Dugmići iza svijetla

Autor denis01000, Veljača 28, 2009, 22:36:12

denis01000

Više puta sam vidio kako vozači otvaraju vratašca sa svjetlom na desnoj strani autobusa(man sg200 npr.)al nikad nisam vidio šta se točno krije iza tih vratašca i kako to izgleda,a zanima me...pa ako netko ima neku sliku ili volje da to poslika bio bi mu zahvalan  :D .Inače još me zanima kako to funkcionira,jer onda svatko može otvorit ta vratašca i uć u autobus kad mu se prohtije...il treba ključ bit u kontaktu?

svicar

Obicno su ta vratasca pod bravom

medo

na starijim autobusima nisu  pod bravom, na novijima jesu ali im je taj prekidac iza vrata od goriva.

CroHerc

To am viđao na starijim neoplanima . vratašca sa farom može svako otvoriti ali se zaključaju
ulazna vrata na dvije brave pa se nemože ući u autobus. ;)

gasparr

unatrag nekoliko godina svaki autobus, da bi prošao homologaciju, mora imati, na vanjskoj strani, pokraj svakih vrata, zračni ventil za otvaranje vrata, pa ako vozač zaboravi zaključati vrata, bilo tko može stisnuti ventil, otključati vrata i ući u autobus.

denis01000

medo kako mislio prekidač od goriva?

medo

Citat: medo  u Ožujak 01, 2009, 17:37:35
na starijim autobusima nisu  pod bravom, na novijima jesu ali im je taj prekidac iza vrata od goriva.
Citat: denis01000  u Ožujak 03, 2009, 09:06:28
medo kako mislio prekidač od goriva?
;) krivo si pročitao, neki busevi su tu dugmad imali i iza prednjeg branika.npr tam 170a11 bez vozačevih vrata i dubrovačke scanie.

Ivan

#7
Citat: medo  u Ožujak 01, 2009, 17:37:35
na starijim autobusima nisu  pod bravom, na novijima jesu ali im je taj prekidac iza vrata od goriva.
Nije istina, puno novih ima i dalje otvaranje vrata bez brave, čak i malu crnu tipku koju koju svi vide poput Lion's Cityja (iako imaju i brave koje su druga stvar)...


Citat: gasparr  u Ožujak 02, 2009, 17:39:37
unatrag nekoliko godina svaki autobus, da bi prošao homologaciju, mora imati, na vanjskoj strani, pokraj svakih vrata, zračni ventil za otvaranje vrata, pa ako vozač zaboravi zaključati vrata, bilo tko može stisnuti ventil, otključati vrata i ući u autobus.
edit
ups, krivo sam shvatio post pa bezveze odgovorio, sve je točno... :)