Sanos

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:40:02

medo

Citat: kriticar  u Ožujak 05, 2009, 23:43:37
u Libertasu su bila dva sanosa A12 sa troja vrata s tim da su prva i druga bila četverokrilna ,a treča kao i kod ovog dvokrilna.
Prvo su vozili za Cavtat, a poslije su ih prebacili u Metković
jeli se možež sjetit garažnih brojeva? znam da u libertasu imaju arhivu samo pokušavam nać način da se dokopam tih dokumenata, ali nemogu vjerovat da nitko nema nikakve slike tih starih autobusa.

Shole

Prva generacija Sanosa S14  (novija verzija je imala manje zaobljen krov).
Za onog skroz lijevog nemam pojma.  Po obliku sliči na TAM-a, ali ima tipična Sanosova vrata.   Sanos A13 nije jer nije imao ovako nagnuto staklo, jedino da nije možda zadnja verzija FAP Ohrida.

man750

#32
Citat: Shole  u Ožujak 15, 2009, 18:54:22
Prva generacija Sanosa S14  (novija verzija je imala manje zaobljen krov).
Za onog skroz lijevog nemam pojma.  Po obliku sliči na TAM-a, ali ima tipična Sanosova vrata.   Sanos A13 nije jer nije imao ovako nagnuto staklo, jedino da nije možda zadnja verzija FAP Ohrida.
za sanose je tocno ,a onaj skroz lijevo je O302 sklapan u Skopju, u istoj tvornici gdje i sanosi.
Pisalo je to sve vec na forumu ,zato shole vise citati ,a manje brisati postove.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

svicar

#33
Po meni Sanosi si imali dobrog uzora,bili su udobni a  neki opet kazu da su tromi,dok TAM navodono jako startan,al relativno neudoban.

dialogos

Takve o302 by  Sanos je imao ex Jadrantours i ATP Šibenik

sanos_a

jel ima neko slike sa sanos 0302?

zlikowszky

Još malo starine...

Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Shole

To je iz kataloga.  S14 negdje iz 1975. ili novije.  Stariji su imali drugačiji krov

arsenal

Reparirani S-315 ATP Morava iz Vrnjacke Banje.

Shole

Hmmmm raritet mora se priznat.  Ovih sa kosim zadnjim bočnim staklom nije bilo baš puno.  U Autotransu niti jedan iako su ih imali hrpu, a u Autotroleju samo 1 koji je karijeru završio sa manje od 10 godina jer ga pojela sol dok je vozio za HV u periodu 1991-1995.  Gar. br. 479.

arsenal

Stari niski sanos S 315

arsenal

Zna li mozda netko od vas malo vise o jednoj pomalo cudnoj seriji sanosa S-415 iz druge polovine osamdesetih kakvih je ukupno 7 komada imala kotorska "Autoboka". Rijec je o turistickoj varijanti koja je imala krovnu klimu "Thermo king" a koju je pogonio poseban mali "Yanmar" diesel motor smjesten u bukeru autobusa na desnoj strani odmah iza prednjeg tocka.
Imam nazalost samo ovu fotografiju koja pokazuje jedan od tih buseva kada su vec kasirani, a ovaj je u medjuvremenu pretrpio mnoge izmjene, pocev od ugradnje TAM-ovog motora od 260 ks, do izmjene unutrasnosti u koju su stavljena plasticna sjedala iz nekog starog rashodovanog gradskog "menarini" busa. Ipak, vanjski je izgled zadrzan u najvecoj mogucoj mjeri u originalu....

Da li je jos neko na eks YU prostorima imao ovu verziju 415-tice ili su ovi busevi radjeni samo za izvoz ?

mb0404

Ovaj mi se cini da je bio nekad u vznom praku prevoznika iz Žepča,znam da su imali Dubravu u slicnim bojama.

pwt231

Sanos S-415 in service of PKS (Państwowa Komunikacja Samochodowa - Polish bus and truck operator). Image was taken in July 1990.

Regards,
Piotr

Galeb

#44
Citat: arsenal  u Lipanj 08, 2009, 12:01:10
Zna li mozda netko od vas malo vise o jednoj pomalo cudnoj seriji sanosa S-415 iz druge polovine osamdesetih kakvih je ukupno 7 komada imala kotorska "Autoboka". Rijec je o turistickoj varijanti koja je imala krovnu klimu "Thermo king" a koju je pogonio poseban mali "Yanmar" diesel motor smjesten u bukeru autobusa na desnoj strani odmah iza prednjeg tocka.
Imam nazalost samo ovu fotografiju koja pokazuje jedan od tih buseva kada su vec kasirani, a ovaj je u medjuvremenu pretrpio mnoge izmjene, pocev od ugradnje TAM-ovog motora od 260 ks, do izmjene unutrasnosti u koju su stavljena plasticna sjedala iz nekog starog rashodovanog gradskog "menarini" busa. Ipak, vanjski je izgled zadrzan u najvecoj mogucoj mjeri u originalu....

Da li je jos neko na eks YU prostorima imao ovu verziju 415-tice ili su ovi busevi radjeni samo za izvoz ?
Ima(se) wakwi po Makedonija...Galeb-Ohrid ima(se) 5-6,poslednite 2 rashodowani wo 2004 god.
g.br.260 OH-846-BL i g.br. 259 OH-517-BG