ex INA - OKI

Autor Tomek, Siječanj 03, 2019, 17:14:10

Tomek

Povratak iz Oluje, 1995., Zagreb, Trg maršala Tita, TAM190A11 Ina Oki

Izvor: croexpress.eu

peron24

Da li se tko sjeća kakav je vozni park imala INA OKI devedesetih? Četiri njihova TAM-a su početkom 2000-tih završila u šibenskom Krka prometu gdje su godinama prevozili turiste u NP Krka. Ovo sa slike je vjerovatno Avtomontaža ZG-539-KN iz 1985. Još su bili dva TAM Autokaroserije 260 A 116 M ZG-994-DI i ZG-9971-T sa kraja 80-tih i Avtomontaža 260 A 116 P ZG-739-JH iz 1992. koji je ušao u povijest kao posljednji TAM u redovnom autobusnom prometu u Hrvatskoj. Dugo su imali shemu kao sa slike a onda su pred kraj radnog vijeka prebojani u narančastu koja je postala službena boja Krka prometa. Tijekom 2013. sva 4 TAM-a su nažalost završila u ATP Šibenik a malo kasnije je Krka promet ugašen.
Da li je bilo još autobusa osim ova 4 spomenuta?

Tomek

#2
Bio je i 1994.godište TAM 260A116P Avtomontaža ZG-552-OU, kasnije Čazmatrans Bjelovar BJ-449-BH gbr 197, al imali su oni još starijih autobusa. Možda bi se sa ovom prvom slikom čak dala i tema otvoriti pod prijevoz radnika.

Paško

Nekad davno davno imali su četiri dvovratna MAN-a 890 UO iz Avtomontaže, a kasnije možda i jednog SU 220.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

#4
Imali su koliko se sjećam minimalno 2 MAN-a SU 220. Bili su sa dvojim dvokrilnim vratima naprijed i odostraga i mislim da nisu imali drvene stolce već one eko kožne (jedan je vozio na liniji VG-NZG-OKI)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

conecto

Ovi 890 UO bili su gotovo jednake boje kao ZET-ovi, ali je krem bijela u gornjem dijelu bila razvučena preko prednje maske pa su se ipak jasno razlikovali (osim što je na vrhu bila tabla INA-OKI).
Slično je bilo i s 750 HO tvrtke Karbon ("turistički" s dvoja uska vrata) koji je izgledao gotovo jednako kao ZET-ovi (prema stražnjim lampama očigledno je proizveden prije 1970., a vozio je negdje do početka 90-ih, dakle mnogo dulje od ZET-ovih).
SU 220 je već bio u kombinaciji boje sličnoj ovom TAM-u na slici.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Paško

TAM 260 A 116 M
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!