Slike autobusa 2018.

Autor XDonald, Siječanj 01, 2018, 06:57:31

Paško

Preko školske godine je uvijek na liniji 68, sada zna i odmarati.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Turbocity

Promet Split n. 182, an old-but-gold Mercedes O405 taking a rest in the bus station of Trogir.

I tested it on route 49 from Boatic Marina to the Station; I think it's still a great bus

Intouro

#247 i pogled na Split iz #254

Paško

Vidim da ti je ovo prva slika na forumu. Evo neke smjernice za ubuduće: Nemoj se bojati slikati autobus. Uzmi lijepo mobitel, približi se, pripremi i slikaj. Ne postoji dobra slika koja je napravljena držeći mobitel kraj kukova ili ispod koljena i pazeći da te nitko ne vidi. Ako si već napravio takvu sliku, onda ju uredi da u fokusu bude autobus. Nemamo apsolutno nikakve koristi (odnosno imamo upravo suprotno) od nečijih sandala ili asfalta. Trebao si ovu sliku cropati kako sam ti pokazao ispod. To se može napraviti na svakom mobitelu u pola minute.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Znam da nije extra... fali ćosak krova... al nemamo ga tako često na forumu pa sam odlučio ipak poslat...  ;)


josipgrgin

Ovaj bus izvana izgleda uredno i lipo , nisam se u njemu vozio , ali vjerujem da je i unutrasnjost također uredna posto je bus 1997.godište

RV

#236, Šolta





OT: Bilo je masu pokušaja da ga slikam na nekim drugim mistima osim Rogača, ali neuspješnih, opet se nadam da će uspit bar jednom..

mainz

#187
Citat: RV  u Kolovoz 12, 2018, 11:36:43
OT: Bilo je masu pokušaja da ga slikam na nekim drugim mistima osim Rogača, ali neuspješnih, opet se nadam da će uspit bar jednom..
Na početku uvijek trebaš puno pokušaja za dobru sliku. Nitko nije bio od prvog dana profesionalac.

Vidim da su tvoje slike horizontalne. To je dobro.
236 si mogao slikati s lijeve strane. Jer prednja i lijeva strana od autobusa su na suncu. ;)

Imam jedan savjet za tebe i za svakog drugoga tko slika autobuse:
Morate razmišljati kako slikati taj autobus koji ste našli. Tek nakon toga vadite kameru i slikajte. Pogledajte sliku i ako nije dobra, slikajte ponovo.

Primjer:
Našao sam autobus koji želim slikati. Stoji na Sukoišanu a prednji dio je u mraku. Bila bi loša slika. Čekao sam vrijeme odlaska. Nakon 20 minuta je autobus vozio unatrag. Cijeli autobus je na suncu. Tako sam ga slikao.

To znači da sam za ovu sliku čekao 20 minuta.
Slikanje ne traje samo tri sekunde. Slikanje uključuje planiranje i strpljenje. ;)


Nekada nije moguče slikati na suncu. Nije problem ako je horizontalna slika i nema smetajući objekte ispred autobusa.


Kad je fotografija s prednje strane nemoguća možete slikati stražnji dio.


I takva slika nije problem ako je to autobus koji se rijetko vidi ili ako je poseban.



Nisam to napisao da vas uvrijedim. Ja vam želim dati savjete da imamo mnogo dobrih fotografa u Splitu. ;) bus123
Pogledajte moju prvu sliku iz Splita, 03.07.2008. ;)

jako loša ;D


Sve fotografije u ovom postu su od 26.07.2018.


209, linija 17



300



230



314, linija 8



211, linija 60



315 (linija 9) i 313



208, linija 17



316, linija 18



318, linija 17

RV

Hvala ti na savjetima @mvgmainz, naravno ne ljutim se i poštujem tvoje mišljenje, svakome na forumu je drago vidjeti dobru i kvalitetnu sliku, pogotovo autobusa koji se ne viđaju tako često na ulicama Splita i okolice. Inače slikajem iz kuta u kojem se bus najbolje vidi i najbolje izgleda, u ovom primjeru sa #236 sam slikao kad su svi putnici izašli, da slika ispadne bolje i da ljudi ne upadaju u kadar. U buduće ću primjenit i tvoje savjete, nadam se da ćemo svi imat bolje i bolje slike. :)

mainz

Dobro je što več razmišljaš kako da slikaš autobus. To je prvi korak. ;)

RV

Jedna brzinska sa skutera, #236 u Donjem Selu krenio prema Maslinici, nažalost ga nisam uspio uvatit da ga slikam sa prednje strane, ali bit će prilika i za to.


RV

Još slika #236: panorama sa vrha kuće, također Donje Selo.




citaro

mene u cijeloj prici samo zanima zasto bi fotka trebala biti horizontalna?

mainz

Citat: citaro  u Kolovoz 14, 2018, 20:41:08
mene u cijeloj prici samo zanima zasto bi fotka trebala biti horizontalna?
Nije lijepa ako je jako nagnuta.
Koja slika ti se sviđa?

mainz

#194
30.07.2018.
Ovo sam slikao kad me amfan vodio kroz Split. Hvala. :)
Više fotografije tog dana u sljedećem postom.

180






314, linija 9


316, linija 3


250


301


230


304


212


274


313, linija 8