Slike autobusa 2009.

Autor maky, Prosinac 23, 2008, 00:30:21

maky

Ah, predivan je:


g.b. 196 iz iste pozicije:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 89 u punom sjaju:


g.b. 102:


g.b. 202:


g.b. 206:


g.b. 207:


g.b. 209:


g.b. 210:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 171:


g.b. 178:


g.b. 215:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Krenimo sa snježnim radostima...
Danas me prijatelj nazvao oko 7 sati da dođem do njega fotkati ono što je uobičajeno za linije 11 i 18 u Ulici Matice Hrvatske kad je snijeg. Ovaj put i nije bilo ništa strašno, ali ipak, konektor g.b. 211 je  ostao ukopan na mjestu puna 4 sata. Dok je kolega sa Citarom g.b. 270 zapeo na uzbrdici na Pujankama i zakrčio cijele Pujanke. Umjesto u 6:30, prvi đir je napravio u 10:30. A kao što vidite, ni okolni vozači se nisu baš snašli po ledu...




Zatim sam krenuo do jedne od važnijih stanica na Poljičkoj cesti gdje prolazi veliki broj autobusnih linija, pogotovo oko 7:30 kad je sve pojačano radi škole...
Međutim, tu su bili ljudi koji su čekali već od 7:10 i ništa se nije pojavljivalo. Niti jedan jedini autobus!
Tada se ukazao solo Conecto na liniji 26 iz Kamena (oni imaju ručne mjenjače):


Nisam ulazio unutra, kao ni većina ljudi sa stanice jer je već bio prepunjen. No tada smo svi ugledali spas. I ne, to nije bio nijedan MAN Lion`s Pustimedašlajfam, kao ni Mercedes Mekušac Citaro. Ni manje ni više nego MAN SG220 na liniji 5 je jutros jedini prevezao putnike iz ovoga dijela grada do centra (pritom treba imati na umu da su na njegovoj trasi obje bolnice i da je ljudi bilo ko u priči). Definitivno moja junačina ovoga hladnog snježnobijelog dana. Svi su nešto kenjkali, proklizavali, šlajfali, ali stari MAN ga loži i uzbrdo i nizbrdo i lijevo i desno i gađali su ga grudama i sve je istrpio. Unutra shole sebi raspalio grijanje (i još vozio u jaketi), naprijed toplo, otraga zima, ruka vam se zalijepi za rukohvat, ali on VOZI! Svi miruju, ali on vozi, što vam daje  neopisivi osjećaj zadovoljstva i izvlači na lice neki podmukli osmjeh. Osjećate da vas "Stara majka" ni ovog puta nije ostavila na cjedilu. Ni cestari još nisu bili očistili cestu kako spada, nego je sam krčio naprijed put:


Iz prigrada se tu još pojavio i MAN SU313 koji također ima ručni mjenjač i snalazi se na snijegu,  a još je jedan starac (O305G na liniji 4) uspio odvoziti jedan krug do HNK, ali poslije ga više nisam vidio. Vjerojatno je i on negdje zapeo.


Stara majka pokazuje nekim novim momcima kako treba voziti i vjerno služiti građanima. Imaju oni još puno toga za savladati dok zavrijede simpatije...


Uvalio sam se ja naprijed gdje je toplo:


I poslije sam izašao kako bi se prebacio u Lion`s Cityja g.b. 228 na liniji 3 kojeg sam ugledao otraga u daljini...
Pozdrav junaku koji samo gazi naprijed, još ćemo se družiti:


Sa Lionsem sam išao do Lovrnica, međutim iz drugog smjera je magistrala bila zakrčena.
Zapeli su g.b. 171:


Kao i g.b. 64:


A na Lovrincu je iz drugog smjera migoljio Citaro po laganoj nizbrdici:


Ovako inače cestarska služba u nas posipa cestu  ::|


Nastavit će se...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Otišao sam vidjeti što je uzrok ovolikom zastoju na magistrali...

g.b. 171 se lagano pomaknuo naprijed u kolloni i došao do prepreke, koju je zaobilazio i lagano klizao:


A prepreka je bio - MAN SG313 g.b. 195. Shole ga je na zaleđenoj cesti pri kočenju izlomio i izvio, da se više nije mogao maknuti. Prikolica je ostala pod nenormalnim kutem u odnosu na prednji dio autobusa. Međutim, morao sam nastavit svoju turneju, nisam imao vremena za zadržavati se. Valjda su ga nekako odšlepali...




U međuvremenu je naš stari junak g.b. 683 na liniji 5 već napravio još jedan cijeli krug i rugao se svima koji nisu mogli mrdnuti s mjesta. Vozi on svoje, nema stajanja, pa makar sjekire padale...


Nastavio sam pješice do Elektrodalmacije gdje je naišao g.b. 214 na direktnoj liniji iz Trogira:


I zatim sam se prebacio do Sukoišanske (linijom 3, Conecto g.b. b209, a pritom sam vidio da Lion`s City troosovinci na liniji 18 idu preko Poljičke ceste jer je  Matice Hrvatske neprohodna).
I tu sam naišao na najvećeg frajera među svim vozačima u Prometa. Čovjek je po ovom snježnom i ledenom vremenu vozio ni manje ni više nego makedonca g.b. 148 na liniji 9 koja ima dosta uzbrdica.  Mila majko, nisam mogao vjerovat, jer to čudo proklizava sve u 16 i po običnoj kiši.


Čovjek je zaslužio stimulaciju na plaću samo zato što ga se usudio izvesti na cestu, a da ne govorim još i odvoziti svoj krug. Prilikom uzimanja ove fotke dogodilo se to da je on krenuo na svoj krug. Ali naravno, to je makedonac koji šlajfa sve u 16 pa ga je tako na istoj toj liniji  već prije Sukoišanske prestigao Lion`s City troosovinac g.b. 232 (koji isto nemilice proklizava) koji je krenuo 15 minuta iza makedonca, ali je do ovdje stigao 3-4 minute prije njega. Eto toliko ga je teško voziti po snijegu. Ne mrdate s mjesta i još vas prelaze oni koji su krenuli 15 minuta poslije vas, a ni oni nisu puno bolji po snijegu... Tako da shole nije imao izbora nego je vozio do Trajektne luke, okrenuo se i prazan natrag na okretište kako bi uhvatio svoj krug, jer će njegove putnike ionako pokupiti g.b. 232...

Na Sukoišansku je taman stigao i O305G g.b. 91 iz Trogira:


Prebacio sam se onda sa g.b. 232 do Ravnih njiva (o čemu ću poslije pisat) gdje sam uhvatio još jednu legendu na liniji 4 - g.b. 681:


I eto vidite, i novi autobusi uza svu tu silnu elektroniku i neke svoje sustave nisu sposobni da nadmaše stare mašine koje ovise o vozačkom osjećaju i vještini rukovanja ručnim mjenjačem... Svidjela mi se tehnika kojom se shole sa g.b. 681 spuštao niz zaleđenu nizbrdicu. Lagano ga je pokrenuo naprijed i kad smo došli na nizbrdicu, šaltao ga je u rikverc i dodavao gasa, čime ga je lagano usporavao i uspjeli smo se sigurno spustiti. A onda nas je čekala uzbrdica, koju smo odradili u 3. brzini  puževim korakom uz puno osjećaja na papučici gasa...

Malo iz unutrašnjosti:


I izvana. Izašao sam kod Općine i čekao da se okrene pa sam napravio još jedan krug...


Tada sam otišao napraviti još nekoliko fotki, te sam onda sa makedoncem na liniji 9 (koji na snijegu mora kretat iz 3. brzine, a ponekad i iz 4.) išao do Pazara.

Ostatak večeras u drugom temema, odoh s Regiom do Dubrave  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#22
Maky svaka čast za reportaži!
Danas je dosta legendi bilo u pogonu pa tako i ovaj




maky

Ne smijemo zaboravit ni g.b. 688 na liniji 17  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Opet MANče u akciji...


I užasni g.b. 59:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Istina,prelijep je,ali sam i dalje skeptičan kod ljepljenja reklama na prozore.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

684 zarađuje svoj (i tuđi) kruh:


g.b. 82 - kratki predah:


Turbo mašina u Trogiru:


g.b. 207 se izbudalirao na Pazaru, valjda je ostao u kvaru, stajao je sa sva 4 upaljena...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 195 od prošlog tjedna bez reklame:


g.b. 118 u Kambelovcu (skoro):

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

#29
G.b. 117 u Trogiru
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.