Putopis po Zagrebu i okolici

Autor MAN truck bus, Travanj 21, 2017, 07:56:29

marin

Zadnja slika u kombinaciji  s lijepim vremenom  perfeto perfeto

MAN truck bus

Linija: 264
Relacija: Dubec - Jesenovec
Autobus: MAN City 09
Gbr: 467
Bus je u eco modu, vozač je odlično vozio. LIjepo i umjereno ubrzanje i ravnomjerno kočenje. Svaka čast!  pivkan
Slika iz viših i nižih predjela.  :) Nadam se da su dobre!

Koji je bolji lijevi ili desni?  >:D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Ovo je koliko vidim neki MN, a ne MAN  ;D

MAN truck bus

Evo par slika iz okolice našega voljenog grada. Slike su iz Glavnice i Moravča. Vozač je Miško, specijalac visokog rizika.  ;D City kao i svaki drugi vuče ko lud, brz i startan. (Natürlich, MAN kann.  bus123) Baš dok ja slikam nešta prčka po retrovizoru, bum sljedeći put pital kaj tolko kopa po njima. Nadam se da vam se sviđaju fotografije.  byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Evo jedan putopis sa skraćene linije 274 do Drenčeca zbog radova.
Sve slike su nastale na privremenom okretištu u Drenčecu.
Druga slika prikazuje tri lava na jednoj  fotografiji
Zadnje dvije slike prikazuju novi način švercanja s obzirom na to da od 1. srpnja će karte poskupjeti kod vozača.  :)evil
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Jedan putopis iz dalekih krajeva....
Linija 311, Glavni kolodvor -> Cerovski vrh. Autobus je MAN SL 283, lijepo vuče, mjenjač VOITH ne trza, klima radi. Putnici su zadovoljni i autobus je pun pogodak za takve linije. Vozač kaže da bi bio presretan da u APVG prebace gbr 9 i Conecte iz APDa. ATRON je polduio tako da je izbacio natpis linije 324, na Cerovskom vrhu se cijeli display istočkao sam od sebe. Evo vam slika sa Cerovskog vrha.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Par zanimljivih kadrova danas na Novoselcu.
byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#142
Kada čovjeku dosadi gradska gužva i gradski promet najbolje mu je poći u - šumu. Tako sam se i ja danas uputio u šumu Tuškanac koja me odvela na posve zanimljivu lokaciju tj. trasu linije 102 Britanski trg - Pantovčak - Mihaljevac. Odlučio sam se uputiti pješke po trasi autobusa do Mihaljevca i naravno, usput, fotografirati. Moji današnji "junaci" su gbr. 16 koji je vozio na liniji 105 te 303, 304 i 305 koji su vozili na 102 i 40 koji je vozio na 101.
Vrijeme je jutros bilo vrlo pogodno za šetnju u brdo. Tišinu i cvrkut ptica u šumi Tuškanac pokvari povremeno Stratos koji vozi na 150 i čuje se kao usisavač Rudi Čajevec.
Prvi autobus koji sam fotografirao bio je 305 prije stajališta Tuškanac i na stajalištu Tuškanac. Nakon njega je došao na red 16 koji je vozio na 105 slikan je prije stajališta Vijenac. Zatim na red dolazi 304 u smjeru Mihaljevca prije stajališta Cmrok. 303 je fotografiran između stajališta Gornje Prekrižje 40 i Gornje Prekrižje 55.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Nakon dužeg pješačenja u brdo dolazim do okretišta linije 101, Gornje Prekrižje, stajališta Pantovčak i Predsjedničkih dvora. 40 slikam iz smjera Britanskog trga, 305 u smjeru Mihaljevca, a 304 u smjeru Britanskog trga. Nakon najgoreg dijela puta odnosno uzbrdice dolazim do najlakšeg dijela tj. spuštanja po Šestinskom vijencu i kroz Milinove do Mihaljevca. Na putu srećem između stanica Mlinovi 149 i Pirovec gbr 303 koji se spušta za Mihaljevac te gbr 305 koji se penje za Britanski trg.  Prije Mihaljevca, kod stajališta Mlinovi 23 fotografiram 303 u povratku za Britanski trg, a putopis ću završiti s pogledom na Zagreb sa Šestinskog vijenca sa 335m nadmorske visine. Hvala na pažnji i živjeli!  pivkan


P.S. Danas sam napravio, pješice, 21,1km tj. 25 871 korak odnosno prešao 30 katova za forumske potrebe.  8)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

podgora

Lipe slike

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.