Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

ChRiStIaN

Nov autobus u jako lošem stanju.  th-down
@ Autobusi Hrvatska @

tramvajac 92

#1006
Ratkape su pun pogodak, očito.

jakov5

Vjerujem da svi zetovi pogoni odbrojavaju dane do ljetnog rasporeda.
Pola dvokratnih iz Podsuseda nije izašlo.
Na Zaprešiću (172) fale dva busa trenutno.
  big_boss
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Tomek

Danas na 143 vozio Stratos gbr 295 sa otvorenim i prednjim i stražnjim vratima. Očito klima hladi vrhunski.

MAN19464

#1009
Kakva je općenito situacija s klima uređajima, jel se radi na tome da što više bude ispravnih i servisiranih?
Možda da otvorimo temu klima uređaji i pišemo garažne brojeve sa ispravnim i neispravnim klimama, neka evidencija.
Kaj mislite o tome?

MAN truck bus

#1010
U APDu samo Crosswayi LE, Urbanwayi, novi City i dio Citya G hlade kako treba, dio ostalih hlade kao da im klime nisu potpuno napunjene i puše neki hladnjikav zrak, a u jednom dijelu uopće ne funkcioniraju ili puše vruć zrak (581 primjerice). Iznenadili su me Conecti, ove godine čak na 5/9 osposobljena je klima i hlade kao škrinje (431, 432, 433, 434 i 436), dok kod Citara solo funkcionira na 672, 675 i 678.
Na 16, 17 i 162 klima ne radi, a na 16 i 17 su prije dolaska u APD iščupani validatori i ATRONi (kao da idu u drugu firmu, a ne pogon ::|).
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Kao i svake godine, trudim se izbjegavati autobuse čim pređe 30 stupnjeva vanjska temperatura, jer mi ni dalje nije jasno kako si mogu dozvoliti da autobusi počnu hladiti kako spada 31.07., kao da prije ne treba. Danas sam bio u 742 koji ne hladi nego samo ventilira.

smogovci.bbb2

Da barem ne pale ni to jer je onda sauna u bus123 :'(
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Svakako sam za da se otvori evidencija, bilo bi zanimljivo pratiti razliku između pogona i omjer kod pojedinog tipa autobusa.
Kod nekih autobusa se dogodi situacija da kod vozača bus hladi, a u putničkom prostoru ne, pa su zato uključene nekad klime iako ne hlade (ako se isključi putnicima, prestane puhati hladan zrak vozaču iako je uključena klima za vozača).
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ChRiStIaN

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 19, 2021, 19:45:40
Kod nekih autobusa se dogodi situacija da kod vozača bus hladi, a u putničkom prostoru ne, pa su zato uključene nekad klime iako ne hlade (ako se isključi putnicima, prestane puhati hladan zrak vozaču iako je uključena klima za vozača).

Na kojim to autobusima?
@ Autobusi Hrvatska @

MAN truck bus

Par puta sam doživio tu situaciju na solo Citarima, a neki od njih su sad pokojni.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Ti solo citari imaju klimu samo za vozački prostor pa samo njega i hladi
Samo mi sudite pošteno !

MAN truck bus

#1017
664-678 imaju klimu za cijelo vozilo, samo je stvar što iz klime za putnike puše i klima za vozača, pa ako je isključena ona druga, ni ona prva neće raditi. Konkretno sam to doživio na 677, bila je isključena klima za putnike, a uključena samo vozačka i vozaču je puhala samo ventilacija, ne i klimatiziran zrak. Nakon paljenja klime za putnike počeo je puhati klimatiziran zrak i vozaču.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

dominik,

Logično kad imaju zajednički jedinicu na krovu.

MAN truck bus

Kada bolje razmislim, svi ZETovi autobusi (osim Stratosa?) imaju zajedničku jedinicu za klimu, znači za sve autobuse bi trebalo biti da mora biti uključena klima za putnike kako bi hladila i vozaču...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"