Isuzu Citibus

Autor staypp83, Listopad 30, 2012, 17:28:49

staypp83

Evo ovdje mozemo raspravljati o novom busu u Libertasu, Isuzu Citibusu bus123... :) ;)

Inace, Isuzui su dobili Gbr 60,61,62, registarskih su oznaka DU-860-FP, DU-861-FP i DU-862-FP

Citat: mansu220  u Listopad 06, 2012, 13:37:51


Uploaded with ImageShack.us

s facebook-a

Citat: mansu220  u Listopad 06, 2012, 21:22:07


Citat: mansu220  u Listopad 07, 2012, 19:17:04


Citat: staypp83  u Listopad 09, 2012, 18:04:28
Po meni bi moglo na linije 2,3,5 i 9. Mozda na 7...
A sto je s MAN-ovima? Koje ce Libertas kupiti? Jesu to ovi isti koje vec imaju ili neki drugi model?
<---- EVO TEST ISUZUA U POLJSKOJ

Citat: mansu220  u Listopad 16, 2012, 22:20:53
evo sto kaze sindikalni povjerenik za promet u libertasu za DULIST

Plan nabave 10 novih ISUZU niskopodnih autobusa, sa 70-ak mjesta, od najavljenih sveukupno 16, doveo je ponovno do nesuglasica na relaciji radnici - Uprava Libertasa. Radnici smatraju kako ti novi autobusi nisu adekvatni za dubrovačko područje.

Marko Mišić, glavni sindikalni povjerenik za promet u Libertasu i zamjenik sindikalnog povjerenika Balda Kovačevića, ističe kako svojim kapacitetom ISUZU autobusi neće biti korisni kao veliki MAN-ovi autobusi.

- To su autobusi koji nisu ni mali ni veliki. Veliki autobus može ukrcati 100 ljudi, a ovaj 60, maksimalno 70 ljudi. Matematički gledano, umjesto velika dva autobusa, nama je potrebno takvih tri. To automatski povećava troškove, broj autobusa, vozača. Mi vozimo u 3 smjene, za posao kojeg odradi 6 ljudi, sada će nam trebati njih devet. Ionako smo uvijek ,,na knap" s ljudima. Ove smo godine primili nekoliko novih vozača, otvaraju se nove linije, imamo i bolovanja, zaostalih slobodnih sati. Libertas ionako nema ljudi, i nabava ovakve flote traži nova zapošljavanja - naglašava Mišić. Također dodaje kako se takav tip autobusa može koristiti na svega dvije do tri linije.

SLABI MOTORI

- Ta flota je krajnje neekonomična. Možemo ih koristiti na jednoj, dvije linije, primjerice na brojevima 5 i 2. No, počela je škola pa će i te linije biti opterećene, a oni svojim kapacitetom neće moći pokupiti ljude koji gravitiraju toj liniji - mišljenja je Mišić. Dodaje kako su MAN-ovi autobusi oduvijek bili u Libertasovoj floti, zato jer su provjereni.

- MAN je provjeren autobus, s njemačkom licencom. Provjerena je marka, tvornica, dijelovi su pod rukom, nema problema s njihovom nabavom. Naši autobusi prosječno rade 20 do 22 sata dnevno, to je nenormalna eksploatacija. I tako svaki dan, svaki mjesec. Najnoviji autobusi koji su pristigli u flotu, već su prešli 350 tisuća kilometara u Gradu. Niskopodni ISUZU autobusi imaju nejak motor, sa 200 konja, dok MAN-ovi imaju motore s više od 300 konja. To je velika razlika. Problem je što se uzima puno autobusa koje dosada nismo imali u floti, a koji nam ne odgovaraju niti kapacitetom niti su provjereni. Mi nemamo informaciju da ih itko u Europi ima ogroman broj - dodaje Mišić i napominje kako je logičnije bilo uzeti jedan takav autobus na probnu vožnju tijekom sezone.

- Mi nismo protiv nabave novih autobusa, ali neka kupe MAN-ove, da imamo s čime raditi kada dođe sezona. Kada dođem na Poštu Lapad znam da mogu ukrcat 50, 60 ljudi, a kad dođem na Pile da mogu ukrcat 100 ljudi i da on ide - dodaje i naglašava kako svaka turistička sezona znači i veći broj putnika koje prevoze Libertasovi autobusi.
- A umjesto da kupujemo veće, mi kupujemo manje autobuse. Nije mi jasno - ističe Mišić. Problem su naglašava i dijelovi za ISUZU autobuse.

PROBLEMI S NABAVOM DIJELOVA

- Imamo informacije da je Presečki grupa u nekakvim problemima, valjda kasne s plaćanjem, pa dolazi do zastoja u isporuci dijelova, a nama autobusi leže - dodaje te napominje kako su ISUZU autobusi nepoznati Libertasovim mehaničarima.
- Kada dođu pokvarit će se prvi dan, to vam je uvijek tako. Trebaju se i mehaničari prilagoditi novom tipu autobusa. A MAN je MAN. Još nisam upoznao marku kao što je MAN. Njega možeš pregrijati, a da motoru ne bude ništa. Svi ostali se raspadnu čim ga malo pregriješ - pojašnjava Mišić.

- Libertasu nedostaje 6 novih niskopodnih MAN-ova kako bi ljeti Grad bio u potpunosti pokriven klimatiziranim autobusima. Tada bi imali još jednog s klimom u rezervi. Ako sada kupimo 16 autobusa, što ćemo raditi s njima. Nekakav životni vijek autobusa je minimalno 10 godina, a prosječna starost naših autobusa koji voze je 6 godina. Sada ćemo plaćat kredit za nove autobuse, a nama će isplaćeni autobusi ležat. Riječ je o kreditu tvrtke, koji će nama izaći na nos. Brzo su izbori, tko zna što će biti? - ističe. Mišljenja je kako bi se Uprava prije svega trebala pozabaviti preseljenjem Libertasa.

Citat: staypp83  u Listopad 25, 2012, 12:06:09
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=357510504341344&set=a.357509254341469.86852.100002471934430&type=1&theater&notif_t=photo_reply

Nova tri autobusa idu na lije 2,3,5 ;)

Citat: narancasti  u Listopad 25, 2012, 18:10:00
Nova tri autobusa dobili garažne brojeve 60,61,62

Citat: staypp83  u Listopad 30, 2012, 15:40:45
Isuzui su jos u remizi, evo gbr 60, u staklu se vide dizalice sa gradilista.

Drugi je bio u garazi, a treci lijevo od remize ..
Nadam se da ce uskoro u promet...
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

staypp83

Novi ISUZU viden na liniji 2 :P
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

staypp83

#2
Ovo je 62, 60 sam opet dns vidio u remizi, ne znam dje je 61...
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

221

Čestitke na novim busevima! Zanimljivo je da registarski broj sadrži garažni broj. To je inače bilo uobičajeno neko vrijeme u Zagrebu.

staypp83

Ja mislim da je to sasvim slucajno.  bus123  ;)
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

Paško

To se može lako napravit, mislim da se ne plaća nikakva dodatna cijena ako namjestiš broj registracije, a FP su trenutne dubrovačke
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

staypp83

#6
Dosta sam zadovoljan busevima  thumbs
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

MAN SU220

#7
ali veliki nedostatak fali a to je zadnji display!!! ;)
BTW a i prednji nije nesto ;)

staypp83

Dobar je prednji, a nazad mozda da je stavit onakavu plocicu bijelu de pise broj...
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

staypp83

#9
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

MAN SU220


staypp83

#11
A dobro, de ce ostalih 5 ??
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

221

Na zadnjoj slici displej je bio ugašen?

MAN SU220

#13
Nije nego se vrti!!!

staypp83

#14
Da, tesko je slikati display koji klizi...
Ova gore slika je bila preuzeta sa stranice Grada Dubrovnika,



Evo i 62 na 2ici...

"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein