Promet Makarska – fotografije

Autor maky, Studeni 21, 2007, 11:52:47

Tomek

Cityliner i Starliner odmaraju danas u ZG


kriticar

Prošle nedjelje (01.06.) u pauzi između vožnji za agenciju ELITE






1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Ivan1983

Odmorište Janjče smjer Zagreb:

stipe15


Tomek

Starlineri redovni u Zagrebu


kriticar

Ovaj je danas čekao turiste na ZL Dubrovnik
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Ivanek

#51
U Omišu


brzi


markost



Tomek

Jučer ovaj troosovinac snimljen a ulasku u Zagreb kraj gradilišta nove rukometne arene




Goran2812

joj, taj N316 SHDL... s njim sam se vozio milijun puta i to mi je daleko najbolji bus od svih! uvijek bio i uvijek će bit! :) :) :)

maky

#57
Danas bio u Sinju. Bio sam preumoran da napravim ikakvu reportažicu, bolilo me sve, tako da sam nastojao što prije u autobus i za Split. Dakako, unatoč velikom trudu Autoprijevoza Sinj, bila je ludnica. Autobusi su polazili svaki čas. Čim se napuni - krene, a novi već stiže i tako stalno, kao i svake godine. No, unatoč mojoj visini i volji da proguram kroz vrata sebe, curu, prijateljice i prijatelje, to mi nije uspijevalo, jer bi se ljudi svaki puta doslovno čupali tko će ući u autobus dok se ovaj još nije ni zaustavio na peronu. I tako sam uspio propustit 4 autobusa, nakon čega mi je prekipjelo pa sam razgrnuo svjetinu i uletio u Translinera N316 Ü. Mala zvijer. Iako je prigradski, odlično je opremljen. Pomični nasloni, sjedala se čak mogu pomicati i vodoravno za veći razmak, mrežice za odlaganje stvari, ručke, pepeljare. Poviše svakog sjedala ima standardna Neoplanova konzola sa otvorima za klimu i 2 svjetla za čitanje,  itd... I naravno, kao što sam se uvjerio u 12. mjesec prošle godine, autobus je nekarakteristično Neoplanovski jako mekan. Baš vas lijepo uljuljka...
Bili smo puni, ljudi su čak stajali na nogama, ali mala zvijer ide 105 km/h na ravnom, a 70 km/h uzbrdo  :o  jedino sam se u početku malo zbunio dok nisam skužio... Mjenjač mu je sa 6 brzina, ali netko je stavio ručicu od mjenjača sa 8 brzina, pa mi ništa nije bilo jasno kako u 6. vozi 105 km/h na normalnim okretajima "u zelenom"  ;D

Inače, ovo je topic o slikama, a njih nemam, osim ove jedne iz Splita. Vidi se Neoplan iz kojeg sam izašao i MAN SÜ 283, s kojim sam se vozio prije točno godinu dana i u usporedbi s Neoplanom je kanta. Čisto prigradski spartanski opremljen.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!


brzi

Citat: maky  u Kolovoz 15, 2008, 22:00:02
Mjenjač mu je sa 6 brzina, ali netko je stavio ručicu od mjenjača sa 8 brzina, pa mi ništa nije bilo jasno kako u 6. vozi 105 km/h na normalnim okretajima "u zelenom"  ;D


jesi ti siguran na on nema stvarno 8 a kreće drugom ili trećom brzinom?  ;) pa ti ispadne 6 brzina  :D