Linije - razno 2021

Autor STIB, Siječanj 29, 2021, 14:11:20

Melisa Kodžoman

S obzirom da je 243 sada jedina linija za Kajzericu, čudno je što se njezina trasa nije izmijenila, odnosno prilagodila stanovnicima naselja. Ovako kao ostatak 234 ne pokriva 90% naselja i uopće nije korisna.
Puno je bolja opcija da prema okretištu iz Antallove ide ravno onom ulicom kroza samo naselje (mislim da je Bencekovićeva) i izlazi kod zelenog mosta, a od okretišta natrag uobičajeno - pogotovo sad kad ju Feniks vozi koji tamo prođe bez problema. Stvarno me čudi da nitko od stanovnika ne reagira jer je to naselje očajno povezano. I tramvaj i autobus Bogu iza nogu, doslovno svaki na svojem rubu.

Akropola

Citat: Melisa Kodžoman  u Studeni 23, 2021, 21:05:38
S obzirom da je 243 sada jedina linija za Kajzericu, čudno je što se njezina trasa nije izmijenila, odnosno prilagodila stanovnicima naselja. Ovako kao ostatak 234 ne pokriva 90% naselja i uopće nije korisna.
Puno je bolja opcija da prema okretištu iz Antallove ide ravno onom ulicom kroza samo naselje (mislim da je Bencekovićeva) i izlazi kod zelenog mosta, a od okretišta natrag uobičajeno - pogotovo sad kad ju Feniks vozi koji tamo prođe bez problema. Stvarno me čudi da nitko od stanovnika ne reagira jer je to naselje očajno povezano. I tramvaj i autobus Bogu iza nogu, doslovno svaki na svojem rubu.

Tražili su ali je došla promijena vlasti pa je stalo. Jedan plan je da liniju produže na Savski most - Prisavlje - Glavni kolodvor. Ako bi vozila tamo mini je pre mali.

smogovci.bbb2

Citat: Melisa Kodžoman  u Studeni 23, 2021, 21:05:38
S obzirom da je 243 sada jedina linija za Kajzericu, čudno je što se njezina trasa nije izmijenila, odnosno prilagodila stanovnicima naselja. Ovako kao ostatak 234 ne pokriva 90% naselja i uopće nije korisna.
Puno je bolja opcija da prema okretištu iz Antallove ide ravno onom ulicom kroza samo naselje (mislim da je Bencekovićeva) i izlazi kod zelenog mosta, a od okretišta natrag uobičajeno - pogotovo sad kad ju Feniks vozi koji tamo prođe bez problema. Stvarno me čudi da nitko od stanovnika ne reagira jer je to naselje očajno povezano. I tramvaj i autobus Bogu iza nogu, doslovno svaki na svojem rubu.
Trasa linije 243 prilagođena je jednom stanovniku Kajzerice a taj je Jadranko Baturić kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Akropola

Citat: smogovci.bbb2  u Studeni 23, 2021, 22:21:18
Trasa linije 243 prilagođena je jednom stanovniku Kajzerice a taj je Jadranko Baturić kava

Baturić živi u Blatu.

smogovci.bbb2

On je trasirao liniju 243 i ima nekretninu i na Kajzerici
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Navodno kad se završi rekonstrukcija Savskog mosta linija bi bila produžena do Savskog mosta.
Otkad voze Feniksi, barem prividno, linija izgleda popunjeno kad ima 5-15 putnika po polasku. Iako bi se tu dao izvesti neki spoj linija 242 i 243 s jednim solo autobusom slično kao kod linija 129/149 i 201/202. Jedan polazak za Podbrežje, drugi za Kajzericu uz preispitivanje potrebe 243 u kasnoj smjeni jer nikad nisam vidio ikog da se navečer vozi s 243, pa bi linija mogla prometovati od 4 do 20.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ChRiStIaN

Inace...sljedeci tjedan APP vozi liniju 234.  thumbs
@ Autobusi Hrvatska @

BestOne

Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali svejedno ću pitati ovdje. Znate li na kojim je linijama - gradskim ili prigradskim, svejedno - najvjerojatnije sresti star(ij)i autobus, dakle autobus proizveden do cca 2005-2006? Znam za 109, ali ima li još koja manje opterećena linija, a da su autobusi relativno stari? Veliki sam ljubitelj starijih autobusa i volio bih se provozati...

BestOne ~ autobusi.org

Portos

Citat: BestOne  u Studeni 28, 2021, 03:53:20
Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali svejedno ću pitati ovdje. Znate li na kojim je linijama - gradskim ili prigradskim, svejedno - najvjerojatnije sresti star(ij)i autobus, dakle autobus proizveden do cca 2005-2006? Znam za 109, ali ima li još koja manje opterećena linija, a da su autobusi relativno stari? Veliki sam ljubitelj starijih autobusa i volio bih se provozati...
Sa solo autobusima na Velikogoričkim linijama (MAN-ovi iz 99' i 03'), na liniji 120 možda uhvatiš #36 iz '03, te na linijama garaže Dubrava možda naletiš na ponekog MB Citara. Starije zglobne naći ćeš na 109,172 i 176/177, najstarije iz '96 i '97 također ako imaš sreće, a najstarije MB Citare iz Dubrave na linijama 107,215 i 217.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Melisa Kodžoman

#129
Citat: BestOne  u Studeni 28, 2021, 03:53:20
Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali svejedno ću pitati ovdje. Znate li na kojim je linijama - gradskim ili prigradskim, svejedno - najvjerojatnije sresti star(ij)i autobus, dakle autobus proizveden do cca 2005-2006? Znam za 109, ali ima li još koja manje opterećena linija, a da su autobusi relativno stari? Veliki sam ljubitelj starijih autobusa i volio bih se provozati...
Provjeravaj 234 sad kad ju vozi APP, znali su obično bit NG313.
36 otkad ima reklamu stalno je na 120, a ako ju nema više onda može biti svugdje. NG 313 šaraju po Črnomercu - 109, 121, 125, 172/6/7 (katkad).
Solo Citari su trenutno nepredvidljivi. Kako koji dan su na drugoj liniji. Malo-malo koji bude na 203 i 226, nekad su na 210, bio je jedan i na 222 prije nekoliko vikenda. Oni nisu više fiksirani na linijama nego izlaze po potrebi pa znaju iznenaditi.
Zglobni Citari uglavnom su na 107 i 222, kako kad na 217 i 237, nešto rjeđe na dvokratnoj 221, a reklamni 532/3/6 bili su redovni na 234. Možda su još danas.
Cityji iz 2006. su stalno na Savskom mostu.
Svi ostali stariji su, naravno, u Gorici.  Ako ne želiš u drugu zonu, najbolja je opcija 315 (ali ne vikendom jer su tad obično Cityji iz '09.). Možeš probati sa 307/308 do Kosnice pa pješke na 290 ili obrnuto (jer je 1. zona blizu). Ako bude City iz '06. na 160, možeš od Havidića pješice do Vukomerića (15 min) na 313 do Hrašća pa opet na 315 ako uhvatiš naravno. Goricu je najbolje obilaziti radnim danom jer su vikendom vani obično Cityji iz '09..

jakov5

#130
Citat: BestOne  u Studeni 28, 2021, 03:53:20
Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali svejedno ću pitati ovdje. Znate li na kojim je linijama - gradskim ili prigradskim, svejedno - najvjerojatnije sresti star(ij)i autobus, dakle autobus proizveden do cca 2005-2006? Znam za 109, ali ima li još koja manje opterećena linija, a da su autobusi relativno stari? Veliki sam ljubitelj starijih autobusa i volio bih se provozati...
Sve ovisi o tome koje modele ciljaš, i koliko daleko ti se da putovati ZETovom mrežom.
Recimo, ako ciljaš NL263 iz 1999. (stotke) šanse su gotovo 100% da je jedna na Kozjači, na polascima radnim danom od 14.10 do 17.15, nerijetko su i na 302 (uz Turčine i novije NL263) i isto tako na Mraclinu u istom rasponu polazaka (14.05 - 17.20).

Citat: Melisa Kodžoman  u Studeni 28, 2021, 08:16:40
Svi ostali stariji su, naravno, u Gorici.  Ako ne želiš u drugu zonu, najbolja je opcija 315 (ali ne vikendom jer su tad obično Cityji iz '09.). Možeš probati sa 307/308 do Kosnice pa pješke na 290 ili obrnuto (jer je 1. zona blizu). Ako bude City iz '06. na 160, možeš od Havidića pješice do Vukomerića (15 min) na 313 do Hrašća pa opet na 315 ako uhvatiš naravno. Goricu je najbolje obilaziti radnim danom jer su vikendom vani obično Cityji iz '09..
Što se tiče linije 315 dosad kolko lovim oldtimere nije mi pošlo za rukom da ulovim stotku na 315 na onom voznom redu što ostaje voziti cijeli dan.
Turčina sam tamo uspio uloviti na prvom navratu koji već u 7.15 ide u garažu ;D.
No svakako su velike šanse sresti NL263 iz 03. koji tamo najčešće i vozi, a isto upada u dobnu kategoriju.

Vukomerić je uvijek pun pogodak, jer se tamo gotovo nikada ni ne vidi nešto novije od 2005./2006. Za komotno presjedanje mislim da je najbolji polazak u 14.20 sa Savskog mosta (160), a što se tiče pješačenja ako se ide laganim tempom, bar meni trebalo je 25 min. Čisto dosta, jer se taman stigne gore u 15.20, pa još ostane 20tak minuta do dolaska autobusa.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

tramvajac 92

Samo napomena, na 107 navečer dolazi neki bus sa 221, čini mi se, pa tu nema svrhe. Subotom je najčešće neki Citaro facelift, što ne upada u računicu, a navečer bude ono što je vozilo 228.

Kolegica je dobro dala savjet, preporučam da se malo motaš oko Savskog mosta za solo, a na Črnomercu za zglobne, i pratiti temu o tipovima.

sniff

#132
Radnim danom sa terminala Dubrava voze bar dva ili tri solo Citara neke vozne redove. Prioritet linije 210, 213, 232..

MAN truck bus

Linija 227 velike šanse da bude solo Citaro, Conecto eventaulno na dvokratnim VR 224 i 226. Stari zglobni Citari sigurno na 107 i 222, a moguće i 279.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

BestOne

Hvala svima, puno ste pomogli. Budem li imao kakvih pitanja poslije, nadam se da smijem pitati - i ispričavam se ako sam postavio pitanje na krivom mjestu!

Zasad u vezi s tim jedno pitanje: što je s MAN-om MAN NM 222 (gbr. 21) za koji stoji u popisu vozila da je najčešće na liniji 105? Vozio sam se nešto linijom 105 kako bih ga uhvatio, ali nisam uspio. Je li podatak točan, vozi li još uvijek, kako ga uhvatiti...?

Također pitanje nevezano uz prethodno: na kojoj liniji nema gužve, dakle da čovjek može u miru sjediti i voziti se, a da voze normalni autobusi (ne minibusovi)? I još jedno slično pitanje: zna li se koja je najduža gradska i prigradska linija u prvoj i drugoj zoni?

Hvala unaprijed!

BestOne ~ autobusi.org