Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

421

 ;D HE HE parametrima...  pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

Citat: smogovci.bbb2  u Svibanj 26, 2019, 14:17:39
Da mi je znati po kojim parametrima su im dali ove garažne brojeve buljo Ajd barem nisu od 700 ;D

Vjerovatno bi bili da su mogli ;)

MAN truck bus

Logičan slijed bi bio 444 - 447... kava
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

#708
Valjda su imali najviše naljepnica sa brojem 7 pa da ih iskoriste good_boy
Ne kužim logiku nastavka na Citelise
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Možda žele metaforički izreći kvalitetu novih Cabrio autobusa? umnik2 ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Shole

Osim šta su se mogli i trebali nadovezat na ostale cabrije,  bezveze su sad sje..... redosljed od 701 nadalje koji je mogao bit iskorišten za neke veće serije u skoroj budućnosti.

smogovci.bbb2

A možda su oni vizionari koji će  prilikom neke nove veće nabave nastaviti niz između 420 i 451 kad rashoduju stare cabrie i conecte pa je onda ovo logično buljo umnik2 Iako ne vjerujem da takvi rade u ZET-u
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

To sve ide zbrda-zdola otkad ja pratim ZET, ne treba očekivati red jer ga ni neće biti. Još je ovo i bolje nego kako su s preskocima numerirali NL263 '99 ili Citare u APP...

Samo mi nije jasno kako se tramvajski podsustav može jednostavnije i bolje numerirati i s jedinstvenim brojevima brz obzira na pogon jer to s prebrajanjem je uvijek bilo gubljenje vremena... ili mi nije bilo kasno dok i tu nije došlo do super-zapleta s nekom višom matematikom po kojoj iza broja 2299 dolazi 22100.

MAN truck bus

#713
Evo ga, došlo je i to doba godine kada se 216 reducira, ali divlje.
216-3 nije došao, zamjene naravno nema, ljudi čekaju bjesni. Unatoč produženju linije do novog okretišta u Dumovcu nije taknut niti vozni red ni špranca disponiranja autobusa.
Dok 203 i 207 gube dane novim
produživanjem, a na 237 vozi Citaro G prazan, 216 i 276 koje koristi duplo veći broj putnika i teritorijalno pokriva veću površinu u odnosnu na 237 dok putnici sa 216-276 trpe i čekaju. Grozno.  th-down

P.S. Nije još došao ni 216-1 koji treba krenuti u 15:30...

P.S.2 Kolona je stigla 452 i 470 odjednom. glavauzid
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Garažni broj 207 koji danas prometuje na 220 ima problema s elektronikom 3. i 4. vrata. Po dolasku na stajalište Kauzlarićev prilaz 3. i 4 vrata se nisu otvorila unatoč datoj dozvoli i pritiscima gumbiju od strane putnika zatim po dolasku na iduću stanicu na kojoj nema izlaza već samo ulaz nakon aktivacije dozvole 3. i 4. vrata se otvaraju i zatvaraju sama od sebe. Potom se nisu otvarala skroz do Glavnog kolodvora te se ni tamo nisu otvorila. glavauzid
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#715
Par Citya G viđeno kako idu, vjerojatno, u MAN Importer na sređivanje klima jer na njih par, primjerice 589, nije radila klima već je puhao vrući zrak iz kanala za klimu.

Posljedica odlaska u MAN Importer su Citari G Facelift i Citaro G '06 na 281.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

603 jutros slikan u povratku iz Resnika. Sređena mu je vidno limarija, a vjerojatno i motor te klima + ima nove registracije ZG4534HF.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

#717
Inače ne volim pisati recenzije o autobusima jer sam osjećaj (ne)ugode u nekom vozilu smatram individualnim iskustvom. Ne volim kad netko piše da neki autobus "lupa kao da će se raspasti" jer to obično nije tako. No, danas sam imao priliku voziti se u dva MAN-a iz 2009. godine i ostao sam - razočaran i ljut.

Prije nego napišem današnje iskustvo, moram reć da je prošlu srijedu na liniji 204 bio Citaro #667. To i nije nešto čudno u zadnje vrijeme, no poražavajuća je činjenica da u autobusu nije radila ni klima, a ni ventilacija. Vozač se protiv 30-ak stupnjeva Celzijusa izvana i pitaj Boga koliko stupnjeva iznutra borio s vlažnom krpicom koja mu je služila kao vlažni oblog. 2019. godine. Mislio sam si tad: Ok, to je Citaro, neispravan je sam po sebi. Lion'si su u boljem stanju". Oh, kako sam se gadno prevario.
Danas ulazim u #457 i odmah zamjećujem kako klima ne radi, a ubrzo shvaćam da je i ventilacija u kvaru. S tim se mogu pomiriti kad je dobro poznata činjenica koja se provlači i kroz medije da je klima ispravna u samo 20% autobusa. Kreće vožnja, autobus na Remetama lupa kao blesav jer je u dosta lošem stanju, a onda mi na plafonu u oko upadaju dva viseća dijela koja ne bi smjela biti viseća (slike). Po ovako lošim cestama (za koje stvarno ne znam što se čeka s obnovom) takvi viseći dijelovi opasni su za putnike. Nakon završetka vožnje, opći dojam je vrlo loš. Srećom, autobus je kasnije zamjenjen.
Nešto kasnije ulazim u #458 u kojem su svi prozori otvoreni (to mnogo govori o klimi). I ovaj bus je jako raskliman i jako lupa, a i on se može pohvaliti visećim dijelovima u unutrašnjosti (nemam sliku). Da se razumijemo, to su busevi stari 10 godina s oko milijun kilometara na satu. I dan danas u solo segmentu, ti autobusi predstavljaju okosnicu JGP-a na istoku grada Zagreba. S ovakvim neodržavanjem i stanjem ZG prometnica brzo će trebat zamjenu. Šteta. Kad se sjetim kakvi su to autobusi bili prije samo dvoje godine, jako sam razočaran.

"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

marin

#718
Bravo, otkrio si ameriku i što se tiče klime i mehanike.  8-8
20% ako hladi to je previše, a kad bi se pisalo koji sve lupaju i koji su razvaljeni to bi bolje bilo popisat one koji valjaju jer tih je malo. Ne voliš kad netko piše da lupa kao da će se raspast, a danas to ti napišeš.
Provozaj se u kojem Citelisu, htjet ćeš se vratit u 457 što se tiče svega, a posebno lupanja.

smogovci.bbb2

#719
good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza