Scania (Touring, Omniexpress, gradski modeli, stariji modeli)

Autor 98989, Listopad 16, 2009, 11:52:23

PROFA

Citat: vollwy  u Prosinac 21, 2009, 18:04:37
Citat: Piramida  u Prosinac 21, 2009, 17:19:35

Nije. Jedno poduzeće traži 10 do 14 novih autobusa. Ova Scanija je jedan od najozbiljnijih ako ne i najozbiljniji kandidat  ;)

Bus ne izgleda loše, jest malo futuristički sklepan, ali me brine jedna stvar. To je prednja nosiva greda koja se kod drugih autobusa nalazi uz prvi red sjedala. Na fotografijama koje su na forumu nju ne vidim! Ne izgleda mi baš nešto stabilno, a stakla kao u priči  ::|

btw
Čemu tolika tajnovitost oko eventualnog kupca? Ujedno, u ovo krizno vrijeme kupiti 10 autobusa je hrabar čin  ;)


Ja stvarno sumnjam da ce neko kupit 10 kom,vidim da skoro svi neke polovne kupuju!

Ali nije problem kupit to je naj lakse potpises i stignu!!!!!!!
Ali treba odrzat obraz i placat ji dalje ,ja bar tak radim-jer kupit pa liesing kuca oduzme hehehehe!
Jer u tom slucaju drugi put niko ti nece dat,jer ako si jednu prevario svi su sad povezani NEMA POPRAVNOG vise ni gdije!!!!!!!

Piramida

#16
Nije tajnovitost  ;)
Pogledajte što se događa i logički zaključite tko će kupiti 10 - 14 novih buseva

vollwy

Citat: Piramida  u Prosinac 21, 2009, 20:31:09
Nije tajnovitost  ;)
Pogledajte što se događa i logički zaključite tko će kupiti 10 - 14 novih buseva

Pa stvarno, ovdje smo da dajemo i primamo informacije. Mislim da bi bilo dobro da kažeš o komu se radi. Ili da čekam petak pa da zovem Vidovitog Milana?   ::|

Piramida

Citat: vollwy  u Prosinac 21, 2009, 20:41:11
Citat: Piramida  u Prosinac 21, 2009, 20:31:09
Nije tajnovitost  ;)
Pogledajte što se događa i logički zaključite tko će kupiti 10 - 14 novih buseva

Pa stvarno, ovdje smo da dajemo i primamo informacije. Mislim da bi bilo dobro da kažeš o komu se radi. Ili da čekam petak pa da zovem Vidovitog Milana?   ::|

To bi bila odaja poslovne tajne a to ne mogu učiniti.
Još se ne zna koje busove u kojem omjeru kad se sazna onda ću vas obavijestiti ;)

vollwy

OK, ali onda u temi Scania Touring si napravio totalni OFF, a i mi zajedno s tobom. Bolje šuti ubuduće :P

Piramida

Citat: vollwy  u Prosinac 21, 2009, 20:44:50
OK, ali onda u temi Scania Touring si napravio totalni OFF, a i mi zajedno s tobom. Bolje šuti ubuduće :P

Samo sam rekao da ovaj bus trenutno ima jako velike šanse da se nađe u voznom parku jednoga HR prijevoznika. I to u količinama od 10+ komada ;)

98989

#21
Citat: PROFA  u Prosinac 20, 2009, 21:59:30
A dali ce bit ovi busevi sa 3-osovine?
Super izgled imaju,samo malo ovo lijevo spiglo je na polju previse!


With the new Scania Touring, Scania strengthens its range of 2- and 3-axle coaches, which is available in a wide variety of configurations and equipment levels

http://www.scania.com/media/calendar/2009/scania-at-busworld-2009-pressroom.aspx

EDIT:

kamion i bus govori o cjeni do 200 000€ a lastauto omnibus od 190-200

Piramida

189.982€ za plaćanje u gotovini.

98989

ovo bi moglo stvorit ozbiljne probleme za crobus .....

elvis

Tesko,crobus je koliko je nama poznato daleko od serijske proizvodnje autobusa,a kad pokazu sta su smislili onda cemo moci govoriti o eventualnom takmicenju konkurencije

manoplan

Citat: Piramida  u Prosinac 21, 2009, 20:31:09
Nije tajnovitost  ;)
Pogledajte što se događa i logički zaključite tko će kupiti 10 - 14 novih buseva
Događa se da svi kukaju i istovremeno kupuju buseve  ;D. Moguće da Chuck Norris izvadi Croatiu bus iz stečaja i kupi ove Scanije  ::|
Šalu na stranu : bus mi se dizajnom jako sviđa i za mene predstavlja iznenađenje, cijenom je konkurentan, a o kvaliteti zasad možemo samo nagađati.

maky

E ubijte me, al imam neodoljiv dojam da sam dizajn  ovoga već vidio negdje na papiru, i za ne falit, ako je to ono što mislim, onda je djelo domaćih, Hrvatskih ruku. Postojala je nekakva skica, baš sam uvjeren, al sad nemam vremena ni volje da to tražim. Možda se i varam, ali sumnjam. Znam da mi odnekud izgleda poznato...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

98989

Citat: maky  u Prosinac 22, 2009, 23:13:09
E ubijte me, al imam neodoljiv dojam da sam dizajn  ovoga već vidio negdje na papiru, i za ne falit, ako je to ono što mislim, onda je djelo domaćih, Hrvatskih ruku. Postojala je nekakva skica, baš sam uvjeren, al sad nemam vremena ni volje da to tražim. Možda se i varam, ali sumnjam. Znam da mi odnekud izgleda poznato...

a dobro ovo je jednostavan dizajn pa je moguće da je još ko imao slično a dizajn je prema scaniji švedski znači nema veze s kinom a temeljen je na aktualnoj novoj R seriji kao da se jedinstveni T znak proteže kroz masku i bočne prozore


http://www.scania.com/media/feature-stories/general/design_scania_touring.aspx

ovamo pa ima dole slika kamion i slika bus 

98989

Citat: 98989  u Listopad 16, 2009, 11:52:23

motori su euro 4 i euro 5 od 380-440ks opremljen je 12brzinskim mjenjačem s novim opticruiseom ili confort shift na opciji je i overdrive verzija



što se tiče mjenjača to se radi o novom opticruise-u i dalje baziran na ručnom mjenjaču s sinkonima 3brzinski range split grupa ko što sam reko opcija je to i overdrive verzija

od prošle god scania nudi i omjer diferencijala 2.73 tako da je overdrive upitan dal treba

novi optircuise nema kvačila ( na kamionima ima ponuđeno opcijski i dalje ) samo razlika taj novi opticruise sad šalta s kvačilom ( prije je lamela i zamajac bili stalno spojeni a šalto je tako da elektronika izjednači okr motora s prijenosnom grupom)
novi opticruise je brži bar dvostruko nego prije. ima nove strategije izmjena brzina senzora razno raznih elektro hidrulično kvačilo manevarski mod power mod ....


a motori su 380 e4 egr 420 e4 egr s turbocompoundom 400 e5 egr 440e5 egr s tim da svi su bez ad blue tehnologije

ovi e5 imaju varijabilnu turbinu dvotruki egr ( zrak -voda ) xpi ( common rail na 2400bara ) ima 2100 ili 2300nm a snaga je gotovo sva dostupna na 1300okr


Piramida

Citat: manoplan  u Prosinac 22, 2009, 22:51:12
Citat: Piramida  u Prosinac 21, 2009, 20:31:09
Nije tajnovitost  ;)
Pogledajte što se događa i logički zaključite tko će kupiti 10 - 14 novih buseva
Događa se da svi kukaju i istovremeno kupuju buseve  ;D. Moguće da Chuck Norris izvadi Croatiu bus iz stečaja i kupi ove Scanije  ::|
Šalu na stranu : bus mi se dizajnom jako sviđa i za mene predstavlja iznenađenje, cijenom je konkurentan, a o kvaliteti zasad možemo samo nagađati.

Nije CB. Pogledaj prvih 10tak stranica slika Croatiabus-a. Mora ti nešto upast u oči po čemu možeš zaključiti tko uzima nove buseve ;)