Najbolji gradski autobusni prijevoznik u HR(7.1.-20.12008.)

Autor Tomek, Siječanj 07, 2008, 21:33:22

Tomek

Evo nakon međugradske i gradska anketa. Trajti će 13 dana. SVATKO IMA PRAVO 2 PUTA GLASATI, ALI TO ZNAČI DA MORATE ODJEDNOM GLASATI ZA DVA PRIJEVOZNIKA,  a ne jednom za jednog pa nakon minute za drugoga jer tako neće htjeti.

To da svatko može glasati 2 puta trebalo bi omogućiti viće šanse najboljima, a ne onim gradovima iz kojih dolazi najviše forumaša.

Za dva tjedna kada završi anketa biti će objavljeni glasovi.

Ako netko ima kakve problema kod glasovanja neka mi se obrati na pp.

maky

Bojim se da će se ovdje moći doći do bilo kakvih relevantnih podataka. Ipak je ovo  anketa o "domaćim" prijevoznicima, što znači da bi mogao prevladati lokalpatriotizam...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Zato jer si trebao odjednom glasati za dva ponuđena, da si čitao moj prvi post bi shvatio. Sada mi javi na pp drugu opciju pa ćemo nešto srediti.

kico101

Ako pokušamo ovu anketu promatrati ne kao natjecateljsku, već kao ocjenu stvarnog stanja, tada možemo doći do poprilično kvlitetne ocjene, a to je naravno i smisao ankete. Velika većina forumaša, smatram, može biti vrlo objektivna. To što sam, napr. ja iz Rijeke, ne znači da mislim da je autotrolej najbolji. Ovdje treba promatrati više parametara, kao što je prosječna starost voznog parka, udobnost u vozilima ( napr. niskopodnost i klima ), učestalost, pokrivenost pojedinih naselja linijama, jednoobraznost označavanja stajališta, čistoća vozila, ljubaznost osoblja itd. Broj vozila ovdje ne bi trebao biti presudan, jer ne može se uspoređivati napr. Zagreb sa recimo Zadrom ili Pulom. Split i Rijeka recimo mogu. U svakom slučaju, iskreno me zanimaju konačni rezultati ankete. :)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Siječanj 07, 2008, 21:59:01
Ako pokušamo ovu anketu promatrati ne kao natjecateljsku, već kao ocjenu stvarnog stanja, tada možemo doći do poprilično kvlitetne ocjene, a to je naravno i smisao ankete. Velika većina forumaša, smatram, može biti vrlo objektivna. To što sam, napr. ja iz Rijeke, ne znači da mislim da je autotrolej najbolji. Ovdje treba promatrati više parametara, kao što je prosječna starost voznog parka, udobnost u vozilima ( napr. niskopodnost i klima ), učestalost, pokrivenost pojedinih naselja linijama, jednoobraznost označavanja stajališta, čistoća vozila, ljubaznost osoblja itd. Broj vozila ovdje ne bi trebao biti presudan, jer ne može se uspoređivati napr. Zagreb sa recimo Zadrom ili Pulom. Split i Rijeka recimo mogu. U svakom slučaju, iskreno me zanimaju konačni rezultati ankete. :)

A radni uvjeti unutar poduzeća ???

kico101

Ovo ne mora zanimati korisnika usluge, isto kao što većinu kupaca u trgovini ne zanima baš da li je prodavač dobio godišnji odmor ove godine. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Tomek

I radni uvjeti se na ovom forumu gledaju budući da na forumu su i dečki koji rade u našim firmama. Uglavnom, jednima je važnije jedno, drugima drugo, na kraju ćemo vidjeti šta će od toga ispasti.

Ivan

Glasao bih vjerojatno za ZET i Pulapromet, no ipak ću ostati suzdržan.

Iskreno, da je ova anketa postavljena prije dva mjeseca, prije nego se pojavio ovaj kaos sa školskim autobusima na gradskim linijama umjesto na prigradskima, sigurno bih glasao za ZET jer ima, unatoč mukama sa održavanjem i brojem autobusa, ipak općenito i dobar vozni park, i dobru organizaciju linija.

Iako ne poznam Pulu, zbog obnove voznog parka bih stavio još i Pulapromet, no čini mi se da je u Puli nedostatak većih autobusa prilično velik problem.

...
Od ostalih bi možda mogao izdvojiti Autopromet Sisak i Autotrolej Rijeka. Gradski prijevoz u Sisku mi se općenito čini OK, ali nedostatak niskopodnjaka je jednostavno prevelik nedostatak da bih ga stavio pod najbolje.
U Rijeci mi se vozni park također čini malo staromodan, iako su firma i linije općenito super organizirani.

:) Btw., imaju i Vinkovci 4 Poletove gradske linije.

I još nešto, nabasao sam prije dva dana na informaciju (i zaboravio ju napisati na forum, a zaslužuje i svoju temu, budemo već i to pokrenuli), Slavonski Brod od 25. 11. ima JGP kojeg obavlja Terzić bus, zasad voze dvije linije, sljedećih mjeseci (u jedoj drugoj vijesti sam pročitao, isprva je bilo planirano odmah, ali odgođeno je) su planirane još četiri. :) Nadam se da će projekt funkcionirati... :)
http://www.sb-portal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=304&Itemid=1

Tomek


Tomek


ikar

Citat: Tomek  u Siječanj 13, 2008, 14:15:44
Ajmo glasati ljudi  ;)

Trebalo je stavit ovo kao najavu da se vidi u svim podforumima.

kriticar

Citat: Ivan  u Siječanj 09, 2008, 14:11:02
Glasao bih vjerojatno za ZET i Pulapromet, no ipak ću ostati suzdržan.

Iskreno, da je ova anketa postavljena prije dva mjeseca, prije nego se pojavio ovaj kaos sa školskim autobusima na gradskim linijama umjesto na prigradskima, sigurno bih glasao za ZET jer ima, unatoč mukama sa održavanjem i brojem autobusa, ipak općenito i dobar vozni park, i dobru organizaciju linija.

Iako ne poznam Pulu, zbog obnove voznog parka bih stavio još i Pulapromet, no čini mi se da je u Puli nedostatak većih autobusa prilično velik problem.

...
Od ostalih bi možda mogao izdvojiti Autopromet Sisak i Autotrolej Rijeka. Gradski prijevoz u Sisku mi se općenito čini OK, ali nedostatak niskopodnjaka je jednostavno prevelik nedostatak da bih ga stavio pod najbolje.
U Rijeci mi se vozni park također čini malo staromodan, iako su firma i linije općenito super organizirani.

:) Btw., imaju i Vinkovci 4 Poletove gradske linije.

I još nešto, nabasao sam prije dva dana na informaciju (i zaboravio ju napisati na forum, a zaslužuje i svoju temu, budemo već i to pokrenuli), Slavonski Brod od 25. 11. ima JGP kojeg obavlja Terzić bus, zasad voze dvije linije, sljedećih mjeseci (u jedoj drugoj vijesti sam pročitao, isprva je bilo planirano odmah, ali odgođeno je) su planirane još četiri. :) Nadam se da će projekt funkcionirati... :)
http://www.sb-portal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=304&Itemid=1
Očito moraš doći u Dubrovnik da upoznaš organizaciju gradskog prometa u "manjem" gradu kad Libertas ni ne spominješ
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Lion

Glasao sam za Autotrolej i Pulapromet. Za Autotrolej ne zbog lokalpatrionizma, nego zato jer sam nedavno čitao na Crikveničkom forum da ljudi žele da u okolici Rijeke vozi Autotrolej, te sam čitao što ti ljudi proživljavaju s Autotransom, pa sam se zamislio kako je njima koji nemaju sreće da im ispred kuće prolazi Trolejeva linija. Opet, kada sam vidio unutrašnjosti buseva u Splitu, opet sam se zamislio, pa vidio da Trolej održava, nasuprot drugih, sasvim dobro svoje autobuse. Ima i dosta novih autobusa u voznom parku, bit će još nabavki jer se vozni park mora modernizirati.
Pulapromet zato jer imaju dosta novih autobusa, koliko sam pročitao, i usluga je u redu. Da ima treći izbor, to bi sigurno bio ZET.
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

Tomek

Imamo za sada četvoricu prijevoznika koji su blizu po broju glasova stoga dečki ako se još malo aktivirate moglo bi biti vrlo zanimljivo na kraju.

kico101

Iskreno, više bih volio da je anketa javna. Ali, zbog objektivnosti, valjda je bolje ovako.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.