Nesreće

Autor actros1880, Prosinac 09, 2007, 18:27:56

tamlover

Citat: erobuss  u Svibanj 24, 2008, 21:49:42
Citat: tamlover  u Svibanj 24, 2008, 21:22:20
Bosna i hodočasnici u prometu to je već više puta bila fatalna kombinacija (sjećam se nesreća kod Rame i kod Kaknja čini mi se, a bilo ih je još). Općenito mi se dio od Posavine kroz srednju Bosnu čini kao leglo cesta smrti  >:(
Iskrena sućut ako ovo slučajno pročita netko od bližnjih nastradalih.

Tam znaš li ti gdje je Rama? Ni jedan put ne vodi tuda, osim koziji, da se netko ne uvrijedi

Znam gdje je. Kolko se sjećam nesreća je bila na cesti Jablanica - Bugojno.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....


markost

Nije ugodno ni gledat snimku,a  kamoli bit u autobusu.  :-X

Tomek

Nema autobusa u ovom sudaru, ali ipak vrijedi vidjeti kakva opasnost nam prijeti dok čekamo tramvaje i autobuse na stanicama...
Malo prije u Sigetu, kod ZG velesajma, uslikao sam ovaj BMW koji je uletio na tramvajsku stanicu,srećom da je nedjelja pa nije bilo ljudi na stanici koliko ih ima radnim danom





mate

nesreca u slovackoj...
mislim ako se ne varam da je negdje na forumu stavljen video busa od ove firme koji juri autocestom...

http://www.24sata.hr/news/clanak/slovacka-ceski-bus-izletio-s-ceste-najmanje-5-mrtvih/82731/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_news

erobuss

#35
Beulas Glory. Ova HDS verzija napravljena je isključivo za Student Agency. Sad su i oni ostali bez njega.
Možda Martbus zna više o samoj nesreći?


mate

evo izvjesca s Radio Mreznice...

http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/15-10-2008/autobus-vukao-djevojcicu

sva sreca da je izbjegnuta tragedija...


markost

Danas isprid autobusnog kolodvora u Splitu Setra od AP Varaždina oborila pješaka koji je prelazija cestu di nije bilo pješačkog  prijelaza.Čovik je osta ležat na cesti dok nije došla hitna pomoč,ali mislim da je dobro proša.


mate

sva sreca pa nije bilo tezih posljedica...

malo ot...ak ne zamjerate...jel ova setra vozila linjiu od cb-a posto ima njihovu tablu ili ???

mate


shef

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zaobilazio-skolski-autobus-pa-je-automobilom-udario-dijete/406821.aspx
Dogodilo se u Istri, a prvi put vidim i svoju sliku (slikana u Ogulinu ovog proljeća) na nekom drugom portalu osim ovih foruma na kojima sudjelujem.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

goranxxx

Citat: shef  u Listopad 22, 2008, 14:10:03
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zaobilazio-skolski-autobus-pa-je-automobilom-udario-dijete/406821.aspx
Dogodilo se u Istri, a prvi put vidim i svoju sliku (slikana u Ogulinu ovog proljeća) na nekom drugom portalu osim ovih foruma na kojima sudjelujem.

Evo što se događa zbog bahatih vozača kako osobnih tako i profesionalaca, Bože moj koliko puta sam vidio školski autobus se zaustavlju  na stanici djeca izlaze van a kamionđija ili mali auto punim gasom pored busa, zar im je problem na minutu zastati i pustiti mališane da mirno izađu iz busa, zar ne shvaćaju da u tom busu ima i razigrane djece koje pretrčavaju prek ceste bez da prvo pogledaju dal ide auto po cesti stoga još jednom apeliram našem dragom MUP-u da naprave akciju kako bi se još jednom vozačima ukazalo na prometna pravila, zar ih nisu u auto školi učili da se nesmije zaobilaziti školski autobus koji pušta djecu da izađu van....,, kad sam nekima ukazivao vele da je bus imao upaljena 4 žmigavca, pa po zakonu školski autobus kad se zaustavi radi primanja ili puštanja djece mora imati upaljena 4 žmigavca da se bolje uoči, danas već neki proizvođači poput setre tvornički ugrađuju i poseban gumb na kojem su nacrtana školska djeca kojeg vozač pritišće prilikom zaustavljanja, a 4 žmigavca se gase čim vozač pomakne ručicu žmigavca ovisi na koju stranu kreće, ZATO MOLIM VOZAČE, PRIČEKAJTE DOK AUTOBUS OBAVI ISKRCAJ DJECE DA SE NE DOGAĐAJU OVAKVE NESREĆE
SETRA 417 HDH

prakticar

Ne samo to, masa ljudi nema pojma da po zakonu mora zaustaviti auto čak i ako mu je školski bus zaustavljen u smjeru SUPROTNOM od njegovog. Kad su jednom išli raditi anketu s nekim novinarima, kao prvo to nitko nije znao, a čak ni prisustvo policajca nije pomoglo da idioti trube i zaletavaju se među djecu.

Ja samo ne kužim jednu stvar. Od 400.000 nezaposlenih u Hrvatskoj nitko mi ne može reći da se ne može naći za svaki od 1600 školskih buseva (podatak iz ZET-ovih novina) jedan pratitelj koji bi za plaću od 2-3 tisuće kuna (pa i manje) sjedio u busu, pazio na djecu i na svakoj stanici izašao, zaustavio promet i omogućio da sva djeca sigurno prijeđu. Takve scene vidiš u američkim filmovima, ali i mnogim evropskim gradovima. Uglavnom su to mladi ljudi, obučeni u reflektirajuće prsluke, imaju palicu STOP u rukama i prave red. To bi mogli biti i ovi iz policijske mladeži, ili kako se već zovu oni koji obično (loše) reguliraju promet na križanjima.

Jednom sam tako htio stati kad mi je školski bus stao ususret, ali kad sam vidio da lik iza mene ima najbolju namjeru ili mene opaliti odostraga ili preteći kroz djecu (to se kad ti je zalijepljen na pol metra od branika ne može točno procijeniti), zaključio sam da je čak i za tu jadnu djecu sigurnije da ja usporim i polako ipak prođem zadržavajući ujedno i histerika iza sebe, nego da stanem i omogućim da ih ovaj ubije pod punim gasom.