Pitanja korisnika i obavijesti moderatora

Autor manoplan, Prosinac 04, 2007, 18:55:56

Lion

Citat: prljavibluzer  u Siječanj 21, 2008, 17:47:38
Već sam im rekao da se ne ustručavaju iskoristit ovlasti.

Zašto su se prije ustručavali ???
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

man750

#31
Citat: Lion  u Siječanj 21, 2008, 22:31:27
Citat: prljavibluzer  u Siječanj 21, 2008, 17:47:38
Već sam im rekao da se ne ustručavaju iskoristit ovlasti.

Zašto su se prije ustručavali ???
Nitko se nije ustrucavao,ali kad se nekome obrise cetvrtina postova i pored toga dosta ostalih clanova vecinu ostalih postova istog autora ocjenjuje spamnjem, sto raditi?
Vjerujem da smo ovdje svi zbog toga sto nam je zelja saznati nesto vise iz svijeta autobusa sto inace nebi mogli jer nismo na licu mjesta, pa bi postovi to trebali sadrzavati.
Isto tako jednu vijest ne treba isti autor pisati vise puta samo da bi se nabio broj postova,a i to se dogada.
Nadam se da vise necu trebati pisati postove ovakvog sadrzaja ,vec iskljucivo one autobusne tematike.
Tko se u to ne moze uklopiti ne mora biti na forumu.
Nikoga nitko ne tjera,ali ako se netko ne moze uklopiti i nakon puno upozorenja sto raditi?
Svi mi imamo obaveze i na forumu smo u slobodno vrijeme,pa tako i osoblje pa se i od njih ne moze ocekivati nemoguce.Zato je potrebna samodisciplina clanova i pridrzavanje nekih dogovorenih normi.
Nadam se da vise necu trebati pisati postove ovakvog sadrzaja vec iskljucivo one sa autobusnom tematikom
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

dubi

kolika se to buka bezveze digla oko man134,narancastog kolko primjetim ima ih jos samo ovdje ih nitko nije naveo a necu ni ja,manee ne odlazi,nemoj vise onako neke postove pisati ipak najvise kometiras nas pod forum i da ne ureknem dajes i slika sto od nekih bas i nisam vidio a tu kometiraju te naravno s naseg foruma nemojte se uvrjediti,phovale i njima nisu losi
pozzz ;) ;)
koristite libertas....

Shole

Koju sam ja frku nesvjesno napravio.  A ja sam samo pitao "da li je moguće maknut broj postova".
Nisam nikog imenovao, nit namjeravam, ali je činjenica da na ovom forumu (a još je to bilo više izraženo na starom) neki vole pisat "Slažem se"  "može"  "ok"  "da"  " ;D"   "hvala" ......
Da budem iskren,  čak mi i ne smeta to tako strašno, al me nervira kad vidim na naslovnoj da je neko u npr. Zagreb-linije-razno  napisao nešto čega nije bilo pred par minuta (stoji kao najnoviji post na podforumu), i onda ja svečano uđem pročitat tu velebnu vijest, a ono piše " ;D". 
I zašto su neki ljudi opterećeni zahvaljivanjem, ili čak zahvaljivanjem na zahvaljivanje.  Npr:
osoba A:  Danas sam konačno snimio rashodovanog TAM-a kojeg nisam vidio 5 godina.
osoba B:  joj, super jer slika!
osoba A:  hvala.
Ovaj mu zahvali na lijepoj slici, i onda ovaj ide ponovo zahvaljivat na ........  bla bla bla, skužili ste.

Dakle,  vidim da se dosta članova složilo da neki pišu samo da bi pisali jer im je fora vidit kad se okrene 99 na 100.  Imaš valjda sat doma pa gledaj tamo do besvjesti kako se okreće.  Meni ne smeta da piše koliko netko ima postova, ali neki su s tim izgleda opsjednuti pa onda samo krcaju i krcaju.  A šta se tiče prijedloga da ostane jer se tako zna koliko je ko napisao i koliko ko zna i da se tako razlikuju "stari" članovi od novih,  s tim se ne slažem jer mislim da pravi članovi ovog foruma jako dobro znaju koji član koliko "vrijedi" i zna, i koliko je doprinio ovom ili starom forumu bez obzira na broj postova  (Stricek je sa 10 postova na starom forumu donio bezbroj nepoznatih podataka).

I još jedan detaljčić na kojeg administratori ne mogu utjecat: 
ljudi, molim vas, dajte se malo opismenite. Prestanite pisat kao da ste polupismeni. Em neznate kako se neke riječi pišu, a ako i znate, onda u 30% slučajeva stisnete na tastaturi slovo do onog koje ste namjeravali.  Za točke i zareze neću ni govorit, ipak je to previše za pojedince.  Znam da ovo nije zadaćnica iz Hrvatskog na maturi, ali malo pravopisa ne škodi.   Ja svaki put pročitam post prije nego ga pošaljem, a uvijek tu postoji i "EDIT".   Nismo mi hrvatska sapunica pa da sve mora bit savršeno, ali malo pismenosti nebi škodilo pojedincima.



Shole

Citat: man134  u Siječanj 20, 2008, 21:04:51
slazem se sovim da neka polja u profilu bi trebala biti ispunjena popud lokacija i jos neke stvari,ali br postova bi po meni trebo bit ipak dosad nisam bio bar ja da nepise br postova,ipak bi se trebali clanovi koji znaju vise od nekih po necemu razlikovati...
Evo jedan primjer polupismenosti.

dubi

Citat: Shole  u Siječanj 22, 2008, 11:21:57
Citat: man134  u Siječanj 20, 2008, 21:04:51
slazem se sovim da neka polja u profilu bi trebala biti ispunjena popud lokacija i jos neke stvari,ali br postova bi po meni trebo bit ipak dosad nisam bio bar ja da nepise br postova,ipak bi se trebali clanovi koji znaju vise od nekih po necemu razlikovati...
Evo jedan primjer polupismenosti.
zar nije ovo bezvezno nabijanje postova dizes prasinu bezveze zasto neka pise tako uglavno pise i zna se ocemu se radi molim te nemoj vise samo se bezveze svadjas ims PM pa poslj mu to
koristite libertas....

Boki651

Mene zanima kad će se jednom više prestati mijenjati template (izgled) portala, non stop se nešto mijenja, tako više mi ne pamti ni username ni password pa ga moram svaki put upisivati, inače joomla je prava stvar, samo je treba znati koristiti, vjerujem da će PB to bez problema srediti.
Pozdrav

Servis

Citat: Boki651  u Veljača 04, 2008, 18:33:40
Mene zanima kad će se jednom više prestati mijenjati template (izgled) portala, non stop se nešto mijenja, tako više mi ne pamti ni username ni password pa ga moram svaki put upisivati, inače joomla je prava stvar, samo je treba znati koristiti, vjerujem da će PB to bez problema srediti.
Pozdrav

Vec sam napisao da je ovo zadnji put da se mijenja jer sam trazio sta najbolje pase stranici i da svi mogu najbolje koristiti. ;)

gaspa

Vjerujem da je Boki svoju primjedbu stavio u dobroj namjeri. Inače, bolje da mi svaki dan i triput upišemo ime i zaporku a da imamo PB-a koji uređuje portal i koji ga je doveo na zavidnu razinu (bolju/višu, zanimljiviju, originalniju - kako god hoćete - od gomile drugih domaćih i bjelosvjetskih portala), nego da nitko ništa ne radi.

Boki651

Tek sad vidim gornji post.
Prvo sam razmišljao odgovoriti na ovo gore ili ne, ali neke stvari bodu u oči i ne može se tako lako prijeći preko toga.
Naravno Gaspa da sam primjedbu stavio u dobroj namjeri, uostalom PB zna sve, tako da ne moram svakome poimence objašnjavati što sam mislio gornjim postom. Ispada da se više ne može ništa reći na ovom forumu, a da ne ide pod povećalo i analizu.
Iskreno zato u zadnje vrijeme ni ne pišem ništa i ustručavam se, da ne bi završio na forumskom stupu srama.
BTW ni danas automatski login ne radi, a na većini foruma to normalno funkcionira, a ja ničim nisam osporavao trud i rad PB-a, dapače.
Znam dosta o joomla-i (rijeka.meteoadriatic.net) tako da bi bez problema mogao pomagati u uređivanju portala, naravno ako želite pomoć.

Servis

Citat: Boki651  u Ožujak 14, 2008, 17:32:50
Tek sad vidim gornji post.
Prvo sam razmišljao odgovoriti na ovo gore ili ne, ali neke stvari bodu u oči i ne može se tako lako prijeći preko toga.
Naravno Gaspa da sam primjedbu stavio u dobroj namjeri, uostalom PB zna sve, tako da ne moram svakome poimence objašnjavati što sam mislio gornjim postom. Ispada da se više ne može ništa reći na ovom forumu, a da ne ide pod povećalo i analizu.
Iskreno zato u zadnje vrijeme ni ne pišem ništa i ustručavam se, da ne bi završio na forumskom stupu srama.
BTW ni danas automatski login ne radi, a na većini foruma to normalno funkcionira, a ja ničim nisam osporavao trud i rad PB-a, dapače.
Znam dosta o joomla-i (rijeka.meteoadriatic.net) tako da bi bez problema mogao pomagati u uređivanju portala, naravno ako želite pomoć.

Mjesec dana nakon Gaspine poruke si se sjetio reagirati? Pretjeruješ, nema ovdje nikakvih stupova srama. Pobogu, radi se o autobusima, ne o recimo, politici ili religiji pa da se osobni osjećaji miješaju u raznu tematiku. Tko tebi brani pisati, čemu ovako hipersenzibilne reakcije?

Sad ću ti objasniti o čemu se radi kad već povlačiš paralele da automatski login ne radi(kao da nisam svjestan tog problema), a na drugim forumima radi. Ti "drugi forumi" nemaju na neki način četverostruku bridge aplikaciju koja u isto vrijeme te prijavljuje na portal, forum,chat i galeriju. Ako ti smeta što je potreban silni jedan klik da budeš prijavljen u sve odjednom... Nemam komentara.

Razlog zašto to ne radi je u tome što se radi o neslužbenim bridge aplikacijama(aplikacijama poveznicama) jer ne želite znati koliko koštaju službene. Radim s timom koji je to napisao i vjerojatno će izaći zakrpa ubrzo koja ispravlja te sitnice.

Oprosti, ali sa linka kojeg si poslao se vidi da ne znaš ni osnove HTML-a sa onim stvarima razbacanim po vrhu, a kamo li složenije PHP programiranje na temu upravljanja sesijama. A od znanja Joomle se vidi samo loše implementiran template, no to je već tema za PM, a ne ovako. Ako se varam, slobodno me ispravi. :) Ako znaš nekoga tko rastura takve stvari u PHP-u, ne da ću ti biti zahvalan nego ću stavit banner sa tvojim imenom u znak zahvale. ;)

Zaključak? Samo pišite ljudi moji... Sitničavosti i pretjerane reakcije su bar na forumu ovakvog tipa, sasvim nepotrebne...

brzi

jedno pitanje...koliko vidim erobuss je gost?  ??? otišao?!

manoplan

Citat: brzi  u Srpanj 04, 2008, 07:40:26
jedno pitanje...koliko vidim erobuss je gost?  ??? otišao?!

Da,na žalost.Erobuss nas je napustio. :-\

lav

Citat: manoplan  u Srpanj 04, 2008, 07:44:28
Citat: brzi  u Srpanj 04, 2008, 07:40:26
jedno pitanje...koliko vidim erobuss je gost?  ??? otišao?!

Da,na žalost.Erobuss nas je napustio. :-\

Zašto ???

Servis

Citat: lav  u Srpanj 04, 2008, 09:35:49
Zašto ???

Pa kaže da se zasitio i da mu se zbilja ne da više baviti autobusima. Nije iz nekakvih neslaganja i sl. razloga.

Istina, glupo je da se obrisao. Mogao je ostati kao "obični" član...

Brzi se vrati, ovaj ode. Nikad dobro.  ::|


Usput... Bacit ću se malo u redizajn foruma ovo ljeto. Malo "osvježiti" dizajn i dodati neke nove fore i ispraviti greške.