Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

Paško

Citat: netko  u Prosinac 13, 2020, 01:35:34
Vjerujem, ali usporia sam video skroz pa i dalje da ne vidim pruge kroz ljude. Možda je djelić koje sekunde. ;)

Evo kako je izgledala ta shema s prugom manje na 548.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin

koji je ovo garazni broj

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin


troosovinac

Citat: josipgrgin  u Prosinac 17, 2020, 19:55:47
koji je ovo garazni broj
668 je ovo i ima san ga čast zadnji vozit  8-8
bela lađa

Paško

668 i 669 bili su potpuno jednaki (barem kad su došli, a došli su skupa, sljedeća fotografija je s njih dva na istom mjestu) pa je nemoguće znati koji je točno na fotografiji. Tek u garaži su im stavili brojeve.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

E, njima ne pristaje nikako ova "viša" Promet shema. Premali razmak od stakala do zadnje crte tako da žuta boja i ne dolazi baš do izražaja.
Trebala bi biti možda čak i dvije crte niže.
Od naprijed puno bolje stoji samo žuto bez velikih slova Promet.
Jesu li možda imali ugravirano Promet sa lijeve strane pošto nemaju sa desne (kao SG 220).?
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Citat: amfan  u Prosinac 18, 2020, 17:57:22
668 i 669 bili su potpuno jednaki (barem kad su došli, a došli su skupa.......
Jesu li onda jednaki bili? Ili se šta promijenilo kasnije? #669 sa lijeve strane ima sigurno "nižu" (i lijepšu) Promet shemu. #668? kolko god gledaš sa desne ima crtu više.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

2062 036

Oba su bili šemi ka na gornjoj slici. Nešto SU220 je isto bilo piturano u tu šemu, a kasnije su minjali i pituravali u malo drukčiju šemu.

Paško

#1300
Citat: netko  u Prosinac 18, 2020, 20:03:49
#669 sa lijeve strane ima sigurno "nižu" (i lijepšu) Promet shemu.

Ne potpuno. Na prikolici i na prednjoj strani nema isto bojanje. Naprijed pet žutih crta, nazad šest.
Što se tiče jednakosti, maloprije sam napisao da su 668 i 669 bili jednaki kad su došli, barem s desne strane. Do rashoda je moglo doć do manjih promjena, al ne znam za njih ako ih je uopće bilo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

troosovinac

#1301
Citat: amfan  u Prosinac 18, 2020, 20:59:51
Ne potpuno. Na prikolici i na prednjoj strani nema isto bojanje. Naprijed pet žutih crta, nazad šest.
Što se tiče jednakosti, maloprije sam napisao da su 668 i 669 bili jednaki kad su došli, barem s desne strane. Do rashoda je moglo doć do manjih promjena, al ne znam za njih ako ih je uopće bilo.
668 je u servisu razbija jedan od mercedesa˙(imberturaža´a 669 je rashodovan motor je završia u 572
bela lađa

Paško

Par stvari iz ostavštine Prometovog vozača Branka Majdića koje je njegova familija postavila u grupi Trogir kroz povijest.
1. vozna karta za osoblje poduzeća kojom se dokazuje da je zaposlenik Prometa. Ovo je sa samih početaka Prometa, izdano nedugo prije Prometova četvrtog rođendana.
2. fotografija s AEC-om 10T10. Deset njih stiglo je u kolovozu 1953. godine. Rekao bih da je fotografija iz oko 1955. godine. AEC je već neko vrijeme bio u upotrebi i vidi se jedna modifikacija, smanjenje prostora za traku za liniju. Na njoj piše 11 Lora, od linije 11 Lora - bolnica, prve u tadašnjoj numeraciji gradskih linija.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

M. Tocilj u grupi Izgubljena generacija 58000 Split: Relacija Split -Stobreč pokazna đačka karta 6 dinara. Godina 1979 Škola ZOC Ostalo je je jos dosta važećih karata.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!