Terenska nastava-Istra,28.4.2014.

Autor lussin, Travanj 22, 2014, 20:50:56

lussin

Eto,oragnizirano je putovanje u Istru svih 6. razreda OŠ Maria Martinolića Mali Lošinj. Ide nas 57-oro i po svemu sudeći bi nas trebao voziti Transov 1301 (57 mjesta). Za sve vas koji ste znatiželjni i hoćete nas fatat po Istri napisat ću plan puta,uskoro ;D

lussin

Nakon što sam shvatio zašto mi se slike ne prikazuju,idu ove slike.

Dakle,započeli smo na okretištu školskih autobusa u Malom Lošinju, 1301 je već imao putnika jer je kupio i one koji su išli iz Velog

Pošto sam se vozio u 1343,uspio sam ga uslikati tek na Porozini

1301 je dosta kasnio,pošto je stajao u Nerezinama i Beleju

U Motovunu smo sreli ovoga

2.dio slijedi...

lussin

#2
U Motovunu smo imali doista lijep pogled...



Posjetili smo i crkvu u Motovunu...

...te smo nakon 10-minutne pauze krenuli dalje (ovog sam poslije istukao)

U Buzetu smo imali ručak,te još jednu pauzu

Sreli smo i 1357

3. dio slijedi

lussin

#3
Muzej u Buzetu



Uhvatio sam i ovog (Marbusa,ne ovog ćuku)

Roč

Malo sa pozornice :P



Hum





Inače sam iznenadio koliko je malen Hum,makar sam znao da je najmanji na svijetu
5. i zadnji dio slijedi

lussin

#4
1301 u povratku




To je to, u Mali Lošinj smo stigli u oko 21 sat,u povratku sam se vozio u 1301,pa smo stigli malo kasnije u odnosu na 1343.
Bilo lijepo putovanje,puno toga smo vidjeli i naučili,makar smo sutradan sve to morali i napisati u sastavku >hammer<

Od mene očekujte još jedan putopis u 4. mjesecu, kad idem(o) u Dalmaciju :)


I da,vozači su bili stvarno profesionalni, ugađali su nam koliko god su mogli,te su nas i zabavljali preko mikrofona

Teutonic

Lijepo lijepo,ja sljedeću subotu idem sa svojima na jednodnevni izlet na Brač po možda i tamo nešto snimim.
Joj sad se sjećam kad smo išli mi na izlet na Krku i Mirlović Zagoru,bio sam još u vrtiću ili prvi drugi osnovne.
Autobus koji nas je vozio je TAM 260A119 TK od Autotransporta Šibenik,a vjerujem i još da dan danas vozi   ;D  rofl

lussin

Inače na onoj drugoj slici u Roču je vozač iz 1301 izveo jedan od najtežih manevara,kao i po onoj cestici od Huma prema glavnoj cesti. Tamo su se vodičkinja i učiteljice koje su išle s nama prepale da autobus neće povući u rikverc,te da ćemo propasti u jamu,ali je vozač (kojeg od milja svi zovu Baltazar) glatko okrenuo autobus i naveo ga na pravi put

Teutonic

Znam to jer sam se ja vozio velikim busem na cesti Hum Roč oni zavoji tamo su za ne vjerovati  :o