Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01

brzi

evo bilo sada iza Dnevnika Nove Tv,u emisiju 10do8 tema o samozapaljenju autobusa.Gost je bio prometni stručnjak Željko Marušić...pa kaže da kod ovog VDL-a sa Dafovom šasijom,postoji mogućnost da prilikom udarca dio karoserije "probije" u rezervoar...a liječnik koji je pregledao vozača,kaže da je vozač rekao da je pukla guma,i izgubio je nakon toga kontrolu nad autobusom.Inače vozači su se promjenili kod Macole,tako da na prvi pogled izgleda da se poštovalo radno vrijeme vozača...
ali i Marušić je spomenuo i potvrdio ono što sam ja u prethodnim postovima govorio;zašto se nesreće obično događaju na pravcima?Na neki način "samouvjerenost" da imaš sve pod okom i da ćeš moći pravodobno reagirati...ali nažalost ne ide sve tako glatko...  :-\

mate

#61
Brzi,slazem se s tobom... to smo bas nedavno i komentirali o toj samouvjerenosti vozaca...
A,ova dionica od N.Gradiske do Sl.Broda...je bila proglasena za najopasniju dionicu autoceste u RH...i na tom dijelu su nazalost ovake nesrece s teskim posljedicama pogotovo sada dosta ceste... :(
A,sto se tice uzroka valjda ce se i to istraziti do kraja,jer se svako malo cuje nesto drugo... ???

evo opsirno iz 24sata...

http://www.24sata.hr/news/clanak/vatrena-klopka-djevojka-i-starac-zivi-izgorjeli-u-busu/71400/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

brzi

Citat: mate  u Srpanj 16, 2008, 20:34:46
Brzi,slazem se s tobom... to smo bas nedavno i komentirali o toj samouvjerenosti vozaca...
A,ova dionica od N.Gradiske do Sl.Broda...je bila proglasena za najopasniju dionicu autoceste u RH...i na tom dijelu su nazalost ovake nesrece s teskim posljedicama pogotovo sada dosta ceste... :(
A,sto se tice uzroka valjda ce se i to istraziti do kraja,jer se svako malo cuje nesto drugo... ???

samo da dodam o toj samuvjerenosti vozača...da me tko krivo ne shvati  ;) ne kažem ja sada da je onaj sa Setrom ili ovaj danas,ako je ljuski(vozačev)uzrok danas,pa da ih osuđujem...Već kažem da to smo svi mi,nažalost to se ne događa nekom 5-om ili 10-om.A i da je taj 5-i i 10-i može biti bilo tko,pa i nedaj Bože i mi...
Je Mate,upravu si,na toj je dionici već poginulo nekoliko 10-aka osoba,nažalost.Ali možda treba i pregledati cestu.Je kako kažu naši Mupovci i ostali da veliki broj nesreća u nas skrive vozači,i to veliki postotak...no s druge strane i stručnjaci na to upozoravaju,nigdje na svjetu,osim nas nema toliko velikog postotka nesreća koji su skrivili vozači,osim u nas.Da nije možda i u cesti problem?Je previše je cesta smrti u nas.Sjetimo se svi oko 2000. kada je bila kobna crna točka Tušilović.Jednostavno je bilo masu nesreća...pogotovo u periodu od 2000.-2003. ;Jednom sam u 2003. išao za Zagreb D1 cestom.S obzirom da je onaj pravac prema Korenici bio zatvoren,išlo se okolnim "zaobilaznicama",pa se tako i Macola zaobišao i izašlo bi se u Korenici u centru.I ta "zaobilaznica" je te subote bila pun nesreća.Taman kad sam krenuo iz Splita čujem da se prevrnuo šleper na tom mjestu...stvorila se kolona,vozi se jednom trakom,par stotina metara u provaliju gledam stoji poklopac prtljažnika od Autotransport Šibenik autobusa,koji se dan prije prevrnuo dolje,nakon toga u krivini stoji strani autobus,koji se isto prevrnuo,ali ga je dizalica dignula i stavila sa strane,i da bi naposljetku u Korenci na izlazu s te "zaobilaznice" stajao šleper pod koje je podletjelo auto...
Jednostavno to je bila "sezona" pogibija,i bizarnih tragičnih nesreća.Nešto se tada i promjenilo,sanirao se i Tušilović,a neke crne točke i dalje ostaju..No Tušilović otkad se sanirao nema nesreća,znači dokaz da je cesta problem i da se to može sanirati...no ja već odlazim u OT...

Tlimfocit

šta se to događa? nije ovo prvi autobus koji je doživia nesreću na linije do Beograda... Ne tako davno i Zlatunićev Neoplan je sletia kraj Karlovca pri čemu je bilo mrtvih... Rijetko kad prolazim ovom dionicom od Zagreba prema Lipovcu tj. Beogradu pa me zanima zar je tako monotona da vozaći tako često zaspu? Ili je pak ovo sve samo slučajnost???

mate

Ma,ta dionica autoceste se sanira komad po komad (par km...)...i tako po cijeloj dionici...dosta cesto putujem prema ZG...pa idem tim pravcem...ali ocito nesto u tom saniranju ne stima... ???
Jer previse je tu nesreca...i neki dan je nedaleko od mjesta danasnje nesrece bila isto jedna teza nesreca...bas sam bio prolazio tada za Brod...treba se sada vidjet sta ce ovi ovdje u Brodu poduzeti...posto su i oni jednim dijelom zaduzeni za autocestu...

A,sad Tlimfocit...ta dionica autoceste je monotona...ravnicarska dionica...pa sada ti vidi...kada vozaci iz Zapadne Europe idu prema Istoku (Srbija,Bugarska,pogotovo Turska)...jednostavno ako dode do nepaznje eto nesrece...posto se ljudi ne znaju posteno odmorit ako vide da su umorni...a moram priznati da odmorista duz cijele autoceste ima...Prije nekih 3 tjedna sam isao s kolegom iz Zagreba,krenuli smo oko 3 ujutro put Broda...i par puta smo se nasli u situaciji da se moramo paziti vozaca koji jednostavno ulete ti u traku dok ih obilazis...a to nisu bili samo automobili,nego i kamioni...a sve uglavnom strane registracije...a po toj autocesti je najgore voziti izmedu 5 i 7 ujutro kad svice dan,jer tada umor dolazi do izrazaja...

Tlimfocit

pretpostavljam da je tako....no ipak ja nisan vozać al san proša tisuće i tisuće kilometara upravu busevima....i danas me iznenadilo kad san sazna da Lasta nije mala firma ka šta san mislia nego imaju 770 buseva...

mate

Ma problem je sto neki jednostavno podcijene tu dionicu...jer mozda idu tek prvi,drugi put...Ja uvijek kad idem il iz Broda prema Zg i obrnuto oko Kutine uvijek imam stajanje da se odmorim i popijem kavu...jer nikud mi se ne zuri...ali to nekima ocito nije jasno...

mate


Tlimfocit

dosta profesionalno zvući....ne izgleda kao da mulja ili nešto prikriva....

STIB

Zagreb, jutros, linija 109,...
http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=165285
Citat:Zapalio se autobus na savskom Rotoru
U 6.30 sati na savskom Rotoru, autobus linije 109 zapalio se u vožnji dok je prometovao prema Črnomercu. Ozlijeđenih nema.
(...)
Autobus linije 109, Dugave – Črnomerec zapalio se, dok je prometovao prema Črnomercu, na savskom Rotoru. Uzrok požara je puknuće dovoda ulja koje se zapalilo – kažu u ZET-u.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Tomek

Da, na Jadranskom mostu je jutros bila naftna mrlja te je čini mi se čak došlo i do sudara. U početku su javljali na radiju da ne znaju od čega je, ali kasnije je javljeno da se autobus zapalio... Krasno...

man750

Radi li se o NL272 ili NL312?
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

maky

Što se tiče nesreće Lastinog Berkhofa, znao sam za nju odmah tog jutra, bez ikakvog interneta, televizije ili novina. Jedna cura koju znam gdje sam bio na odmoru je kći vlasnika Otisak Toursa. To jutro je inače liniju iz Splita za BG trebao voziti upravo Otisak sa svojim troosovinskim Eurolinerom, a ona je trebala biti hostesa, međutim, dogovoreno je da taj dan opet vozi Lasta jer je Euroliner imao nekih drugih obaveza. I eto šta se dogodi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mate


tovar

Danas čuo na radiju da je jučer, pokraj garaže u šibeniku izgorio jedan autobus. to je sve od informacija. Stipe15 znaš li išta više