Promet Sinj – fotografije

Autor maky, Siječanj 19, 2008, 18:43:50

Paško

Starliner i Setra S 317 HDH
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

I on je prešao na tamnu stranu. Pardon, u Sinj
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Setra S 319 GT-HD i Starlineri. Nekoliko se Starlinera vratilo iz hibernacije i svi su dobili naljepnice Prometa Sinj. Jedan od njih (ex MA-677-BF) dobio je i splitske tablice ST-3013-AA i kao da je dobio i još dvije-tri godine starosti. Ostali još uvijek imaju makarske. Tko zna kakve su to sad makinacije s najmom i sličnim postupcima. U međuvremenu su odjavljeni neki duže sinjski autobusi kao Euroliner (iako 5204-I još redovito dolazi do Splita) i S 250.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

gorgoroth

Prošlo ljeto u Splitu

Paško

Starliner
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

Nekidan sam bio u garaži u Sinju, pa evo slika iz garaže.
Najnovija, a po godini najstarija, pristigla Setra je 317 UL, a registracija je ST-5449-AB.
Uz ogradu bez registracije je oko 15ak buseva, a one najstarije Setre dvice sigurno čekaju rashod.

XDonald

Drugi dio. Na kolodvoru su bili midi Euroliner i ta Setra 317 UL, a uz ogradu u garaži uhvatio sam Tourisma bez tablica - šta će bit s njim, to ne znam, dok drugi takav vozi stalno.
Još par Starlinera, Setra 315 HD, Euroliner Kozica i kombi u Splitu:

tomekk

Starlinere se baš i ne viđa često u Zagrebu. U srijedu jedan i petica na prosvjedu.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

mate


gorgoroth


gorgoroth


Paško

#281
Posljednji sam put u sinjskoj garaži bio prije tri godine. Čini mi se kao da je otad postala još tužnija. Evo što se da vidjeti od autobusa koji jesu i nisu u voznom stanju, uključujući posljednje proizvedenu i posljednje aktivnu Setru S 215 HD u Hrvatskoj. Ovih joj je dana istekao tehnički pregled, a vidjet ćemo hoće li izaći na novi.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

I Setra S 315 NF MA-919-CZ je tu, još uvijek s makarskim pločicama, kao i razni Starlineri.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#283
Neki su autobusi svoje odradili prije puno godina i sad čekaju uništenje jednog dana. To vjerojatno uključuje i ST-5205-I i ST-6344-G, koji još uvijek imaju pločice iako su istekle prije godinu dana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#284
Od autobusa u garaži najzanimljive mi je bilo snimiti King Long XMQ 6121G, jedini primjerak u Hrvatskoj. Uvezen u vremenu kad je faken Jujnović pokušavao sa zastupništvom King Longa, prvo je išao na probe po gradskim tvrtkama. Vozio sam se u njemu kad je bio u splitskom Prometu, čini mi se 2010., i tada nije imao ova sjedala, već plastična. Nakon toga je prvo poslan u Makarsku, gdje je uglavnom ležao, uključujući tri godine u komadu (2015. – 2018.), a onda u Sinj. Ne znam koliko je stajao da je u ljeto 2020. morao dobiti nove pločice, ST-9210-T. Prije tri godine još nije imao ljubičaste branike.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!