Slike autobusa u 2019.

Autor 545, Siječanj 01, 2019, 11:52:34

jakov5

#450
154 i 155 na 146 u subotu uočeni i pofotkani 8) 8) yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo

Koliko se sjećam, kockica je zadnja dva puta za vikend morala intervenirati nedavno na 125 (gbr. 153), a prije toga još u Ljeto 2018. (na 176). Ovaj dan inače nije bilo plinaša ni na 109 ( u izlazu ih je bilo 12/40 th-down.)

155 na 146, 1-2) Reljkovićeva
                  3) Jankomir
                  4) Radovi kod P. bolnice Jankomir su trebali završiti do 22.8, no produljuju se rokovi u besvijest, a vozači moraju voziti po voznom vremenu bez radova th-down th-down th-down. Kasnilo se i
                      do 30 minuta u subotu navečer... O da skoro zaboravih ;D, slika na "privremenom okretištu"
                  5) Ivane Brlić Mažuranić

154 na 146 - 1) Marina Tartaglie
                    2) Prilaz baruna Filipovića
                    3) Reljkovićeva
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

I napokon, zadnja serija ;D. Nadam se da su slike ok :).

682 na 118, 1) okretište Voltino
                   2-3) na Trgu Mažuranića zajedno s dvije budale koje mogu parkirati gdje žele perfeto, stajali su naime tamo od 5 ujutro do 11.
161 na 115 - 1) Zagrebačka
                    2-3) Antuna Šoljana
                    4) Gustava Krkleca
                    5) ponovo Zagrebačka
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

EUROBUSZG

#452
Jel 155 unutra isto istapecirana i očišćen?

MAN truck bus

Da, stavili su mu tapete s cvjetnim uzorkom. >hammer<
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Citat: jakov5  u Rujan 10, 2019, 00:36:46
154 i 155 na 146 u subotu uočeni i pofotkani 8) 8) yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo

Koliko se sjećam, kockica je zadnja dva puta za vikend morala intervenirati nedavno na 125 (gbr. 153), a prije toga još u Ljeto 2018. (na 176). Ovaj dan inače nije bilo plinaša ni na 109 ( u izlazu ih je bilo 12/40 th-down.)



Pa naravno da plinaši ne izlaze ako nemoraju kad se niti ovima u centru više sigurno ne da svaki dan u 10-11 navečer primat pozive kako netko nema plina za otpeljat zadnji krug. A tokom dana se ne može nać drugi autobus kad su svi vani. Lakše im je poslat što više dizela (ne sad baš kocki vikendom), pa nemaju dodatnih problema.

jakov5

#455
Citat: marin  u Rujan 10, 2019, 21:30:59
Pa naravno da plinaši ne izlaze ako nemoraju kad se niti ovima u centru više sigurno ne da svaki dan u 10-11 navečer primat pozive kako netko nema plina za otpeljat zadnji krug. A tokom dana se ne može nać drugi autobus kad su svi vani. Lakše im je poslat što više dizela (ne sad baš kocki vikendom), pa nemaju dodatnih problema.
Nema se njima u centru kaj ne dati, možeš si misliti kako je šofer bio ugodno iznenađen kad su mu poslali 154...
Nije meni žao što toliko dizela izlazi vikendom, dapače ;D, no mišljenja sam da bi se biodizeli mogli bar vikendima odmarati (koliko god njih bilo ljepše voziti na 109tki),
a ne da ih se i vikendom mrcvari nauštrb citelisa. (5 voznih redova 109tke+ 3 VR linije 607+ još koji na 115, već se dođe do izlaza njih 9/11...)
Kakav bi dodatan problem bio da su oni umjesto #154 poslali #759 za zamjenu u subotu u 21 sat?
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

MAN truck bus

@marin
Nadam se da si svjestan kako Centar za nadzor i upravljanje prometom nema veze sa disponiranjem autobusa na linije. Dežurni prometnik u garaži s obzriom na stanje ispravnih vozila odlučuje hoće li na 146 poslati 153 ili Citelisa. Dispečer u Centru i služi u slučaju nedostatka goriva, neispravnosti ili nekog trećeg razloga donesti racionalnu odluku. To je isto kao da kažeš da bi umjesto Stratosa sa malom autonomijom trebali voziti solo autobusi .
Što bi onda trebalo umjesto Stratosa voziti na 150? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

MAN NM. Danas su poslali 2 Stratosa, od 3 midija što imaju.

MAN truck bus

Zanimljivo, subotom bi ti popunio 4 linije s 3 autobusa? (139, 142, 148, 150)
Računaj na to da se ti MANovi NM svako malo kvare te da su više u radioni nego u prometu. good_boy
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Nisi pitao za ostale linije, a ja sam krivo pročitao, umjesto 150, čitao sam 105.

tramvajac 92

Nego, slike. Još par fotki s Arene. Zadnja fotka pokazuje kakva je bila popunjenost Citara oko 12, radnim danom.

sniff


marin

Citat: jakov5  u Rujan 10, 2019, 22:06:15
Nema se njima u centru kaj ne dati, možeš si misliti kako je šofer bio ugodno iznenađen kad su mu poslali 154...
Nije meni žao što toliko dizela izlazi vikendom, dapače ;D, no mišljenja sam da bi se biodizeli mogli bar vikendima odmarati (koliko god njih bilo ljepše voziti na 109tki),
a ne da ih se i vikendom mrcvari nauštrb citelisa. (5 voznih redova 109tke+ 3 VR linije 607+ još koji na 115, već se dođe do izlaza njih 9/11...)
Kakav bi dodatan problem bio da su oni umjesto #154 poslali #759 za zamjenu u subotu u 21 sat?

Sigurno da mu je bilo bolje vozit 154 nego plinskog, ako već to pitaš.
Bidizeli...jbg, ako odmaraju, vozači moraju mijenjat Citelise kad je ljeto, a i moraju vozit Citelise koji su u užasnom stanju, tromi nikakvi što je za 109 katastrofa jer najčešće ne stižeš semafore s njim, dok s dizelima prolaziš bez problema. Na Selskoj staneš recimo na jedno crveno i kad kreneš staneš na stanici i nema šanse s plinarom stić na sljedeći, niti na neki od sljedećih.

@MTB nisam niti rekao da centar ima veze s disponiranjem, ali sigurno je da su u dogovoru da se šalje što više dizela kako bi se izbjeglo mijenjanje autobusa navečer, a nema niti pričuve dovoljno za to, a nekad niti autobusa. Jasno sada? Što je racionalnije, poslat na liniju dnevno 2 plinska ili jedan dizel??

jakov5

#463
Citat: marin  u Rujan 15, 2019, 15:14:32
Sigurno da mu je bilo bolje vozit 154 nego plinskog, ako već to pitaš.
Meni nije tako rekao :P ;D.

Citat: marin  u Rujan 15, 2019, 15:14:32
Bidizeli...jbg, ako odmaraju, vozači moraju mijenjat Citelise kad je ljeto
Ovo tu ću shvatiti kao mijenjanje zbog nedostatka goriva, a zbog klime koja dosta troši te se slažem.

Citat: marin  u Rujan 15, 2019, 15:14:32
...a i moraju vozit Citelise koji su u užasnom stanju, tromi nikakvi što je za 109 katastrofa jer najčešće ne stižeš semafore s njim, dok s dizelima prolaziš bez problema. Na Selskoj staneš recimo na jedno crveno i kad kreneš staneš na stanici i nema šanse s plinarom stić na sljedeći, niti na neki od sljedećih.
To što su tromi subotom i nedjeljom ako nema nikakvih radova i okolnih smetnji ne predstavlja nikakav problem, barem meni nije unazad godinu dana kad sam koristio 109tku i kad su svi
vozni redovi bili plinaši. Čak su i dolazili u fori na Studenstki dom S.R. No s druge strane, ne znam kako bi izdržali ovi cijelodnevni vozni redovi ljeti u kasnoj (4 njih od 5), pa nije ni loše stavljanje
biodizela na 109, ali onda bi bilo pametno staviti plinaše na 607, na kojoj vikendom rijetko koga i ima, pa bi izlaz svih vozila bio donekle uravnotežen (u postotku naravno).
Zapravo me u suštini zanima i razlog kako to da plinaši radnim danom voze 109, a 607 ne. ??? kava


Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

mate

2 kasnopopodnevne od petka:

227 na 215
333 na 273