Groblja autobusa i napušteni autobusi

Autor maky, Siječanj 06, 2008, 21:04:28

Paško

#180
Negdje u okolici Splita Splitu 1990-ih

Saznao sam da se radi o lokaciji Put Sjeverne luke 3.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

lussin


akzg22

Citat: amfan  u Veljača 06, 2020, 10:49:13
Negdje u okolici Splita 1990-ih
Radi se o TAM PB 56, karoserist: Karoserija Ljubljana.

akzg22

Autobus je pretpostavljam Mercedes-Benz (možda 814 ili slično), nažalost nisam uspio identificirati model, nit tko je karoserist, parkiran je neko vrijeme blizu Arene Zagreb, neregistriran, dakako.

lussin


Majstor

Samo mi sudite pošteno !

Paško

TAM AS 3500 koji u splitskom kvartu Brda stoji nekoliko desetljeća danas je uklonjen:

https://www.dalmacijadanas.hr/splitska-brda-konacno-poprimila-novu-vizuru-osim-auto-olupina-na-dracevac-odlaze-i-autobusi/

Citat:SPLITSKA BRDA KONAČNO POPRIMILA NOVU VIZURU Osim auto-olupina, na Dračevac odlaze i autobusi
Nakon više od dva desetljeća

Autor: D.D. / Foto: D.D. -10. lipnja 2020.

Prastara olupina autobusa koja je dugi niz godina zauzimala javnu površinu na Brdima danas je uklonjena po nalogu Komunalnog redarstva Grada Splita.

Nakon što je redarstvo izdalo rješenje o uklanjanju, vlasnik ju je sam uklonio. Da to nije učinio, gradski komunalci u suradnji s policijom, Cestarom i koncesionarom za uklanjanje krivo postavljenih predmeta na javnim gradskim površinama u zajedničkoj bi akciji istu otpremili na Dračevac, a potom nakon isteka zakonskog roka, na uništenje ovlaštenoj osobi.
Ovaj dio Brda nakon više od dva desetljeća danas je konačno poprimio novu vizuru.

Za vizuru lijepo, za nas ljubitelje šteta da ćemo izgubiti tako rijedak autobus:





Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

421

U dvorištu Čulinečke ulice, u ravnini stajališta autobusa, preko puta Krupskog puta, nalazi se katni  narančasto obojan Neoplan.
Ima li netko ideju o vlasniku, firmi, išta  ???
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Marek

Taj stoji tu bar od 2016., a mislim da je neko vrijeme imao kutinske tablice.

Dreamwalker

Autobus je kupljen za prijevoz nekih radnika, ali to očito dosad nije još zaživjelo. Kao što je rekao Marek, bus je ex neka firma iz Kutine, ex Fenix D Tours, ex Livno Bus
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Paško

Dva Citara G koja su zapela u Hrvatskoj i dugo stajala u Solinu odnedavno stoje u Konjskom kraj autoceste.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Citari su još tijekom ljeta ispilani. Evo nešto talijansko na Kupresu (foto DavorVis).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

akzg22

Citat: Paško  u Siječanj 29, 2022, 02:01:49
Citari su još tijekom ljeta ispilani. Evo nešto talijansko na Kupresu (foto DavorVis).

Trebao bi biti FIAT 418 AL, karoserist: Cameri, Novara.

akzg22

#193
Citat: Tomek  u Svibanj 01, 2017, 19:46:55
Između Našica i Požege:


Radi se u stvari o TAM PB 56, karoserist: Avtokaroserija, Maribor-Košaki.

akzg22

Citat: akzg22  u Srpanj 04, 2018, 13:48:36
TAM 130 A85 (Autokaroserija Novi Sad) stoji pred jednom kućom kod sela Tisovac, Bosna i Hercegovina, autobus se može vidjeti sa ceste na cesti Karanovac-Kneževo.
Radi se u stvari o TAM 130 A 85 T, karoserist: Avtoradgona, Gornja Radgona.