Hrvatska vojska

Autor mate, Lipanj 06, 2009, 18:26:42

mate

Republika Hrvatska
Ministarstvo obrane
Zagreb, Trg Kralja Petra Krešimira IV
tel. 01/4567-111
www.morh.hr





Danas ovaj BMC Probus u Sl.Brodu...




medo

zna li netko što se dogodilo sa autobusima iz vojarne borongaj kud su otišli nakon što je vojska otišla iz nje? bilo je dva ili tri tama 190a11 sanosa s415 par starijih manova..... svi su bili plave boje. ima li tko kakvih informacija?

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

medo

znači nitko nema pojma kud su nestali autobusi iz vojarne borongaj?

5AR


Tomek

Ovaj BMC Probus je izazvao dosta dilema kod mene -- Dali HV ima dva koja su u Zagrebu ili je to samo ovaj pa mjenja tablice ne znam, ali ovaj i isti takav cirkuliraju Zagrebom sa vojnicima


-fotka je sa Lošinja 2008.

grga

    pozz!
evo ovako:svi busevi u voznom stanju su preseljeni u vojarnu Pleso kao i kamioni odnosno labudice.
jedan dio je završio i u vojarni na Velkoj Buni,a ostali busevi su rashodovani odveženi u Karlovac na
vojni otpad.

Shole

ima li kakvih interesantnih starih pila?

grga

  pa za koji dan će biti desetak slika,ćim se nađem sa Tomekom!

Tomek

Kako li je samo ovo čudo završilo u našoj vojsci to nitko ne zna. Ugl. ulovljen u Kninu, malo u gradu, malo sa tvrđave :D




STress

#10
Citat: Tomek  u Lipanj 07, 2010, 23:13:28
Ovaj BMC Probus je izazvao dosta dilema kod mene -- Dali HV ima dva koja su u Zagrebu ili je to samo ovaj pa mjenja tablice ne znam, ali ovaj i isti takav cirkuliraju Zagrebom sa vojnicima

http://i959.photobucket.com/albums/ae71/autobusi99/IMG_2108-1.jpg
-fotka je sa Lošinja 2008.

Možda malo kasnim, ali...
BMC je samo jedan. Dosad je bio parkiran u vojarni "Croatia" (Ex-Maršalka) u Zagrebu, danas je - ako se ne varam - na Plesu. Neka te tablice ne bune - vojska ima ekskluzivno pravo na dva seta tablica za pojedina vozila - vojne i civilne.
Inače se OSRH temeljno oslanja na vanjske usluge (Čazmatrans, Samoborček-Autoturist, AP Varaždin, AP Karlovac i sl.), ali ima i nekolicinu buseva za zlu ne trebalo. Nekolicina MAN-ova je pod Zapovjedništvom za potporu i koristi se na zahtjev granskih zapovjedništava.

Tomek

Viđena su oba BMC Probusa zajedno tako da su 2 komada, ali ovo da mjenjaju tablice HV sa ZG si u pravu.
Gdje su ti MAN-ovi koje spominješ i koji tip?

Paško

BMC je ostao bez naljepnica
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek


Sonja

Evo i u malo prljavijem izdanju :D