Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

smogovci.bbb2

OD PONEDJELJKA, 4. srpnja, na snagu stupa novi Pravilnik o registraciji i označavanju vozila kojim je reguliran izgled i cijena novih registarskih pločica, doznaje se u MUP-u. Prema odredbama novog pravilnika postojećim registarskim pločica s lijeve strane dodan je plavi pravokutnik kao oznaka pripadnosti Europskoj uniji tzv. europski logo i nacionalna oznaka za Hrvatsku HR. Registarska područja pritom su ostala ista, kažu u MUP-u. Nakon početka izdavanja novih registarskih pločica vozači neće morati mijenjati postojeće registarske pločice, već će se one postepeno zamjenjivati u svim onim slučajevima redovnih zamjena - kada vozači po prvi puta registriraju vozilo, prilikom promjene registarskog područja, u slučaju gubitka, krađe ili oštećenja. Što se tiče cijene, skoro sve vrste registarskih pločica će pojeftiniti. Obične registarske pločice pojeftinit će sa 76 na 65 kuna, registarske pločice po narudžbi s unaprijed zadanom brojčanom i slovnom oznakom s 378 na 278 kuna, prenosive pločice s 920 na 278 kuna, dok je najveće pojeftinjenje svakako ono za registarske pločice po izboru koje će sa 6720 kuna pojeftiniti na 2000 kuna, navode u MUP-u.

Izvor: http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=903581
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

5AR

Već par dana nailazim na nekoliko auta sa tablicama različitih gradova da imaju 0000-?? Da li je to nešto novo jer sam do sad uvijek vidio najmanje bile 0001-??

NP-549


Tomek

Je, to je legalno zadnje vrijeme postalo i u ZG je prava pomama za 0000, tak da se dosta često vide.

shef

Izgleda da su sve službene informacije bile netočne. U Dnevniku su u reportaži viđene zagrebačke nove na -FZ što bi značilo da se samo nastavlja na postojeće.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Dreamwalker

Shefe, gdje si iskopao tu informaciju da su trebali ići s neaktivnim kombinacijama? Osim kaj mi je to bio prvi glas, nigdje to nisam našao.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

shef

Nisam nigdje iskopao nego sam išao nekom logikom. Kao što sam napisao, bio sam na tehničkom s autom i tamo mi je rečeno da će ići ispočetka, znači po nekoj logici od 100-A kako je i bilo kad su počeli.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

#82
Ovo je OK što se samo nastavlja.  Čudi me da nisu barem krenuli od neke nove krugle brojke (slova) kao prošli put kad se mjenjap proizvođač.  Recimo riječke da su četveroznamenkaste pošto je "Z" pri kraju, a Zagrebačke da su od xxxx - GA

shef

Upravo objavljene prve nove riječke. Idu na -ZN tako da se nastavlja na dosadašnje.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole


man323

Tablice ST su dosle do ST 5xxx-V, u Puli smo na PU xxx- Zx. Je li Pula presla na komb. 4 broja i jednog slova?
Navodno se opet promijenio proizvođač, jer u VŽ se počele izbacivati stare nekorištene kombinacije.

NP-549

I u Puli da su navodno viđene nove Pu-×××-Kx


STIB

Tek sam danas otkrio ovu temu perfeto
Pratim redovito stanje registracija po svim registracijskim područjima, pa sam uočio:
1. U ZG postoji "rupa" u četveroznamenkastim brojevima negdje od -CC pa do kraja (-CZ). Negdje mi zvoni da je postojao neki problem pri izradi pločica tog raspona?
2. U DE su troznamenkasti brojevi došli negdje do -AM, a onda se odjednom počeli pojavljivati -FK (pa do trenutno -FO)
3. Slično je i u KT gdje su se nakon -FC počeli pojavljivati -GZ (pa do trenutno -HH)
Postoje li neka objašnjenja za ove anomalije. Ima li još negdje sličnih?

Usput, bilo je samo pitanje dana kad će PU doći do XXXX-A.
Najdalje su od ostalih gradova došli (barem po viđenjima u Zagrebu):
(do -PL),
OS (do -OA) i
ZD (do -LU)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

lussin

U Rijeci sam vidio -L i -M prije -K, no imam osjećaj da su to naručene tablice