Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

Busprometsplit

Evo čini se da napokon ulazimo u digitalno doba

Citat:Poštovani,


Proces integracije sa Google Kartama je u izradi, u prvoj fazi samo stanice i linije, a kasnije kad prođe taj natječaj i live prikaz položaja autobusa.


Srdačan pozdrav

XDonald

https://m.youtube.com/watch?time_continue=8&v=QFUBUszt-08

Izasa je video na youtubeu. Ubrzan je, ali vidi se i kako jedan troosovinac smotaje prije mosta na Bacvicama:

Lion's Driver

netko je u temi slike pitao za AV120L... nije slika baš za u slike pa evo ovdje... tio sam bolje al se stari talijan nasuka isprid mene ko morž  ;D kao da je znao šta sve oću


Paško

https://www.dalmacijadanas.hr/intervju-vozac-koji-je-osvojio-srca-splicana-vozaci-svakodnevno-cine-po-nekoliko-dobrih-djela-a-samo-nas-gade-i-omalovazavaju

Citat:INTERVJU Vozač koji je osvojio srca Splićana: "Vozači svakodnevno čine po nekoliko dobrih djela, a samo nas gade i omalovažavaju"

S vozačem koji je svojim djelom oduševio sugrađane porazgovarali smo o jučerašnjem događaju te problemima koji muče vozače splitskog javnog prijevoznika
Autor: RADE POPADIĆ
9. kolovoza 2018.

U srijedu ujutro na Prometovoj liniji 8 koja vozi preko Žnjana došlo je do prave filmske scene, a u ulozi glavnog junaka našao se Prometov vozač. Naime, na stanici na Žnjanu autobus je čekao momak u invalidskim kolicima, kojem je vozač po dolasku otvorio druga vrata. No, putnici nisu imali razumijevanja, ugurali su se u autobus ignorirajući mladića koji zbog velike gužve nije mogao pristupiti rampi. Vidjevši bezosjećajnost vlastitih sugrađana, vozač ih je natjerao da svi izađu iz autobusa, propuste mladića u kolicima, a zatim uđu kroz prva vrata. Usput im je očitao bukvicu koja se u pamćenje urezala našem čitatelju koji je s nama podijelio ovu priču. Povezani sadržaj Zbog čina Prometovog vozača u Splitu, putnicima došle suze u oči: "Ovaj čovjek zaslužuje da se za njega zna" Vozač velikog srca zove se Ante Bonacin, a za Promet vozi tri godine. S njim smo porazgovarali o jučerašnjem događaju te problemima koji muče vozače splitskog javnog prijevoznika. Jeste li očekivali ovakve reakcije javnosti na vaš potez? – Nisam očekivao pozitivne reakcije, kako to očekivati kad mi svaki dan pokazuju totalnu suprotnost. Vi ste iskreno reagirali, pravedno i ljudski. Je li socijalna neosjetljivost koju su pokazali putnici uobičajena? – To se događa svaki dan. Ne samo meni već i mojim kolegama koji postupe na ovakav ili sličan način, ali takve stvari obično ne završe u medijima. Više do izražaja dolaze neke loše stvari. Vozači tijekom svog radnog vremena takvih, dobrih, djela naprave sigurno bar dva, tri – od vraćanja novčanika, mobitela, pomaganja starijim građanima da uđu i izađu... Što mislite, zašto se dio građana odnosi prema vozačima na negativan način? – Mislim da nije stvar samo u Prometovim vozačima, već svima koji rade u javnoj službi. Ne znam o čemu se radi, je li stvar zavisti zbog sigurnog posla i plaće? Mi tu plaću krvavo zaradimo. Odgovaramo za ljude i autobuse, a onda nas još gade, vrijeđaju, bolje da ne pričam, mogao bih svaki dan napisati knjigu. Često najmanje budemo vozači, a više kontrolori, pa i psihijatri... U zadnjih godinu dana bilo je više slučajeva napada na vozače. – To je ogroman problem i tu se nešto treba napraviti, da se to tretira kao napad na službenu osobu, jer drugog načina nema. Promet je u procesu kupnje novih autobusa, već je stiglo nekoliko dobro očuvanih primjeraka, a vidimo da su putnici već počeli s uništavanjem. Kako građane navesti da se kulturno ponašaju? – To vam ne znam reći, to je težak slučaj. Kad putnik dođe u autobus i digne noge na sic, što mu reći? Da napravi to doma, odmah bi dobio trisku i ne bi ponovio. A u busu sve pogaze, lijepe žvake na sjedala, puše, nema što ne rade. To nije normalno, imaju institucije koje se trebaju time baviti, neka svatko radi svoj posao Vratimo se na jučerašnji slučaj. Znači, mladić u invalidskim kolicima stao je na stanicu, a putnici, ne samo da mu nisu pomogli, već su ga izgurali i onemogućili mu ulaz u autobus... – Imamo nekoliko putnika s invalidskim kolicima u gradu. Oni podignu ruku i mi im pomognemo, spustimo rampu, otvorimo prva vrata za putnike, a druga za njih da mogu normalno ući. Međutim, putnici su nagrnili u autobus kao da bježe od smrti, a kad su se nagurali, njih 50, on jednostavno nije mogao ući i ostao je van. I onda je ispalo što je ispalo. Kako je on reagirao na vaš potez? – On mi uvijek kaže gdje treba izaći kako bih znao stati bliže pločniku i spustiti mu rampu. Na stanici na Pazaru sam ga izveo iz autobusa i on mi je dao ruku i zahvalio se. Čak mi je rekao da se nisam trebao izlagati problemima zbog njega, bilo mu je neugodno da je do toga došlo. A što sam trebao, ostavit ga na Žnjanu na plus 40? Kakvu poruku imate za sugrađane? – Da budu ljudi, ništa više, jer ono čemu sam svjedočio jučer nije s ljudske strane nikako.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/pobuna-u--prometu-ako-ne-rijese-otvorena-pitanja-u-firmi--vozaci-dolaze-pred-banovinu/34753

Citat:
POBUNA U 'PROMETU': Ako ne riješe otvorena pitanja u firmi, vozači dolaze pred Banovinu!
Privremena regulacija prometa u Zvonimirovoj ulici također je kumovala nezadovoljstvu

U gradskoj firmi Promet ključa nezadovoljstvo vozača, a svoje će probleme iskazati prvo u četvrtak u krugu firme, a ako ne uspiju riješiti u narednom kratkom periodu, spremni su otići i pred Banovinu.

Iako nam Ivan Barišić, povjerenik Sindikata hrvatskog vozača u Prometu, nije želio otkriti koji je razlog pobune, kako doznajemo, jedan od okidača je i privremena regulacija prometa u Zvonimirovoj, na što su i upozoravali. Mijenjanje autobusnih linija, vožnja bez dnevnog reda, a s druge strane smatraju i kako nema dovoljnog angažmana u rješavanju problema oko parkiranja drugih prijevoznika na autobusnim stanicama. To su samo neki od problema, a kako će kulminirati, vidjet ćemo skoro.

- Uz dužno poštovanje, željeli bismo prvo pokušati riješiti probleme unutar kuće i ne bismo ih iznosili javno. Ako ne uspijemo u narednih nekoliko dana, naša prava ćemo tražiti i pred Banovinom - kazao nam je Barišić.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

#395
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/562290/prokuvalo-meu-radnicima-splitskog-39prometa39-pucamo-po-savovima-vozimo-autobuse-bez-klime-ne-moze-se-dobiti-slobodan-dan-a-u-lipnju-smo-odvozili-6700-prekovremenih

Prokuvalo među radnicima splitskog 'Prometa': Pucamo po šavovima, vozimo autobuse bez klime, ne može se dobiti slobodan dan, a u lipnju smo odvozili 6700 prekovremenih!


Organizatori prosvjeda, Miljenko Gočin, predsjednik sindikata Hrvatskog vozača te povjerenici podružnice Mario Jukić i Ivan Barišić, uz podršku Ante Piplovića, čelnika podružnice Sindikata prometa i veza, Tonija Rajčića, tajnika ogranka Sindikata tehničkog prometnog sektora te oko stotinjak vozača, radnika iz radionice i administrativnih zaposlenika, nakon najave kako će upravi iznijeti barem svoje zahtjeve, neugodno su ostali iznenađeni kada im je rečeno da do sastanka neće niti doći.
- Neočekivano veliki broj radnika, zaposlenika tvrtke "Promet" skupio se kako bi upozorili na probleme s kojima se svakodnevno susrećemo. Nažalost, uprava nije pokazala želju saslušat radnike koji prije svega upozoravaju na loše stanje voznog parka, probleme i sigurnost u cestovnom prometu, kao i na to da nisu adekvatno plaćeni za posao koji obavljaju u ovako teškim uvjetima. Javni gradski prijevoz (JVP) grada Splita godinama je zanemaren što imaju priliku svakodnevno osjetiti putnici koji koriste usluge JVP-a koji se odvija doslovno zahvaljujući nadljudskim naporima zaposlenika "Prometa".
Od danas više ništa neće biti isto i radnici će iskoristit sve raspoložive mogućnosti da tvrtka "Promet" bude na čast i ponos građana ovoga grada, a ne na sramotu, kao što je sad - kazao je Ivan Barišić u ime okupljenih. Prokomentirao je i visoku brojku vozača na bolovanjima, koja je, prema njegovim riječima, povezana s aktualnom situacijom na gradskim ulicama, posebice na prilazima Gradskoj luci.
- Radimo 27 dana mjesečno. Naše radno vrijeme nazivamo eksploatacijom, mi većinom radimo 6 sati ili 6 sati i 20 minuta, zbog čega moramo raditi 27 dana mjesečno da bi ispunili satnicu. Mi jednostavno pucamo po šavovima, a pogotovo ovi koji voze autobuse bez klime. Ne može se dobiti slobodan dan jer vozača fali, a oni koji rade u lipnju je bilo 6700 prekovremenih sati. Više od 32 vozača imala bi punu satnicu da ih se zaposli, a oni sada traže 12 vozača koji ne mogu riješit taj problem. Mislim da su bolovanja opravdana, jer ljudi ne mogu izdržat takav ritam rada, jer se mi nemamo kad odmorit - naglašava povjerenik sindikata Hrvatskog vozača.

Direktor Vojnović: Radnička prava poštujemo u potpunosti!

Tomislav Vojnović, direktor "Prometa", nije nazočio okupljanju u Kopilici iako je bio pozvan, jer, kako je ustvrdio, "radnička prava u ovom komunalnom poduzeću poštuju se u potpunosti".
– Iako je "Promet" u teškoj i nezavidnoj situaciji, plaća se radnicima uredno isplaćuje, kao i regres, božićnice, jubilarne nagrade, prekovremeni sati i sve ono što im po ugovoru pripada – podvukao je prvi čovjek javnog prijevoznika.

Paško

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/nista-od-dogovora--u-cetiri-zida-prometovi-vozaci-prosvjedovat-ce-ispred-banovine/34788

Citat:NIŠTA OD DOGOVORA 'U ČETIRI ZIDA': Prometovi vozači prosvjedovat će ispred Banovine!
Sindikalist Ivan Barišić je rekao da je ponašanje Uprave - sramotno

Uprava se oglušila na poziv radnika koje je predvodio Ivan Barišić, povjerenik Sindikata hrvatskog vozača u Prometa i ostvarenje svojih prava će tražiti pred Banovinom u srijedu, na dan sjednice.

- Sramotno je da se Uprava ogluši na nas stotinjak koji želimo poboljšanje za nas i za putnike - kazao nam je Barišić.

Ne radi se samo o vozačima, kazao nam je, nego općenito zaposlenicima Prometa, prvenstveno najugroženijima vozačima, kontrolorima i radnicima u radionama. Bore se, navode, za bolji Promet.

Pvi čovjek drugog sindikata, vozača i prometnih radnika, Teo Bulić nije podržao ovaj prosvjed, kaže da nije vrijeme sada, ali da podržava borbu za prava. Više od deset godina se nije dizala plaća, nedostaje vozača, ali nije vrijeme. Tim više, kaže, jer stižu novi autobusi, osjećaju se promjene.

- Mislim da je ovo malo i ispolitizirano - rekao nam je.

Barišić uzvraća da nije zvao Bulića jer je 'sindikat pod njegovim vodstvom samo smokvin list za sve uprave'.

Prosvjed Sindikata vozača je organiziran u suradnji sa Sindikatom prometa i veza, te Sindikatom tehničko prometnog sektora. Na čelu je bio glavni povjerenik Sindikata hrvatskog vozača Mario Jukić.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/direktor-prometa-tomislav-vojnovic--nisam-ignorirao-sindikaliste--sastat-cemo-se-u-utorak/34793

Citat:Direktor Prometa Tomislav Vojnović: Nisam ignorirao sindikaliste, sastat ćemo se u utorak
Od gotovo 700 zaposlenih polovicu čini administracija, a nedostaje vozača i mehaničara

Direktor Prometa Tomislav Vojnović odbacuje navode sindikalista da ih je ignorirao.

- Već sam imao ranije dogovoreni sastanak i dogovorili smo se da ćemo razgovarati u utorak. Pitao sam ih da mi kažu zahtjeve, a oni su rekli da će mi ih uručiti u krugu, što smatram neozbiljnim. Pričali smo i prije i rješavali probleme u kancelariji, i sada smo se dogovorili za utorak - kaže Vojnović.

Jedan od zahtjeva radnika je, kako doznajemo, sistematizacija da se konačno vide stvarne potrebe, a ne zapošljavanje 'po raznim linijama'. Dovoljno je reći da među gotovo 700 zaposlenih polovicu čini administracija, a nedostaje vozača i mehaničara.

Inače, kako smo saznali od radnika, direktor Vojnović odbija zaposliti savjetnika kako mu je 'sugerirano'. To je mjesto s visokim koeficijentom, a on drži bespotrebnim takvo, nazovimo ga slobodno, 'uhljebljivanje'. Odbio je dva kandidata koja su mu predložena.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin

Ovo sve upucuje na štrajk , ako do toga dođe bit ce jako grubo jer mnogi građani ovise o javnom prijevozu.

tramvajac 92

S obzirom kakve krševe neki voze, ne mogu dobiti slobodno, neka prosvjeduju.

Nego, koliko je prosječna plaća vozača u Prometu?

Intouro

Sve ti ovisi di ko vozi

Sofer122

osnovna placa je 3500 sve ostalo su dodaci,te zavisi koje su linije u pitanju,također ovisi vozis li zglobni ili solo autobus sve u svemu ima dosta čimbenika o čemu ovisi plaća

Shole

Al na kraju dođeš na duplo od osnovice

josipgrgin

Dobiju vozači  i neki bonus od prodaje karata , tako sam ja cuja

421

#403
Jbte!
Promet ima veću osnovicu od ZET-a > 2884,87 kn koja nije povećana otprilike 12 godina...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Paško

Citat: josipgrgin  u Kolovoz 24, 2018, 13:48:50
Dobiju vozači  i neki bonus od prodaje karata , tako sam ja cuja

Dobiju 10% od prodaje karata.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!