Centrotrans – fotografije

Autor autobusi.org, Prosinac 04, 2007, 13:24:16

damir050

Sta je ova Touringova reklama  na  Centroransovim  Autobusima , ovo je nesto novo i od kada

The_Dubster

Citat: damir050  u Prosinac 18, 2009, 21:38:41
Sta je ova Touringova reklama  na  Centroransovim  Autobusima , ovo je nesto novo i od kada

ja sam još ljetos viđao taj bus

aaaaa

Citat: damir050  u Prosinac 18, 2009, 21:38:41
Sta je ova Touringova reklama  na  Centroransovim  Autobusima , ovo je nesto novo i od kada


ovaj autobus kad je tek dosao dosao je u bijeloj standardnoj boji bez natpisa u vozio je određeno vrijeme kao takav da bi nesto kasnije dobio "surogat" Touringove reklame jer su malo promasili i dzajn slova i boju

vollwy

#123
Citat: aaaaa  u Prosinac 19, 2009, 09:54:41
ovaj autobus kad je tek dosao dosao je u bijeloj standardnoj boji bez natpisa u vozio je određeno vrijeme kao takav da bi nesto kasnije dobio "surogat" Touringove reklame jer su malo promasili i dzajn slova i boju

To je novi Touringov logo, ne radi se o nikakvom surogatu kako ti kažeš.
www.touring.de

aaaaa

dojam kvari "štanga mjenjaca" inače bosanko je svojevremeno bio automatik sto se vidi i sa slike jer tasteri automatskog mjenjaca jos nisu uklonjeni

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Prosinac 21, 2009, 20:12:56
dojam kvari "štanga mjenjaca" inače bosanko je svojevremeno bio automatik sto se vidi i sa slike jer tasteri automatskog mjenjaca jos nisu uklonjeni

hahaha u toku vožnje se vozač dva tri put zaletio rukom prema mjenjaču pa je promašio... onako fino je, al za turističke ture... za ove olaklne i nije baš :-\

aaaaa

#126
Citat: elvis  u Prosinac 22, 2009, 22:01:12
To ne mora nista da znaci,u saobracajnoj ima 6 rubrika za po jednu godinu,sto znaci da po tome moze biti star 6 godina,ovaj je naravno stariji,ali svakih 6 godina mora se mijenjati saob.dozvola,ali od 1.9. ove godine moraju se uzeti i nove tablice


Elvise uz puno uvazavanje tebe i kao moderatora i kao licnosti ali fakat filozofiras. Nije tačno da se od 01.09. moraju uzeti nove tablice. Taj ko ti je to rekao slobodno mu reci da laze. Rok za promjenu tablica nije određen što ne znači da neće biti. Ali sad za sad tablice mjenjaju samo kategorije vozila koje smo naveli ahmoo i ja. Dakle tablice se NE MORAJU mjenjati ako za to uslovi nisu ispunjeni.

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Prosinac 22, 2009, 22:17:10
Citat: elvis  u Prosinac 22, 2009, 22:01:12
To ne mora nista da znaci,u saobracajnoj ima 6 rubrika za po jednu godinu,sto znaci da po tome moze biti star 6 godina,ovaj je naravno stariji,ali svakih 6 godina mora se mijenjati saob.dozvola,ali od 1.9. ove godine moraju se uzeti i nove tablice


Elvise uz puno uvazavanje tebe i kao moderatora i kao licnosti ali fakat filozofiras. Glumis PROFU. Nije tačno da se od 01.09. moraju uzeti nove tablice. Taj ko ti je to rekao slobodno mu reci da laze. Rok za promjenu tablica nije određen što ne znači da neće biti. Ali sad za sad tablice mjenjaju samo kategorije vozila koje smo naveli ahmoo i ja. Dakle tablice se NE MORAJU mjenjati ako za to uslovi nisu ispunjeni.

moj stari prije dvije sedmice reg auto i ostale mu stare tablice. e sad ka d bi ja isto auto reg i preveo na sebe morao bi uzet nove table...

al odosmo off topic ::|

elvis

#128
Svakih 6 godina se mjenja saob.dozvola,a od 1.9. moraju se uz novu saob.dozvolu uzeti i nove tablice,to sam htio reci,nema tu nikakve filozofije...samo sto post izgleda malo dvosmislen,ali nije mi bila namjera,nadam se da ces mi oprostiti,slazem se s vama,taj moj post je bio samo odgovor  na zakljucak da je Steyr mnogo star zbog toga sto je promjenio tab.

mate

MAN danas na liniji Sarajevo - Dortmund, inace uz njega na ovoj liniji su bili jos Starliner 1.generacije od Centrotransa, te Bova nekog njemackog prijevoznika (ima njena slika u temi Deutsche Touring)


mate

Troosovinac na liniji Sarajevo - Dortmund


elvis

Evo prvo detalj Jetlinera o kojem smo The_Dubster i ja raspravljali prije par dana,uslikan jucer ujutro na dolaznim preonima AS Sarajevo po dolasku sa linije Careva Ćuprija-Olovo-Sarajevo:



A jutros drugi na Dolac-Malti ide iz baze prema AS:





Danas sam bio i na Stupu blizu njihove baze i vidio jednog Steyra tek lakiranog,ali nisam bio u poziciji da slikam

The_Dubster

vidiš da ipak nije za brezu :P :P

a jel ovaj isti sto ide za brezu, dakle midi, ili je u punoj dužini?

elvis

Da,istu duzinu ima njih 4-5,samo se razlikuju neki od njih po boji,kao sto vidis ovaj je bijeli sa sivim dnom,a ovaj drugi je bijel,ima jos jedan sa dvije nijanse sive

busfan

Citat: The_Dubster  u Siječanj 12, 2010, 21:19:07
ovaj muzejski primjerak neoplana dobio nove bočne žmigavce. nešto kao oni moderniji, providni xD inače vozio liniju sarajevo-kamenica
http://www.fotorola.com/uploads/9cf3378ecd.jpg

Druze nije ovo bas muzejski primjerak, ovo je vozilo cca 94-95god ->  Samo sto je kod njih odrzavanje i da je 2005 pitanje je da li bi bio bolji  :-\