike su iz ljeta, nisam htio slikavati ljude koji su čekali vožnju u 13:00 na prvom katu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Karoseriju je izgradio Orenstein & Koppel (O&K). Ima dva stubišta (uvedeno 1978. godine) i trostupanjski Voith mjenjač (uvedeno 1976.). Vozačka tabla podsjeća nas na stare gradske MAN-ove kojih više skoro nema u Splitu (#688 jedini). Slikao sam i originalni berlinski broj. Jednom ću se već i provozati. :)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

jure

Turistički obilazak Splita

Paško

Ovogodišnja reklama na Sprinteru
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Stari MAN hvata kruzeraše. Još malo i 40 godina.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!