Autotrans - linije

Autor gaspa, Prosinac 02, 2007, 17:33:41

5AR

Citat: Shole  u Listopad 24, 2008, 16:08:27
Izgleda da je neka kriza u PJ Novi Vinodolski.  Dal nedostaje buseva, ili je više ljudi na bolovanju, pitaj boga.  Uglavnom,  polazak u 17:30  Rijeka-Baška  neki dan vozila riječka 1254 sa riječkim vozačem,  a jučer je pak bio O404 od Autoprijevoza Otočac.
BTW, kad je već riječ o PJ Novi,  otpisana Dubrava 963 viđena u garaži na Škurinjama jučer navečer nanovo ofarbana.  Iako su neki završili u novoj @ shemi, 963 dobio tri zelene crte i sunce.

Po novom rasporedu prvu liniju u 6:15 vozi  Novljanski,  drugu u 12:00 Senjski, a treću u 17:00 PJ Rijeka.

Liniju  Rijeka - Pag - Split više ne voze Autotransovi autobusi nego bivši Perla Tours, sada L.T. Tours, sa svojim MB Tourismo.

Mali Lošinj je dobio novu liniju i to Gradsku, vozi ju novi Irisbus Daily 1315 koji je obljepljen motivima Lošinja.

ikar

Mislim da po novom rasporedu PJ Cres ima samo liniju V.Lošinj-Rijeka-Zg.
Postoji i linija u 7.15 iz Ri i 12.15 nazad i to izgleda vozi PJ Novi Vinodolski (primjećeni 1005 i 1267 na tome)

Shole

Da li su ove promjene na Krku posljedica zatvaranja glave ceste Malinska-Krk ceste i vožnje obilaznim pravcima?

P.S.  Nedavno također primjećen novi polazak 12:20 Rijeka-Senj sa busevima iz Gospića

Tomek

Danas u Zagrebu ujutro viđena Dubrava gb1310.. Vozila djecu na neki izlet.

Shole

Citat: Tomek  u Studeni 18, 2008, 08:32:10
Danas u Zagrebu ujutro viđena Dubrava gb1310.. Vozila djecu na neki izlet.

Da !!!  Sva sreća da si me podsjetio, stalno zaboravljam na to.   Pred mjesec dva sam još čuo da ATR otvara poslovnu jedinicu ZAGREB.  Navodno su već gore 982 i jedna od Dubrava pristiglih iz APP (očito 1310), a možda su i obje, ko zna.   Pošto nemamo nikakvih informacija o tome, ni na ATR-ovim službenim stranicama ni u tisku, a ni ovdje, preostaje nam samo da vi iz ZGB-a malo bolje pratite buseve Autotransa ubuduće pa da pokušamo ustanovit šta oni ustvari voze u Zagrebu.   Da li je riječ samo o izvanrednim vožnjama,  da li su "uboli" kakav školski prijevoz negdje u okolici, ili možemo očekivati i neke nove linije (čisto sumnjam)

Tomek

Autotrans ima sa Zagrebom ugovor o vožnjama djece, ali i još nekih grupa na izlete po okolici Zagreba... Obično su to dosad vozili sa Lion's Coachima i Setrama iz Istre te sa Marbusom B4 od Istraprometa... Isto tako su redovni autobusi koji bi ujutro došli u Zagreb na liniji u pauzi vozili klince, pa popodne opet na liniju, ali to se pokazalo lošim jer bi ih klinci devastirali i takvi bi onda vozili kasnije ozbiljne putnike(viđeni Creski u akciji)...

982 još nisam vidio, ali ako vidim javim..

Autotransova poslovnica se inače već dulje vrijeme nalazi na Branimirovoj, blizu autobusnog kolodvora, ali je razbijena i nisam tamo već dugo nekog vidio...


shef

Citat: Shole  u Listopad 24, 2008, 16:08:27
Izgleda da je neka kriza u PJ Novi Vinodolski.  Dal nedostaje buseva, ili je više ljudi na bolovanju, pitaj boga. 

Kao potvrda ovoga: danas na lokalu Rijeka-Bribir u 15:30 Exclusive 1207   :o
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Tomek

Taj 1207 je ispao totalni promašaj... VIP luksuzni bus kozna koliko plaćen je većinu svog vijeka proveo dosad na liniji Crikvenica - Zagreb...  :-\

Shole

Zar nebi bilo pametnije da ga prodaju???
Niti jedan jedini put ga nismo vidjeli da vozi po gradu sa tabelom POVREMENI PRIJEVOZ nekakvu visoku delegaciju, ili šta ti ja znam šta.  Raznoraznih gostiju je bilo i kad se bazen otvarao, i kad je RIJEKA igrala sa svim i svakim, itd itd, i nikad nije bio u akciji.

Tomek

Jučer iz Pule došao gb1273.. Bus izgleda jako dobro i izvana i unutra, zanimljiv je što ima Avtomontažine ratkape i dubrovačke tablice...


Tomek

Danas na liniji Zagreb - Rovinj oko 16.00 sati krenula TAZ Dubrava gb1002  :o.. Prvo, koja je ona PJ, a drugo tvrtka poput Autotransa bi mogla malo bolje autobuse slati na takve linije...
Na Zagreb - Baška viđen gb1027, a u Zagrebu školsku djecu vozio čini mi se gb1007(nisam ziher za gb, ali čini mi se da su bile 4 znamenke)..
Iz Istre pak popodne došla mala Setra gb1295m a nešto ranije Lion's Coach gb1062..

Shole

Dubrava 1002 su rezervna kola u Riječkoj garaži.  Možda je ostao neki Istarski autobus u kvaru ujutro na Rovinj-Zagreb pa je ovaj uskočio i popodne se vratio.  A druga opcija je da su je prebacili u PJ Zagreb pa je zamijenila neki autobus koji je možda u ZG ostao na nekom servisu.
Moraš priznat da je stvarno rijetkost da je na Rovinj-Zagreb neki "loši" autobus.  A uostalom, zašto se ne buniš kad su 941, 996 ili 1022 na Zagreb-Gospić !? 

Tomek

Zato jer je Zagreb - Gospić 200km, a Zagreb - Rovinj oko 300..
U zadnje vrijeme nisam išao na autobusni pa ne znam šta je vozilo za Rovinj, ali iz Istre je i Lion's Classic znao dolaziti pa su mi u lošem sjećanju, a još kad sam vidio ovaj poder šibenskog AV120 i Eurolinera od Ćupića te S315HD od Croatie busa i Autotransa izgledao je prilično neugledno..

Shole

1062 je isto Riječki, i uglavnom vozi poseban linijski prijevoz po Rijeci i okolici  (Dina Petrokemija,  DIP Klana...) ili Rijeka-Zagreb,   Rijeka-Trst.  Vozi ga uvijek isti vozač.  Možda je uletio također ko zamjena ili pak kao ispomoć.

navi