TAZ Dubrava A 21

Autor conecto, Travanj 29, 2009, 11:43:09

conecto

Evo isječka iz Auto-kluba (lipanj 1989.) pa neću puno pisat!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Evo i jedna novija fotka iz 2005!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Malo više sprijeda...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

manoplan

Čini mi se da smo Tomek i ja ulovili jednu TAZ/AVIU na ulazu u Dubravu.
Simbolično, ali tabla sa natpisom Dubrava nalazi se tik do autobusa.


atabus

#4
LP od atabusa iz češke

Sada tražimo na forumu u českoj  bilo kakvi podaci o minibusu AVIA Neretva i Avia Dubrabva. Sad sam dobio odvde da se nešto piše o nima.
Ovde u českoj su  osatli jedino dva autobusa NERETVA  i nešto Dubrava, Nevozi se sa nimi više,
Ovde imate sliku AVIA NERETVA koja vozila u Pragu


Ovde je prototip  TAZ NERETVA AVIA kao Sanita u Pragu



i ovdje su podaci  o motoru od AVIA NERETVA http://www.avia-club.com/engine_detail.php?id=7
motor
Kod proizvoda:      712.18.1  (3.6}
godina proizvoda::    1983 - 1993
gorivo:    diesel
direct injection (DI)
turbo:   
    OHV
[ccm]:    3596
bati:    4
ventili:    8
kompresija:    17.5 : 1
[kW] / RPM:    61 (83 PS) @ 3000
[Nm] / RPM:    213 @ 1800      (~ 157 ft/lb)
prosek i dvig bata [mm]:    102 x 110
tip na podlagi teretnog  furgona AVIA   A21

Ako bi sem mogao zamoliti ako znate koji ima još ove autobuse  NERETVA  i Dubrava  možete i pisati naslov ili dati vezu ??  Radi bi smo saznali kde se oni nalaze sada . Ali još radi ali neradi više. Možda bi smo i odkupili nekako železo   drink  i ako ima nekdo više  informacija  očemo se radovati ako nama jih date ,
Ali može bilo ko napisati o proizvodaču TAZ  Zagreb ali radi ovaj ali šta je sa nim.  Tražio sam na interneti  i tamo se nekde piše da su u stečaju.
Hvala podpuno  češki pozdrav 

I da saznate malo o mene:  Ja  sam vozio  od 69 godine teretna  i autobusi sada sem u penziji  i vozim autobus jedino kad sanjam    ;D

evo dragi vozači autobusa ako čete nešto nači , poklon vama   
Ovde još AVIA DUBRAVA  na ukaraini kde još radi do sada.


Ijoš malo, izvinjavam se za moj hrvatski , nijesem hrvat sem čeh in ovo sem se naučio pri starem atu na reki Sotli - Stara Vas tamo iamam koren , tako da nešto pričam i Hrvatsko i Slovenačko.

Lepu vožnu .

zeka

Javi mi se na private jer imam kompletnu fabricku dokumentaciju u 16 strana sa tehnickim crtezima za bus i sanitet.
Mozda jos nesto nadjem.
Inace, ovaj tip Neretve u Srbiji nikada nisam video.
Da podsetim da su postojale i Neretve na Zastavinim sasijama kojih ima dosta.

atabus

JAvio sam sa  , nadam se da sem  u redu napisao. Hvala jako puno, sad imamo mogučnost da  očemo više znati  o tom projekatu AVIA  DUBRAVA. i mi očemo dati sve informacije koje imamo  o NERETVI.
Link za  češko forum je http://www.avia-club.com/article_detail.php?id=3 ovamo se piše  o tom autobusi i saniti. Tamo očemo posle dati to što očemo dobiti .
ZEKA  Poklon da si se javio a očemo se kontaktirati  i nadam da se i osebno čemo poznati ..

isuzu

Ja imam i danas Dubravu koja radi svaki dan i prelazi dnevno po 300 km

elvis

U BiH se prodaje jedna ovakva,samo mislim da je malo precjenjena za svoje godine i kapacitet

http://www.pik.ba/artikal/402956/autobus-dubrava-avia-/

zeka

Da li je ovo uopste originalna maska?

prote

mislim da nije orginal to je maska od kombija fiat ducata

Osoblje

Jedan napušteni primjerak





*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Zadarsko dite

Klubski autobus ceskog oldtimer kluba, Klikni
jedna slika s linka:


akzg22

#13
Prospekt na francuskom, engleskom i njemačkom, sa Facebook grupe Omnibus Literatur-Coach Literature. Nažalost, mali dio teksta se ne vidi, tako je postavljeno bilo, kontaktirao sam autora posta, da napravio reskan nekih stranica, no nije mi odgovorio.