Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

mate

neka zuta boja je bila...s zelenim natpisom GRAS na bokovima i iza...ovako kako sam ja ga nabrzaka vidio ne izgleda lose... ;)

aaaaa

Ma to je taj bus nemaju drugog u toj boji niti taj model onako vizuelno on lijepo izgleda, boja mu je neobična ali je u posljednje vrijeme nešto "bučan" ...pojma nemam šta mu je

aaaaa

#17
Citat: tataratira  u Studeni 20, 2008, 09:12:46
http://images.fotopic.net/y7867g.jpg

Ovaj sivi NEOPLAN je sada u tamno crvenoj boji i promjenjena mu je prednja maska koja je sada od STARLINER-a prve generacije.

aaaaa

U GRAS ubrzo treba da "stigne" 15 zglobnih IKARBUS-a.  Vidjet ćemo o čemu se radi i kakve će da budu prinove...

mb0404

Jel to kod njih prinova ili,danas Lion Star stoji ispred integralovog motela,nisam imao aparat da ga slikam.....

aaaaa

Ma ne nije prinova to je vozilo kod njih ima 3 godine....vidio sam ga jutros da izlazi iz garaže i da su unutra oba  vozača koja ga inače duže pa sam pretpostavio da idu negdje dalje...

mb0404

Citat: aaaaa  u Siječanj 23, 2009, 20:06:42
Ma ne nije prinova to je vozilo kod njih ima 3 godine....vidio sam ga jutros da izlazi iz garaže i da su unutra oba  vozača koja ga inače duže pa sam pretpostavio da idu negdje dalje...
Lijepo vozilo,ovom je gb 329 jel imaju jos nesto slicno ili je sve iz proslog vjeka ;D

aaaaa

Citat: mb0404  u Siječanj 23, 2009, 21:31:13
Citat: aaaaa  u Siječanj 23, 2009, 20:06:42
Ma ne nije prinova to je vozilo kod njih ima 3 godine....vidio sam ga jutros da izlazi iz garaže i da su unutra oba  vozača koja ga inače duže pa sam pretpostavio da idu negdje dalje...
Lijepo vozilo,ovom je gb 329 jel imaju jos nesto slicno ili je sve iz proslog vjeka ;D

To im je najbolje turističko vozilo  imaju još nekoliko turističkih od kojih su četiri i vozila ( jedan cityliner dva skylinera i jedan mali neoplan od 30 ak sjedišta) od 97 do 2000 godine i to je to...imaju još par turističkih starijih otprilike oko 92 godišta...

mb0404

Dje im je onaj zeleni Skyliner,prije je vozio za Zenicu non stop.Sem ovog Man kod njih nisam ni vidio boljih buseva,u Sarajevu sam bio vise puta.Zadnji puta sam vidio Ikarbusa al je razbijen i to tako vozi,kod njih koda nema garaze jer svaki koji je cuknut zafarba se nekom farbom i salje dalje,ez peglanja i sl.Stvarno strasno za glavni grad jedne stare drzave,jbg rat je davno prosao sve sto imaju je donacija i nije moguceda za sve godin nisu mogli kupit 20 novih autobusa pa  bar onih malih za brda.

aaaaa

Citat: mb0404  u Ožujak 06, 2009, 17:00:28
Dje im je onaj zeleni Skyliner,prije je vozio za Zenicu non stop.Sem ovog Man kod njih nisam ni vidio boljih buseva,u Sarajevu sam bio vise puta.Zadnji puta sam vidio Ikarbusa al je razbijen i to tako vozi,kod njih koda nema garaze jer svaki koji je cuknut zafarba se nekom farbom i salje dalje,ez peglanja i sl.Stvarno strasno za glavni grad jedne stare drzave,jbg rat je davno prosao sve sto imaju je donacija i nije moguceda za sve godin nisu mogli kupit 20 novih autobusa pa  bar onih malih za brda.

Zeleni skyliner je prefarban u bijelu boju , postavljena mu je maska od starlinera ali nije u pogonu ,ali  mislim da će ubrzo biti u funkciji. Radi se o starijem vozilu koje je ja mislim 92 godiste. Što se tiče gradskih vozila osim ovih Lions classica koji su dosli u prosloj godini nema vise niti jednog kvalitetnog gradskog vozila a da je ispravno kompletno. Ja mislim da trenutno ima sigurno 15 MAN-ova koji čekaju remont motora a dok stoje s njih se skidaju pojedini dijelovi tako da vjerovatno pola od njih neće nikada ni biti osposobljeno. U glavnom održavanje je katastrofa, firma je godinama u dugovima , ja sam stekao dojam da neko ide svjesno da što vise upropasti ovaj kolektiv. Što se tiče minibusa njih je kupljeno ja mislim oko 20 komada u periodu unazad 2 godine ali lose odrzavanje je učinilo i dalje čini svoje .... Nedavno je razbijen jedan MAN SL 222 koji ima reklamu "CHIPSY" , njemu je nabačena žuta karambolka sivi far i tako vozi evo već par mjeseci...sramota zaista .....

mb0404

Citat: aaaaa  u Ožujak 06, 2009, 22:31:30
Citat: mb0404  u Ožujak 06, 2009, 17:00:28
Dje im je onaj zeleni Skyliner,prije je vozio za Zenicu non stop.Sem ovog Man kod njih nisam ni vidio boljih buseva,u Sarajevu sam bio vise puta.Zadnji puta sam vidio Ikarbusa al je razbijen i to tako vozi,kod njih koda nema garaze jer svaki koji je cuknut zafarba se nekom farbom i salje dalje,ez peglanja i sl.Stvarno strasno za glavni grad jedne stare drzave,jbg rat je davno prosao sve sto imaju je donacija i nije moguceda za sve godin nisu mogli kupit 20 novih autobusa pa  bar onih malih za brda.

Zeleni skyliner je prefarban u bijelu boju , postavljena mu je maska od starlinera ali nije u pogonu ,ali  mislim da će ubrzo biti u funkciji. Radi se o starijem vozilu koje je ja mislim 92 godiste. Što se tiče gradskih vozila osim ovih Lions classica koji su dosli u prosloj godini nema vise niti jednog kvalitetnog gradskog vozila a da je ispravno kompletno. Ja mislim da trenutno ima sigurno 15 MAN-ova koji čekaju remont motora a dok stoje s njih se skidaju pojedini dijelovi tako da vjerovatno pola od njih neće nikada ni biti osposobljeno. U glavnom održavanje je katastrofa, firma je godinama u dugovima , ja sam stekao dojam da neko ide svjesno da što vise upropasti ovaj kolektiv. Što se tiče minibusa njih je kupljeno ja mislim oko 20 komada u periodu unazad 2 godine ali lose odrzavanje je učinilo i dalje čini svoje .... Nedavno je razbijen jedan MAN SL 222 koji ima reklamu "CHIPSY" , njemu je nabačena žuta karambolka sivi far i tako vozi evo već par mjeseci...sramota zaista .....
sta su zeli od minibusa,ja sam vidio one zute otoyal,ima mislim neki iveco,onda one plave od odnacije i oni cundni manovi ???

aaaaa

Citat: mb0404  u Ožujak 07, 2009, 00:08:25
Citat: aaaaa  u Ožujak 06, 2009, 22:31:30
Citat: mb0404  u Ožujak 06, 2009, 17:00:28
Dje im je onaj zeleni Skyliner,prije je vozio za Zenicu non stop.Sem ovog Man kod njih nisam ni vidio boljih buseva,u Sarajevu sam bio vise puta.Zadnji puta sam vidio Ikarbusa al je razbijen i to tako vozi,kod njih koda nema garaze jer svaki koji je cuknut zafarba se nekom farbom i salje dalje,ez peglanja i sl.Stvarno strasno za glavni grad jedne stare drzave,jbg rat je davno prosao sve sto imaju je donacija i nije moguceda za sve godin nisu mogli kupit 20 novih autobusa pa  bar onih malih za brda.

Zeleni skyliner je prefarban u bijelu boju , postavljena mu je maska od starlinera ali nije u pogonu ,ali  mislim da će ubrzo biti u funkciji. Radi se o starijem vozilu koje je ja mislim 92 godiste. Što se tiče gradskih vozila osim ovih Lions classica koji su dosli u prosloj godini nema vise niti jednog kvalitetnog gradskog vozila a da je ispravno kompletno. Ja mislim da trenutno ima sigurno 15 MAN-ova koji čekaju remont motora a dok stoje s njih se skidaju pojedini dijelovi tako da vjerovatno pola od njih neće nikada ni biti osposobljeno. U glavnom održavanje je katastrofa, firma je godinama u dugovima , ja sam stekao dojam da neko ide svjesno da što vise upropasti ovaj kolektiv. Što se tiče minibusa njih je kupljeno ja mislim oko 20 komada u periodu unazad 2 godine ali lose odrzavanje je učinilo i dalje čini svoje .... Nedavno je razbijen jedan MAN SL 222 koji ima reklamu "CHIPSY" , njemu je nabačena žuta karambolka sivi far i tako vozi evo već par mjeseci...sramota zaista .....
sta su zeli od minibusa,ja sam vidio one zute otoyal,ima mislim neki iveco,onda one plave od odnacije i oni cundni manovi ???

Kupili su 20 komada otoyola ovih zadnjih 10 komada imaju i retardere, slični su onim prvim koji su dosli poslije rata s tim da su malo redizajnirani...što se tice plavih IVECO oni su donacija i par njih je rashodovano.Žuti čudni MAN ovi su takođe donacija koja je stigla zajedno sa autobusima. Imali su motore od 220 KS i dok su bili novi mogli su ići skoro kao luksuzna mala vozila međutim lose održavanje je učinilo svoje. U prncipu vijek trajanja minibusa je puno manji u odnosu na autobuse iz razloga što saobraćaju po padinskim djelovima non stop su pod opterećenjem, uske ulice u starim djelovima grada....
Prije pola godine na probi je bio i jedan ikarbus minibus ali čini mi se da nije zadovoljio , nisam ga vidio u posljednje vrijeme

mb0404

Ma znam jbg Sarajevo je svo u brdu,ali kolko sam uspio skontat kod njih nema da su linije geografski usklađene već ofrlje salju buseve.

aaaaa

Citat: mb0404  u Ožujak 07, 2009, 19:17:18
Ma znam jbg Sarajevo je svo u brdu,ali kolko sam uspio skontat kod njih nema da su linije geografski usklađene već ofrlje salju buseve.

Ma dobro Sarajevo jeste u brdo čitavo ali imas mjesta gdje su ceste široke pa može i veliki bus ići ...linije su geografski usklađene zna se gdje idu autobusi gdje minibusi gdje zglobni dakle usklađene su ..barem formalno

mb0404

Formalno da.Ima i to dosta,al nije mi jasno vecina im buseva ima cukanje sa strane ili na branicima,ili je negde na dnu farba oguljena.