Centrotrans – fotografije

Autor autobusi.org, Prosinac 04, 2007, 13:24:16

elvis

Onda trebas istaknuti i dosta putnika koji non-stop podj....u to isto  osoblje

aaaaa

Citat: elvis  u Siječanj 24, 2010, 13:18:48
Onda trebas istaknuti i dosta putnika koji non-stop podj....u to isto  osoblje

Elvise preduhitrio si me definitivno. Pravo me nerviraju ove stvari. Kad bi kondukteri ili vozaci iznosili i unosili putnike pojedinim putnicima ni to se nebi svidjalo vjerovatno bi i onda imali nekih zahtjeva. Shvatam ja da ima neljubaznih vozača, konduktera kontrolora ali barem 10 puta vise ima bezobraznih neodgojenih neotesanih putnika koji željni svadje i konflikta do ludila provociraju te iste vozace konduktere kontrolore da se to vise ne moze izdrzati. A i oni su ipak ljudi. Problem je sto je veliki broj putnika navikao da se vozi dzaba i zbog cinjenice da mora platiti kartu krivi su mu svi a prvi na udaru su vozac i kondukter. Ovom svemu su dobrim dijelom krivi i nasi mediji pogotovo ovi nadriurednici radio emisija koji zbog manjka ideja i kreativnosti ponavljaju jedne te iste teme radio emisjia po nekoliko puta a tema polastica im je stanje u vozilima javnog prevoza putnika ljubaznost osoblja. Eh onda se javlja jedno 50 baba i djedova sa primjedbama tipa "ja stajala na stanici a on vozač sram ga bilo zatvorio mi vrata ispred nosa ali neka doci ce i on u moje godine......" a u stvari bila kilometar od stanice. Međutim ni jedan od tih urednika da napravi emisiju na temu "opsta kultura putnika u javnom prevozu".....

elvis

Treba se samo postaviti u njihovu situaciju,i oni su nekad nenaspavani dosli,mozda im se dijete ili neko od rodbine razbolio,svaki dan im poneko uleti u makaze,ukljuci se na cestu ispred njih,a nije bas isto zaustaviti autobus i automobil,50 ljudi mu iza ledja,a sve te zivote treba sacuvati,a od tih 50 uvijek se nadje bar 2-3 koji su preskocili lekcije kucnog odgoja i opste kulture >:(

aaaaa

Citat: elvis  u Siječanj 24, 2010, 13:46:58
Treba se samo postaviti u njihovu situaciju,i oni su nekad nenaspavani dosli,mozda im se dijete ili neko od rodbine razbolio,svaki dan im poneko uleti u makaze,ukljuci se na cestu ispred njih,a nije bas isto zaustaviti autobus i automobil,50 ljudi mu iza ledja,a sve te zivote treba sacuvati,a od tih 50 uvijek se nadje bar 2-3 koji su preskocili lekcije kucnog odgoja i opste kulture >:(

Prije izvjesnog vremena linija za Ilijaš, morali smo stajati 5 puta jer je jedan idiot non stop palio cigaretu, i on je odgojen fin kulturan a vozač što ga "nalijepi" je seljak neodgojen nekulturan i sl....

busfan

Nevezano za CTS, nisam putovao s njima, ali mora osoblje shvatiti da je musterija uvjek u pravu. Jer ja mogu birati prevoznika, a oni ne mogu putnike. I moraju shvatiti da ovo vise nije komunizam i da sad postoji konkurencija.
Jos jednom kazem nije vezano za CTS, je nisam bas skoro s njima putova i necu da grijesim dusu

damir050

Ja neznam   za  ove linije po  Bih  al  Linije koje idu iz  Njemacke ,Holandije  Stvarno  su Vozaci  za  Pohvaliti ,  cast izuzetcima , al velika vecina  Vozaca je  Ok

aaaaa

Citat: busfan  u Siječanj 24, 2010, 15:34:43
Nevezano za CTS, nisam putovao s njima, ali mora osoblje shvatiti da je musterija uvjek u pravu. Jer ja mogu birati prevoznika, a oni ne mogu putnike. I moraju shvatiti da ovo vise nije komunizam i da sad postoji konkurencija.
Jos jednom kazem nije vezano za CTS, je nisam bas skoro s njima putova i necu da grijesim dusu

Nevezano za sve ostalo je cinjenica da mi ipak nismo spremni za kapizaliziam jer su nam kucni odgoj i norme ponasanja slabija strana

busfan

#157
Danas u Brckom


Ni ovaj nije bas u najboljem stanju

aaaaa

skoro svi njihovi troosovinci su osteceni na zadnjem kraju samo ih je vecina popravljena. Naime prije par godina jedan autobus u Dortmundu je "vukao" semafor iza sebe . Veliki broj vozaca koji su sa Neoplana presli na MAN-a troosovinca nije bio savladao nesto duze gabarite MAN-ova i desavalo se to sto se desavalo...

elvis

Ma nije tu problem duze vozilo kad je u pitanju voznja,problem postoji samo kod okretanja npr. polukruznog jer tada zadnji kraj vozila puno vise izlazi prema van zbog pratece osovine,sto nije slucaj sa 2-osovincima-a oni vjerovatno ne obracaju paznju na to

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 16, 2010, 18:48:51
Ma nije tu problem duze vozilo kad je u pitanju voznja,problem postoji samo kod okretanja npr. polukruznog jer tada zadnji kraj vozila puno vise izlazi prema van zbog pratece osovine,sto nije slucaj sa 2-osovincima-a oni vjerovatno ne obracaju paznju na to

ma bravo Elvise ..polozices ti D ako Bog da bez problema hahaahaha

elvis

Druze moj ko ga nije probao voziti tesko da shvati ;)

A polahko,treba sad u pon. C ako Bog da,pa za dvije godine i D ce doci na red

Eto doslo vrijeme da se i ja izvinjavam za OT,ali nisam mogao sakriti to polaganje

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 16, 2010, 21:06:46
Druze moj ko ga nije probao voziti tesko da shvati ;)

A polahko,treba sad u pon. C ako Bog da,pa za dvije godine i D ce doci na red

Eto doslo vrijeme da se i ja izvinjavam za OT,ali nisam mogao sakriti to polaganje


ma samo se ti pohvali hhahaha ma znam jarane kako ti je prolazio sam kroz to hhahah

damir050

Ove Zadnje karambolke na  troosovincima cesto idu , nije  lahko  voziti  troosovinca pogotovo kada ima kofer  iza za  prtljag

aaaaa

Citat: damir050  u Veljača 16, 2010, 21:25:51
Ove Zadnje karambolke na  troosovincima cesto idu , nije  lahko  voziti  troosovinca pogotovo kada ima kofer  iza za  prtljag


ma cetrotransov ni jedan nema prtljaznik nazad nego je orjentacija vozaca najveci problem sto u svakom trenutku mora znati gdje mu se nalazi zadnji kraj i pri skretanju i pri direktnoj voznji a posebno kod preticanja....salzem se da nije lahko ali s vremenom se nauci sve pa i to