Autotrans - razno

Autor Tomek, Siječanj 13, 2009, 19:53:22

man750

Citat: Garage  u Srpanj 24, 2009, 23:44:17
Danas na AK Dubrovnik, Lions Classic s tabelom linije Vela Luka-Dubrovnik.
Mislim da ipak ta vrsta busa nije primjerena za takve dulje relacije.
A zasto molim te nebi na medjudgradskoj liniji vozio autobus III kategorije?  Korcula Bus kao i Autotrans su za razliku od Libertasa uzeli ove buseve samo sa sjedecim mjestima , a ne i stojecim i kao takvi su baš za te relacije.
A to sto smo se mi razmazili i mislimo da na svakoj liniji mora voziti visokopodni autobus je stvar ukusa. A na istoj liniji cesto voze i setra S215HR-GT koja po svojim karakteristikama nije drugacija ,ali je puno starija, a s jednom takvog izgleda(S215HI) je do lanjskog proljeca Atlas vozio turiste.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Shole

Takve Lion's Classice ljudi često miješaju sa onim gradskima SL283 ili zglobnim SG313 koji s tim autobusom nemaju apsolutno ništa zajedničko.  To je jedna od rijetkih pojava da dva autobusa imaju sličnu karoseriju, a na potpuno drugačijoj su šasiji.  Obično je obrnuto, da masa vizuelno potpuno drugačijih buseva ima istu šasiju.
Dakle, Lion's Classic Ü (SÜ313)  nema ništa zajedničko sa SL283 ili SG313 (Lion's Classic).  Ni siceve, ni visinu poda, ni bunkere.....  Kad je to vozila Setra 315 GT 1288 onda je bilo u redu, a ovaj je čak udobniji od nje, al valjda izgledom ljude podjeća na gradski pa misle da ne valja.

Tomek

Slažem se više manje sa svime, al sad baš daq je Classic U koji je poznat kao neudoban i tvrd bus udobniji od 315GT to teško mogu progutati.
Isto tako treba napraviti i razliku između Regia i Classica. Kategorije, tj. riječi zakona(i to pogotovo hrvatskoga) nisu sve u životu, još jednom ću reći, pun Regio Zagreb-Veli Lošinj, 5 sati vožnje i svi putnici unutra umrli uključujući i ja. Neudobnost..

Shole

#48
Problem tih par Autotransovih, a isto tako i Autotrolejevih Lion's Regia je u tome što su ugurali unutra previše siceva, a i ti sami sicevi su loše kvalitete.  Nevjerujem da MAN nema udobnijih siceva u ponudi, i isto tako 49 ili maximalno 51 je broj siceva koji bi se trebao ugurat unutra, a ne 53 koliko ovi imaju.  Znam sigurno da je na otovorenim vratima MAN.a bio izložen jedan bijeli Regio sa 55 sjedećih mjesta.  E sad neznam dal su ugurali još jedan red iza vozača, što bi bilo pak previše, ili se radi o ona 2 sica na zadnjim vratima koji se dižu i spuštaju.  Na dužem putovanju čovjeka prilično izmori kad nema kamo barem malo protegnut noge, a kod ovih i nemožeš ni izravnat, a kamoli ispružit

man750

Shole je u pravu. Korculanski classic Ü sa vratima otraga(1279 i 1280) imaju 51 mjesto ,a onaj sa vratima na sredini (1278) ima 49 mjesta
ostali u transu imaju 50+1(1291-1294) ili 50 (1138,1175,1176,1216) . Dakle nisu bas pretrpani sjedištima za razliku od regia koji imaju 53+2.
a sto se tice setri jedina razlika za putnika je da u GT modelu sjedi nize nego u GT-HD modelu ako obje imaju ista sjedišta i isti raspored tj. razmak izmedju sjedista. Samim tim prostor za prtljag je manji u nizem modelu i ne vidim razloga zasto GT model nebi vozio i npr.liniju Dubrovnik-Split preko Vrgorca odnosno autoputem i dalje za Rijeku u vrijeme kad je manje optercenje zasto ovo ljeto najvise koriste 1288
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

ikar

Istarski troosovinac 1158 ispred Sagrade Familie 31.08. u Barceloni (vozi Krčku gimnaziju)


U Španjolskoj je trenutno i istarski 1162.

maky

Kako privući putnika? Odgovor je tako da ga se pogodi tamo gdje je najslabiji...

Danas u Trogiru čekam polazak za Split sa autobusom Promet Splita, čiji imam pokaz i ne plaćam ništa. Međutim, na kolodvor ulazi ATR-ov Cityliner g.b. 1271. I naravno, unatoč tome što znam da ću vožnju morati platiti, pobjegoh glavom bez obzira u to predivno stvorenje. I šta se dogodilo?! Naravno da sam se zaljubio i odsada ću to stalno prakticirati kad god ugledam Citylinera, unatoč činjenici da ću morati plaćati put.  :P

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

miky

Citat: maky  u Rujan 06, 2009, 22:29:18
Kako privući putnika? Odgovor je tako da ga se pogodi tamo gdje je najslabiji...

Danas u Trogiru čekam polazak za Split sa autobusom Promet Splita, čiji imam pokaz i ne plaćam ništa. Međutim, na kolodvor ulazi ATR-ov Cityliner g.b. 1271. I naravno, unatoč tome što znam da ću vožnju morati platiti, pobjegoh glavom bez obzira u to predivno stvorenje. I šta se dogodilo?! Naravno da sam se zaljubio i odsada ću to stalno prakticirati kad god ugledam Citylinera, unatoč činjenici da ću morati plaćati put.  :P

Da si se vozio u pravome autobusu (SETRA) ostao bi vječno zaLjubljen, ovako ćeš za par godina govorit kako je bio lijep kad je bio novi, a sad kad ima 5 godina para KAMION...

maky

Bogu hvala vozio sam se i u raznoraznim Setrama, al samo je jedna ljubav ostala prava (od najmlađih dana), i to ona prema Neoplanu.

A to da se o ukusima ne raspravlja smo već odavno razjasnili jer se nikada nismo složili po pitanju omiljenog autobusa. Ti imaš firmu sa Setrama, pa nisam nikad rekao da su kamioni, kočije il neznam ni ja šta. Ista stvar je sa ovim Citylinerom. Dok ne probaš, ne možeš tvrdit kakav će biti, a i kad probaš,  treba prema proizvodu ukazati određen respekt prije nego ga se počme pljuvati...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

obelix

e maky svaka ti čast !

jedna od rijetko razumnih koje se daju pročitati ! ;)

mate

Mozda je malo OT, ali zanima me da li je ATR prijevoznik HNK Rijeka, pa posto oni igraju sutra u Brodu, zanima me bas da li ih ATR vozi ili netko od privatnika...Uz to su najavljena i 2 busa s pripadnicima Armade...

shef

U pravilu vozi ATR. Ionako u županiji osim PU-ME i još par izuzetaka nema poštenog busa. A za Armadu, u pravilu Autotrolej.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ikar

1102 ima ratkape od Dubrave. (Kao i 1115)

Shole

I  "Rijeku" i "Hajduk" vozi autotrans.  Rijeku je godinama vozio Ive Donadić sa 1006, neznam čime sad vozi pošto je taj već duže vremena na Krku.  Uvijek mi je bilo čudno zašto ih ne vozi exclusive 1207.   Za Hajduk je bio kupljen CITYLINER 1271 ali su rekli da im je bolja Setra i od onda ih redovito vozi 1250