Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

tamlover

U manje od mjesec dana dvije stare fotke Ikarusa na našem dragom forumu. S L A V I M O !!!
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Portos

Citat: conecto  u Prosinac 21, 2008, 13:03:35
Citat: Siemens  u Prosinac 20, 2008, 22:58:30
Nadoh ovu sliku neki dan na forumu pa da je stavim za dugo sjecanje IKARUSA 115-B
Oprostite ako sam nekoga uvijedio sa ovom slikom ili ako je vec imamo na Forumu...  Hvala


http://i121.photobucket.com/albums/o222/sanskimost/Ikarus-3.jpg

Ne vidi se cijeli bus, ali sudeci po g.b. 672 to nije IK-115 (solo) vec IK-160 (zglobni). Baš taj je išao ko lud!
Da očito je riječ o 672 a ne 62 kako se činilo na prvi pogled. No zbunilo me to šta Podsusedski solo Ikarus radi na Mostu Slobode, i kako to da nema registarsku ploćicu na braniku kao ostali APP Ikarusi, te zašto ima samo 2 fara kada je u originalu g.b. 62 imao 4 okrugla fara.
Lijepi stari IK 160B :'(

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Pa, da, sigurno da je zglobnjak ako vozi 221 (koliko se može vidjeti tabla), koliko me sjećanje služi, i ranih '90-ih su tamo vozili samo zglobnjaci...

tamlover



Ovu sam fotku našao u kompu na poslu i nemam pojma otkuda mi. Ako je nečija molim vas nadopišite jer ja stvarno ne znam.
Inače, jedna od rijetkih na kojoj se vidi TAM 260 A 116 M (na sredini terminala). Također vidi se i zglobni TAM na Zaprešićkom peronu a na Bistri je SG220. Na sredini je i SL200 a ostatak su Ikarusi. Vidimo cigli u ciglani ko u priči, a danas Todorićev parking  :'(
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

#19
:) To je slika koju je skenirala moja malenkost, ali nije moja nego iz ZET-ove monografije '91...

Ovih dana bih mogao malo zujati bez previše pametnog posla po NSK pa možda naći i skenirati još starih ZET-ovih monografija, vidim da su stavili '96. na otvoreni pristup... Možda bude i nečega još starijeg, npr. ako je dostupna '81. itd... :)

Tomek

Ovo na slici nije MAN SL200 nego MAN SU 220 Avtomontaža(vide se i troja vrata), a ovaj TAM 260A116M je jedan od zadnjih iz Autokaroserije s automatskim mjenjačem i kasnije u Samoboru garažnim brojevima 901-910.. Na starom forumu je bila ova slika pa sam tamo isto napisao da je nekad do sredine 90-ih stanica linije 124 bila na mjestu gdje je danas 125/137 tako da onaj Ikarus je vjerojatno na 131..

tamlover

Upravo sam na SU mislio, tj za isti autobus sam napisao krivi naziv :-) ipak sam ja tamlover.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Moram primjetiti i da je to još vrijeme kada u ZET-u nismo još imali polovne autobuse iz Dojčlanda a ovi TAM-ovi su bili glanc novi. Meni osobno jako jako jako drago vrijeme.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

konkordsky

Citat: Portos  u Studeni 28, 2008, 21:34:40
Citat: mansg313  u Studeni 28, 2008, 18:52:03
Vozač M.M mi je dao ovu svoju sliku na kojoj je iza datum 14.7.87 na slici gb 74 u vidno lošem stanju ali važno da imamo sliku ;D
http://i446.photobucket.com/albums/qq187/mansg313/IK115BGB74.jpg
Tada je 74 imao 2,5 ili 3 godine i bio je u sasvim pristojnom stanju. Čak je bio u to vrijeme jedan od boljih Ikarusa.

možemo misliti u kakvom je bio stanju,jel bio bolji od onoga g.b.50; popularne Univerzijade?
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Portos

Citat: konkordsky  u Prosinac 22, 2008, 16:54:16
možemo misliti u kakvom je bio stanju,jel bio bolji od onoga g.b.50; popularne Univerzijade?
Budući je slika iz 87 godine, a g.b. 50 je došao krajem '86 ili početkom '87 te je u doba kada je slikan 74 bio vrlo nov, dakako da je bio u puno boljem stanju od g.b. 74. Uostalom 50 je vozio večinu svog radnog vijeka (do dolaska TAM-ova 21-30) na 116 i vozila su ga uvijek ista trojica vozača te je u tih 5-6 godina bio jedan od najočuvanijih Ikarusa u ZET-u. Osobno nisam volio IK 115B g.b. 50-60 jer su bili znatno bučniji od ostalih solo Ikarusa. Inače bili su to prvi Ikarusi sa retarder kočnicom u ZET-u.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Jel se netko želi možda prisjetiti jednog crvenog MAN-a SL 200??  :D 8)

ipiljek

18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Tomek

Za podsjetnik:
APP je imao MAN-ove SL 200 gbr59-85.

Prvi su došli 61-64, svi crveni osim 64 koji je bio tamnoplav, sva 4. vozili na 121 Karažnik.. Nakon nekog vremena došlo ih je još,prvo 65-70.. Svi su bili od tih 10 iz Nurnberga.. Zatim su stigla 3 iz Braunschweiga, 71-73, da bi opet bili uzeti iz Nurnberga 74-83.. Negdje kad i ovi iz Braunschweiga pojavila su se 2 krem boje, ali drugačije prednje maske(kao 867) te su oni očito bili stariji pa su dobili naknadno garažne brojeve 59 i 60.. Imali su ZF mjenjač i crvene tvrde tapecirane klupe(stolce, kak se već kod SLa200 zovu)..
Poslije svih su došli 84 i 85...

Ugl. na 121 su u početku vozili samo 61-64, da bi kasnije za stalno bili ubačeni 59 i 60 plus još dva šta se našlo... Onda je opet došlo do različitih mješanja, ali jedan je dobio stalnu ulogu na 121, a to je bio --- gb82 --- ah, da, njemu posvečujem ovaj post, budući da sam ga kao mali klinac slučajno slikao na povratku iz škole s tim da je iza njega išao TAM gbr905 kojeg sam htio isto uslikat, ali više ni sam ne znam zašto nisam i to si neću oprosititi  :'(

Ugl. dobri stari gb82(kasnije postao gbr877) crvene boje i sa Pflaumen Baum reklamom  :D


Ivan

:) Odlično, hvala za sliku... I ja se povremeno pitam zašto nikad nisam slikao autobuse kad sam ih stalno ganjao okolo, valjda sam mislio "ima ljudi koji se time bave, pa ću sve to već vidjeti jednog dana"... :( :-\

conecto

Citat: Portos  u Prosinac 21, 2008, 15:42:27
Citat: conecto  u Prosinac 21, 2008, 13:03:35
Citat: Siemens  u Prosinac 20, 2008, 22:58:30
Nadoh ovu sliku neki dan na forumu pa da je stavim za dugo sjecanje IKARUSA 115-B
Oprostite ako sam nekoga uvijedio sa ovom slikom ili ako je vec imamo na Forumu...  Hvala


http://i121.photobucket.com/albums/o222/sanskimost/Ikarus-3.jpg

Ne vidi se cijeli bus, ali sudeci po g.b. 672 to nije IK-115 (solo) vec IK-160 (zglobni). Baš taj je išao ko lud!
Da očito je riječ o 672 a ne 62 kako se činilo na prvi pogled. No zbunilo me to šta Podsusedski solo Ikarus radi na Mostu Slobode, i kako to da nema registarsku ploćicu na braniku kao ostali APP Ikarusi, te zašto ima samo 2 fara kada je u originalu g.b. 62 imao 4 okrugla fara.
Lijepi stari IK 160B :'(

U originalu i ovaj 672 iz 1984. je imao 4 okrugla fara kad je došao iz tvornice. Ovo je slikano nakon remonta u Prijedoru gdje su fenomenalno i temeljito obnavljali Ikaruse (u ratu su neki tamo i završili), a dolazili bi s novom maskom i dva četvrtasta fara kakvi su kasnije originalno ugrađivani u tvornici. S vremenom je vecina ZET-ovih Ikarusa dobila četvrtaste farove iako su dvostruki okrugli bili daleko bolji. Preuzeti su poznatog "dajca"-kamiona dok je on još imao njušku. Nagradno pitanje - s kojeg su auta četvrtasti farovi?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...