Studeni 27, 2021, 22:07:46
autobusi.org forum

Autor Tema: Pozdrav svima  (Posjeta: 467 vremena)

Studeni 08, 2021, 18:49:09
Posjeta: 467 vremena

Doki21

Lijep pozdrav svima ja sam Dorian dolazim iz Vukovara imam 16 godina zaljubljenik u autobuse sam od malih nogu iako mi se niko nije u obitelji bavio tim poslom najdraža firma mi je čazmatrans vukovar  i ako šta god treba oko te firme slobodno pitajte pošto sam  50m od kolodvora i vidim sve i rado ću pomoći oko te firme i potrudit ću se što prije slikati prinove ali i ostale autobuse i nadam se da će slike bit ok i eto to bi bilo to lijep pozdrav svima .
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2021, 18:57:17 od Doki21 »

Studeni 09, 2021, 20:06:59
Odgovori #1

gospardbk

Pozdrav Doriane i dobrodosao na forum  hi
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Studeni 09, 2021, 20:57:06
Odgovori #2

Doki21

Pozdrav Doriane i dobrodosao na forum  hi

Hvala još bolje vas našao hi

Studeni 09, 2021, 21:30:21
Odgovori #3

Marek

Dobrodošao! S veseljem očekujemo izvještaje iz Vukovara! :)

Studeni 09, 2021, 21:57:42
Odgovori #4

Doki21

Dobrodošao! S veseljem očekujemo izvještaje iz Vukovara! :)

Hvala,bit će ih itekako i ja se veselim.  hi

Studeni 10, 2021, 21:04:07
Odgovori #5

mate

Da i ja poželim dobrodošlicu, malo da nadodam, očekujemo i slike ostalih prijevoznika po Vukovaru, od konkurencije ČZMu u Gradu - Slavonija Busa, kao i onih koji dolaze na raznim izletima, kojih ima pa skoro svaki dan, barem onih izleta osmaša što organizira MZO.
Vjerujem da će u narednih 10ak dana biti povećan broj buseva na izletima, s obzirom na približavanje obljetnice pada Grada 18.11., tako da vjerojatno će svega biti u Gradu Heroju.

I, da budi spreman da će ti se naći uvijek neki biser koji će ispitivati što i zašto slikaš, imaš par takvih u ČZM VU, ali neka te to ne sputa. Ipak većina njih u ČZM Vu (od vozača pa nadalje) zna za sve ovo i apsolutno podržava ovaj projekt.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2021, 22:10:06 od Dreamwalker »

Studeni 10, 2021, 21:10:48
Odgovori #6

Doki21

Hvala,naravno biti će slika i od ostalih prijevoznika no sikiriki, naravno i ako ste za i ako naravno budete u Vukovaru 18.11 .naravno ako vi to želite možemo zajedno ići slikati . A što se tiče toga znam o kome je riječ pošto mi je malo daljnji susjed i upoznat sam s time,ali svejedno imam i dalje malo strah kad slikam jer uvijek razmišljam kako će reagirati vozač ili kako će reći joj vidi sad ovog našo mene slikat ali valjda će i to proći vremenom. :)

Studeni 10, 2021, 21:29:31
Odgovori #7

sniff

Onda slikaj autobuse negdje u pokretu pri niskim brzinama, ulaz u kolodvor npr. Ako lik tada zaustavi bus i izađe, stvarno nemaš sreće hehe.
I da, nemaj žurbe s aktivnošću, ne radiš na normu da je stvar hitna. Osim Samoborceka na IZP ili ako želiš prvi uploadat prinove ;)

Studeni 10, 2021, 21:58:28
Odgovori #8

Paško

Global Moderator
imam i dalje malo strah kad slikam jer uvijek razmišljam kako će reagirati vozač ili kako će reći joj vidi sad ovog našo mene slikat ali valjda će i to proći vremenom. :)

Pusti to. Kao netko tko je aparatom slikavao sa već 13 godina, mogu ti reć da su to potpuno nebitne stvari. Nije bitno što i kako radiš dok nikome ne nanosiš štetu, a to fotografiranjem autobusa sigurno nećeš napraviti. Možda ti kasnije bude krivo što nešto nisi uhvatio dok si mogao, a to si ne želiš dopustiti. Zato bez zadrške, slobodno izvadi mobitel, "naciljaj" autobus kako treba (lijepo dvjema rukama kadriraj, ne iz koljena, džepa i slično) i deri. hi Nekad ćeš tako upoznati susretljive vozače, razmijeniti koju zanimljivu informaciju, a umišljeni će ostati takvi vidjeli te ili ne.

Studeni 10, 2021, 22:04:58
Odgovori #9

gorgoroth

Velika vecina vozaca dopusti da se slika autobus, neki zatvaraju vrata od bunkera da ljepse ispadne  a jako mali postotak kao to ne dopusti, ok nema problema, odes na drugu poticijz i klik da ne vidi
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2021, 22:05:42 od gorgoroth »

Studeni 10, 2021, 22:35:06
Odgovori #10

Doki21

Pusti to. Kao netko tko je aparatom slikavao sa već 13 godina, mogu ti reć da su to potpuno nebitne stvari. Nije bitno što i kako radiš dok nikome ne nanosiš štetu, a to fotografiranjem autobusa sigurno nećeš napraviti. Možda ti kasnije bude krivo što nešto nisi uhvatio dok si mogao, a to si ne želiš dopustiti. Zato bez zadrške, slobodno izvadi mobitel, "naciljaj" autobus kako treba (lijepo dvjema rukama kadriraj, ne iz koljena, džepa i slično) i deri. hi Nekad ćeš tako upoznati susretljive vozače, razmijeniti koju zanimljivu informaciju, a umišljeni će ostati takvi vidjeli te ili ne.

Upravu ste upotpunosti,hvala na savjetima :)

Studeni 10, 2021, 22:42:18
Odgovori #11

mate

Paško ti je sve rekao...
Prije 10ak godina kad je ovaj projekt bio u svojim počecima, vozačima ti je bilo čudno da netko s fotićem ili mobitelom hoda i slika autobuse, većinom ti je to bila starija garda kojoj su tehnologije bile strani pojam i koji nisu baš znali previše o samim forumima i slično.
Danas je situacija puno drugačija po tome pitanju, kako bi se reklo sve je na mreži, dobar dio prijevoznika naše fotke iskoristi i za svoje materijale (od web stranica pa nadalje, samo što tu većina ispadne nekorektna pa ne spomene izvor slike), a i vozači su većinom po društvenim mrežama i prate sve to, tako da ti je osoba koju sam ranije naveo, kao i pr. njegov pajdo koji duži isti bus u relativnoj manjini.
Pr. meni osobno je gušt otići do A3 slikati u vremenima gužve kada prođu neki busevi koji nisu svakodnevni, u 70-80 % vozača pozdravi ili blicne u znak odobravanja samog slikanja.
Možda se varam, ali na Zapadu imaš profesionalace koji se bave s time i koji i zarađuju pristojne novce od toga, a i pojedini članovi ovog Foruma su našli svoj posao u autobusnom sektoru, bilo kao vozači, bilo kao prometno osoblje (a sve je krenulo od slikanja buseva uz naravno onu činjenicu da voliš to što radiš).
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2021, 22:44:40 od mate »