Autotrans - razno

Autor Tomek, Siječanj 13, 2009, 19:53:22

Avtomontaža

Citat: lussinpicollo  u Kolovoz 10, 2017, 23:21:17
Drugi Tourismo II koji je tako skončao
U čemu je ovdje problem? Loše održavanje ili je Tourismo II inače vatren bus?

MB Citaro


gorgoroth

Šteta,nadam se uskoro nekakvoj dostojnoj zamjeni

MAN19464

Gdje p.j. Zagreb ima parking autobusa?

strujko

#829
Tekstilpromet

lussin

Ono što smo odavno znali, ali evo sada i službeno
http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/arriva-preuzela-autotrans-i-postala-vodeci-autobusni-prijevoznik-u-zemlji/151788/
Citat:Arriva, dio Deutsche Bahna, jedne od vodećih svjetskih prijevozničkih tvrtki, preuzela je 78,34 posto Autotrans grupe, čime su se pozicionirali kao vodeći autobusni prijevoznik u Hrvatskoj za međunarodni i regionalni prijevoz, izvijestili su danas iz Arrive.

Autotrans grupa ima mrežu s više od 500 linija u domaćem i međunarodnom prijevozu, zapošljava 1133 ljudi i prevozi više od 8,6 milijuna putnika na godinu. Isto tako, u sastavu grupe su, osim Autotransa, još i AK Karlovac, Autotrans Lika, Velebit Turist, Croatia Lines, APP te Pan Alpen Adria GmbH.

Arriva je na hrvatskom autobusnom tržištu prisutna od svibnja 2013. godine, kad je preuzela Panturist. Kompanija djeluje u 14 europskih zemalja, zapošljava oko 60 tisuća ljudi i preveze više od 2,2 milijarde putnika godišnje. Vrijednost preuzimanja Autotrans grupe nije navedena.

Ulaganje u Hrvatsku, naglašava se u priopćenju, dio je Arrivine strategije širenja diljem Europe. Prihod tvrtke lani je premašio pet milijardi eura, a uložila je 359 milijuna eura u poslovanje diljem kontinenta. "Hrvatska i srednja i istočna Europa predstavljaju značajne mogućnosti za rast i širenje našeg poslovanja, a stjecanje Autotrans grupe odlično se uklapa u našu strategiju", kazao je direktor Arriva grupe Manfred Rudhart. 

Generalni direktor Arriva Hrvatske Dražen Divjak izjavio je da je Autotrans ugledna hrvatska tvrtka s više od 70 godina iskustva u putničkom prijevozu. "Naše ambicije nisu samo orijentirane na autobusni prijevoz, već na prijevoz putnika općenito, tako da ćemo i dalje pratiti tržišna kretanja te pronalaziti nove mogućnosti ulaska i u druge segmente prijevoza putnika jer želimo biti predvodnik promjena na tržištu", istaknuo je Divjak.

Sa sjedištem u Sunderlandu u Velikoj Britaniji, Arriva je odgovorna za regionalne usluge prijevoza putnika Deutsche Bahna izvan Njemačke. Nakon akvizicije, Arriva Hrvatska upravlja voznim parkom od 600 autobusa, prevozi 11,5 milijuna putnika godišnje te zapošljava 1418 ljudi u Hrvatskoj.

Dreamwalker

#831
One Panturistove Irizarke su najudobniji autobusi u kojima sam se vozio. Imaju preudobna sjedala i stvarno ogroman prostor za noge. A i za onu Misericordia Toursovu Scaniu sam čuo da je odlična.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

tramvajac 92

Kaj se Irizarki tiče, da nekaj i napišemo tehnički o njima. To je Scania K 380 EB6x2*4 LI šasija.

Dešifriranje šasije:
K serija ima motor postavljen uzdužno iza
380 je broj konjskih snaga (zaokružen na najbližih 10 ks, ove imaju 381 ks), 11,7l/1900 nm, E4, redni šestak.
E je autobus za duge ture, posebno udoban (postoji I za međugradski, standardna udobnost i U za gradske)
B znači da je klasični bus (postoji A za zglobnog i D za katnog)
6*2 znači raspored kotača, 4*2 je obični, 6*2 3os, 6*2/2 zglobnjak.
L znači da je naprijed niži nego iza (može biti još i M, samo za gradske, di je niski do sredine, a na kraju povišen i N da je cijeli normalne visine)
I znači da ima neovisni prednji ovjes (može biti i B, to bi značilo da je kruta prednja osovina), obje (ili tu sve 3) imaju jastuke.

Autobus je originalno bio opremljen za prihvat 56 putnika, 2006. su godište i iz Švedske su nabavljeni (vjerojatno preko nekog posrednika).

Dreamwalker

#833
Panturistove? Panturistove su vozile za Slovenski dio Arrive i samo su prebačene. Imam negdje zapisano koja je bila koja.

EDIT:

OS-002-ZG ---> ex KP-UU 239 (gbr 068)
OS-003-ZG ---> ex MB-LK 872 (gbr 072)
OS-004-ZG ---> ex MB-FR 607 (gbr 070)
OS-005-ZG ---> ex LJ-TG 982 (gbr 069)
OS-006-ZG ---> ex MB-CU 071 (gbr 071)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

415 ul

Pa Irizarke su ok autobusi,e sad kakva ce politika poslovanja biti vidjet cemo

smogovci.bbb2

Hoće li kupiti i8?!
Fotografije Goran Kekić (fb)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Tehnički to više nisu Scanie, Irizar se okrenuo ako se ne varam DAF-u, Scania Higeru

tramvajac 92

Citat: Dreamwalker  u Kolovoz 21, 2017, 16:28:18
Panturistove? Panturistove su vozile za Slovenski dio Arrive i samo su prebačene. Imam negdje zapisano koja je bila koja.

EDIT:

OS-002-ZG ---> ex KP-UU 239 (gbr 068)
OS-003-ZG ---> ex MB-LK 872 (gbr 072)
OS-004-ZG ---> ex MB-FR 607 (gbr 070)
OS-005-ZG ---> ex LJ-TG 982 (gbr 069)
OS-006-ZG ---> ex MB-CU 071 (gbr 071)
E taj dio nisam pratio. Očito ih je onda slovenska Arriva dovela. U Švedskoj su bili ovako označeni:
002 -> ex XNF017 (gbr. 0615)
003 -> ex XOD668 (gbr. 0614)
004 -> ex XOD638 (gbr.  0611)
005 -> ex XOD589 (gbr. 0612)
006 -> ex XOD679 (gbr. 0613)
Porijeklo je: FAC Flygbussarna Charter AB, Stockholm (2006-2009), People Travel Group AB, Sollentuna (FAC Charter) (2009-?). U FACu su imali ove garažne koje sam napisao, a s prijelazom u People travel nisu dobili garažne.

Dreamwalker

Citat: lussinpicollo  u Kolovoz 21, 2017, 19:47:27
Tehnički to više nisu Scanie, Irizar se okrenuo ako se ne varam DAF-u, Scania Higeru
Irizar je karoserist koji radi sa Scaniom, Volvom, DAFom i MANom. Mislim da je najveći kupac Irizara i8 češka firma Student Agency koja je kupila dva kontigenta Irizar i8. Jedan je Scania, a drugi je Volvo.
Citat: tramvajac 92  u Kolovoz 21, 2017, 19:49:33
E taj dio nisam pratio. Očito ih je onda slovenska Arriva dovela. U Švedskoj su bili ovako označeni:
002 -> ex XNF017 (gbr. 0615)
003 -> ex XOD668 (gbr. 0614)
004 -> ex XOD638 (gbr.  0611)
005 -> ex XOD589 (gbr. 0612)
006 -> ex XOD679 (gbr. 0613)
Porijeklo je: FAC Flygbussarna Charter AB, Stockholm (2006-2009), People Travel Group AB, Sollentuna (FAC Charter) (2009-?). U FACu su imali ove garažne koje sam napisao, a s prijelazom u People travel nisu dobili garažne.

E vidiš, ja nisam upratio ovaj dio. Kad su došle u Panturist, imale su između 900 tisuća i milijun kilometara. Svaka je imala neki detalj u početku po kojem si ju mogao prepoznati. Tako sam ih i povezao jer ima par slika na forumu dok su bile u Sloveniji. Sad sam ove tvoje podatke malo uguglao i vidim da su im se prednje maske dosta "izmjenile" ;D
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Majstor

Možda kupe one kineske sa Higerom ima ih 5 u ZG u Scaniji
Samo mi sudite pošteno !