Najbolji međugradski autobusni prijevoznik (7.12.-22.12.2007.)

Autor Tomek, Prosinac 07, 2007, 16:52:25

man134

imamo 118 clanova  tako bar pise a od toga samo 34 ih je glasalo,zato sto neki clanovi kolko vidim samo promatraju a ne pisu...

tamlover

Citat: prljavibluzer  u Prosinac 23, 2007, 11:57:57
Anketa je pokrenuta bila dok nisam osposobio tu opciju. No kao sta vidis ni anketa sto sam je stavio na portal nije puno bolje prosla sta se tice broja glasova.

Anketa na portalu je banalna. Da je tamo stajala ova anketa možda bi bilo više glasača. Razmišljam da bi bilo dobro omogućiti glasanje svim posjetiteljima, bez obzira na registraciju al tad se vjerojatno ne bi mogao ograničiti broj glasova jedne osobe (ili se to ipak može?).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Koliko god izgleda da je malo ljudi glasalo neki rezultati su tu kakvi jesu i vjerojatno ne bi ni bili nešto drugačiji da je mnogo više ljudi glasalo.
Samoborček je potpuno zasluženo odnio pobjedu i za sada su bez premca najbolji u Hrvatskoj.
Oni konstantno rade na razvoju, obnovi voznog parka, kvalitetnom održavanju te bi se u njihov primjer mogli mnogi drugi naši prijevoznici ugledati. Još jedna stvar što se njih tiče je da se uz njih ne vežu toliki skandali i crne priče kao u drugim tvrtkama te je to put kojim treba težiti.

tamlover

Citat: tamlover  u Prosinac 08, 2007, 18:07:54
Glasao sam za Samoborček i nisam znal da mogu za još nekog.

Da ne bi ispalo da ja protestiram zbog rezultata. ;D
Živio Samoborček, a gosn Zovko bi trebao na konzultacije kod Bože Grgurića. Možda onda i bude nekaj od APV grupe.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

miky

Samoborček definitivno najbolji, autobusi novi i uredni, vozaci bezkrajno uljudni i uredni i medju najbolje placenima...

gaspa

Zašto je glasovalo malo ljudi? Pa, da bi netko mogao dati svoj objektivan glas, trebao bi se češće voziti s bar desetak prijevoznika (poželjno čak s više njih na istoj relaciji), da bi ih mogao rangirati. Ili pratiti i uspoređivati mnogo vijesti o prijevoznicima (pohvale, pritužbe, nagrade, vozni park, točnost, ljubaznost osoblja...). Kako glasač iz Pazina zna je li bolji Presečki ili Libertas? Ili mu je najjednostavnije reći: moj lokalni je najbolju (ako mu se baš nije debelo zamjerio).

Sjećam se da je jedne daaavne godine najboljim prijevoznikom službeno bio proglašen Autotransport Šibenik. A ja sam jedva znao da postoji (iako sam se mnogo i često vozio po zapadnoj Hrvatskoj i Sloveniji. Tog ljeta, nakon proglašenja, bio sam u prilici koristiti njihove usluge. S nesnosnog šibenskog kolodvora (objave: autobus za ... stoji ispred perona 6; autobus za... stoji kod perona 2 itd - dakle, prevelika gužva za premali kolodvor) vozio sam se na liniji Šibenik-Drniš-Oklaj-Knin. Negdje na Miljevačkom platou panična galama žene iz stražnjeg dijela koja je zadrijemala i promašila svoju stanicu (možda za kilometar-dva). Kondukter je sa smješkom rekao vozaču: "Stani, vrag je zaspao..." i svi su se smijali, i bus je stao i pustili ženu van.

Sjećam se i da su sedamdesetih Slavnikovi busevi imali radio vezu i sjećam se jedne potrage za prtljagom kad je putnik u drugom busu zaboravio torbu. Vozač je odmah tom vezom kontaktirao centralu, ona drugog vozača, i torba je nađena i dogovoreno je mjesto preuzimanja.

Još jedna crtica iz prošlosti. Za vožnju iz Makarske do Splita prvi koji je naišao bio je bus TARA iz Cetinja na liniji Titograd-Split. Iako je linija duga, vozio je TAM 190 (drugi prijevoznici uvelike su baratali mercedesima na takvim relacijama). Kondukter me se posebno dojmio ljubaznošću i pažnjom. Već iza Omiša poravnavao je i inače uredne zavjese na prozorima, skupljao otpatke i papiriće s poda i sjedala - uglavnom, pokazivao veliku brigu za svoje vozilo (u kojem provađa barem trećinu života). To su, eto, sitnice koje razmatramo kad odlučujemo o najboljem prijevozniku.

Kako svaki put počinje prvim korakom, tako je i ova anketa dobrodošla (nipošto joj ne osporavam značaj, a objektivnost je, uz svaku čast sudionicima ankete, pomalo upitna).