Varaždin (Čistoća)

Autor Alex, Ožujak 16, 2008, 12:05:10

Alex

Tema o gradskom prijevozu u Varaždinu. Od 1. 10. 2021. obavlja ga Čistoća Varaždin.

Koncesionar 2016-2021:
Vincek d.o.o.
Završje Podbelsko, Završje Podbelsko 6
OIB 96055453244
www.autobusi-vincek.com


Prijašnji prijevoznik:
Varaždin Bus d.o.o.
Varaždin, Trg Petra Svačića bb - poslovni subjekt brisan 13.12.2012



Varaždinski gradski prijevoz:




stipe15

Šta se vi u varaždinu vozite samo minibusevima ? ;D ;D

Alex


tamlover

Evo malo da oplemenimo VB s par fotkica, a poslje bum napisal odakle su...


...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

"Varaždin-bus prodaje karte o kojima bi se dalo raspravljati ali ih ipak ima, dok se Vozni red ne može nigdje nabaviti. Vozači su jedini pouzdani izvor informacija o polascima i dolascima na određenu lokaciju, a ako platite, informacije o voznom redu možete dobiti i na telefon 060 304 304 po cijeni od 1,7 kn iz fiksne mreže i 2,49 kn poziv iz mobilne mreže. (Obzirom na činjenicu da se političari natječu u izjavama čiji je grad jeftiniji dodati ćemo cijene informacija o voznom redu za Autotrolej Rijeka: iz fiksne mreže 1,13, i 1,95 kuna iz mobilne.)"

I zaista, Varaždin bus nema web sranicu, red vožnje nisam uspi pronaći nigdje na netu, osim za liniju 20 koja trasom Cestica - Virje Otok - Strmec - Varaždin vozi 7 puta dnevno.

Autor ovog teksta baš je duhovit, baš kao i većina Varaždinaca koje znam:

"Najme, nije to rečemo Zagreb, gdi vse linije ideju po istim vulicama sim i tam, pak z kojom si nekam došel z tom se moreš i vrnuti. Ne, mi se vu Varaždinu vozimo v krug i ako se npr. z Hercegove vulice hoče čovek dopelati do Doma penzionera, a ja sam takaj štel tu koristiti buseka, ne bute verovali - prepelal sam se kroz pol Varaždina i videl vse moguče njegove znamenitosti, kak da sam išel v razgled Grada z turističkom linijom!"    ;D

I napokon, izvor fotografija i teksta: varazdinbus.blog.hr
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

shef

Vidim da je i onima koji rade na blogu u oči upao ovaj Daily s njemačkim tablicama. Inspektori, di ste sad?
Osim toga, divim se Varaždincima kako uspijevaju razlikovati ove Varaždin bus od običnih dostavnih kombija. Folije koje prekrivaju prozore ponekad zaista izgledaju super na velikim busevima, ali ovdje samo zbunjuju.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Kiki273


shef

Moram priznati da tekst baš i nije pretjerano jasno napisan, ali ako dobro shvaćam, AP Varaždin je postao vlasnik Varaždin Busa:
http://www.jutarnji.hr/hrvatska/clanak/art-2008,6,27,,124720.jl
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ist

Ovo izgleda kao javni prijevoz u gradu patuljaka - minijaturni busevi, minijaturni kolodvor

vozac

Varaždin bus je kupila firma Zovko-Zagreb d.o.o. koja je vlasnik oko 65% Autobusnog prometa d.d. Varaždin.

erobuss

http://varazdinbus.blog.hr/

Ima li itko od forumaša svoje prste u ovom blogu?

vozac


tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

vozac

Čelnici opčine Kneginec trabunjaju bez vaza. Postoje (još uvijek) u ovoj državi nekakvi zakoni, koje treba poštivati. Pored toga neka izračunaju koliko košta vozilo, troškovi goriva i plaća vozača, a neka se onda služe ucjenama.

tomekk

Evo jedna današnja da malo osvježim temu
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga