Kilometraže

Autor maky, Siječanj 18, 2008, 22:15:58

maky

Topic je sa starog foruma, pa ću takao kopirati post sa starog foruma:
Napisano 30. svibnja 2007:
Citat: makyEvo danas sam napravio nekoliko krugova sa novim Lions Cityjem gar. br. 223 (to je onaj sa velesajma što je zadnji stigao). Dosada je sakupio 9900 km.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas sam se vozio nekoliko krugova u MAN Lion`s City g.b. 219, pitao sam vozača i rekao mi je da je dosada prešao 59 tisuća kilometara

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Evo nakon godinu dana upotrebe, troosovinci su nakupili otprilike 70-tak tisuća kilometara (ovisi  od g.b., ali tu su svi) u iznimno teškim uvjetima...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mercedes

neki da se vozim u O305 neznam tocno g.b. ali je vozio na liniji 60 i uspio sam vidi ta je prešo oko 625-630 000 km

maky

Citat: mercedes  u Svibanj 01, 2008, 09:02:40
neki da se vozim u O305 neznam tocno g.b. ali je vozio na liniji 60 i uspio sam vidi ta je prešo oko 625-630 000 km
Da i sad je pitanje koliko puta po toliko...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#5
g.b. 229 ima cca. 100 tisuća kilometara pod sobom. Mislim da je sad u zlatnoj zoni, taman se razradio, kao i ostala mu braća...

g.b. 195 ima oko 440 - 450 tisuća kilometara
g.b. 209 je odvrtio otprilike 380 tisuća

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas g.b. 148 vozio liniju 7. Zanimljivo da mu piše da je prešao samo 670 tisuća kilometara u 12 godina...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#7
Zglobni Classici na liniji 37 su u nešto manje od 3 mjeseca upotrebe skupili skoro 30 tisuća kilometara.  Dakle rade 10 tisuća mjesečno, šta bi značilo godišnje 120 tisuća, šta je pristojna brojka.
Ne radim ni ja ništa manje  ;D  Šalim se naravno, ali  ima tu i istine kad zbrojim koliko kilometara dnevno radim...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Znaš li koji Prometov autobus ima najviše prijeđenih kilometara. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A tko će ga znati... Trebalo bi zadubiti glavu u službene Prometove knjižurine i tražit, jer nikad neznaš kad je kojem autobusu mijenjan ili resetiran tahograf. Iako, ovako isprva mi recimo napamet padaju g.b. 118, 119, oni su svakodnevno (bili) na liniji 37, koja itekako nabija kilometre.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Da,O305g su rekorderi što se tiče kilometraža u biti kako koji,to što si rekao za 118 i 119.
Inače mislim da bi to bile Avtomontaže bez problema da voze redovit.
U stvari imaju li Avtomontaže preko milju kilometara.
S mojeg stajališta realno gledajući kad počmeš voziti od 90-te pa si u full pogonu do 2000 god. kao O305g trebao bi imati bez problema više od 2 milje km,a i više,ali to još nigdje nisam ni čuo ni vidio pa neču govorit.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Shole

Citat: maky  u Listopad 08, 2008, 15:50:09
Zglobni Classici na liniji 37 su u nešto manje od 3 mjeseca upotrebe skupili skoro 30 tisuća kilometara.  Dakle rade 10 tisuća mjesečno, šta bi značilo godišnje 120 tisuća, šta je pristojna brojka.

Ako je autobus stalno u pogonu,  prosjek će ti bit negdje oko 100 000 km godišnje.  Neki 10 ili 15 više, neki manje.  Pošto s godinama bude malo više u kvaru nego kad ima 2 ili 3 godine,  u 10 godina se nakupi oko milijona.  Ali pod uvjetom da ne vozi neke dvokratne smjene ili da je rezervni autobus, nego redovnu cjelodnevnu smjenu svaki dan.  Pitanje je sad dal vaše Avtomontaže još uvijek redovno svaki dan (baš svaki dan) voze cjelodnevnu smjenu (u 3) ili su ipak malo manje na cestama.  Pretpostavljam da će imat oko milju i tristo do milju i petsto uvrh glave.

maky

Da, Avtomontaže imaju oko milju, nemaju više jer sada više uopće ne voze, rijetko kad. Sada stalno stoje u garaži kao krajnja rezerva (sholeti radije uzimaju O305G koji su automatici), a blistaju jedino kad je zadnji dan škole, utakmica ili nešto slično. Zato i iskorištavam svaki mogući trenutak da se vozim u tim čudima kad god ih vidim u pogonu. Bili su jedno vrijeme stalno stajali u garaži, počela je i trava izbijati iz njih i najfascinantnije mi je to da kad je zatrebalo, sholeti su došli, okrenuli ključ i - radi! Stvarno su nevjerojatni.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 242 - Lion`s Classic Ü na tahografu ima 38 tisuća kilometara
g.b. 261 - MB Citaro je prešao 30 tisuća kilometara

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Listopad 11, 2008, 12:31:58
g.b. 242 - Lion`s Classic Ü na tahografu ima 38 tisuća kilometara
Malo više od 38 tisuća samo što se to nevidi. ;D ;D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.