STIB ponovno u Dubrovniku

Autor STIB, Prosinac 08, 2007, 08:29:25

STIB

Original postan 23.09.2007. (u temi Dubrovnik)
Prije točno godinu dana bio sam u Dubrovniku i od tamo pokazao nekoliko slika (doduše u temi Libertas).
Od 19.-22.09. ove, 2007. godine, opet sam bio tamo. Nekoliko slika sam već ranije stavio u teme o cabrio busu, voznom parku i Lion's City busevima, a ovdje bih pokazao još nekoliko onih koje sam napravio uglavnom jučer (subota) kad sam dobar dio dana proveo uz ili u busevima.
Dan je bio lijep, sunčan, meni je to sunce doduše dosta smetalo jer sam bio prehlađen a zaboravio sam sunčane naočale u hotelu.
O sustavu, kartama i drugim stvarima ne bih ponovno pisao. I dalje mislim da je dubrovački gradski prijevoz dobro organiziran, pogotovo sada kad je i vozni park donekle obnovljen.
Kao gost u gradu, jedino bih zamjerio  što na svakoj stanici ne postoji plan linija (nego samo onaj standardni red vožnje). Čak i oni planovi koji ponegdje postoje nisu baš pregledni, a kad nema plana, teško je izračunati kad će približno stići bus (na primjer) kod Tommya, ako je krenuo s Babinog kuka u toj i toj minuti, a kod Pila bio 15 minuta kasnije...

Za početak, nekoliko jutarnjih slika s Pila:
GB100 na liniji 6


GB142 na "turističkoj liniji" - nisam baš shvatio je li to ista linija na kojoj vozi cabrio bus ili neka druga:


Dobro mjesto za jutarnje slike je Boninovo:






Popodnevne slike su naravno iz malo drukčijeg ugla:






Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Bio sam naravno i u Gružu.
Još uvijek se može naići na poneki trag tramvajske tračnice iako treba najprije obrisati prašinu:


Ima i rozeta od tramvajskih žica:


No, ovo je ipak autobusni forum...  :-X
Gb 115 na liniji 15 ide prema Stonu:


Dvije slike od 139:




Na liniji 1B se ipak našao i jedan koji nije niskopodni:


Liniju 2 nije baš lako dočekati...


135:


Jedan ISUZU unutar ograde, drugi prolazi:


I jedan skoro sasvim plavi:

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Onda sam se malo vozio (doduše prije toga sam se načekao skoro pola sata, da bi došle dvije 8-ice za redom).
Nova lokacija kod žičare:
Ovo je ona druga 8-ica (u prvoj sam se vozio pa ju nisam slikao)

Nadao sam se još kojem Libertasovom busu, ali dugo nije bilo ništa pa sam odustao.
prije toga sam još ulovio ovog veterana:


I jedan krasan pogled prema zidinama i brodovima:


Onda sam se opet spustio na Pile.
Turistička vreva (taj dan su u DBVu bila ne samo 2 cruisera s prethodne slike, nego još 3 malo veća broda):


105 na liniji 5 (na displayu se inače ne vidi zadnje slovo (Viktorij.)


97 na liniji 8 (tu se sve dobro vidi):


Opet gb 104 na 6-ici:


Grand hotel Imperial (iliti Hilton):


i u ogledalu novog busa:


Na liniji 4 su u sva 4 dana koliko sam bio, zaista vozili samo 98 i 101.
S ovim (98) sam napravio zadnju vožnju do Palace hotela (i onda na aerodrom).


To je sve o gradskom prijevozu. Ima još nešto slika turističkih buseva i nešto brodova (za forum o brodovima). Uživajte!
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU