AP Imotski / Autoherc Metković - razno

Autor manoplan, Siječanj 29, 2008, 20:17:32

steyr1985

Prije par mjeseci na forumu sam pisao o glasinama da Promet MA preuzima AP što potvrđuje pisanje  kolegae  Piramida.  Također sada mogu napisati da neformalno kruže glasine i o Croatia Bus-u oko preuzimanja od strane Globtoura-a.  E sada to su priče od vozača da li će od toga što biti  neznam, činjenica jest da Zovko želi izaći iz ovoga posla.

PROFA

Citat: steyr1985  u Prosinac 07, 2009, 17:04:38
Prije par mjeseci na forumu sam pisao o glasinama da Promet MA preuzima AP što potvrđuje pisanje  kolegae  Piramida.  Također sada mogu napisati da neformalno kruže glasine i o Croatia Bus-u oko preuzimanja od strane Globtoura-a.  E sada to su priče od vozača da li će od toga što biti  neznam, činjenica jest da Zovko želi izaći iz ovoga posla.

Ja mislim da smo obadvojica u pogresnoj temi!
Ima jako puno ponuda za CB,a vijerovatno je i Rajko za interesovan za njih samo sud je  püosle nove godine pa ce se vidit!A Zovki nisu interesantne ove tvrtke njemu je vazno da jim gorivo proda ko ce se brinut kad su vecini tvrtki vozni parkovi UZAS ne zamisliv!
Samo se pitam kako misli HR uci u EU nebi bas rekao da ce ji Brusel pustit sa ovakvim autobusima!

Piramida

#62
Citat: steyr1985  u Prosinac 07, 2009, 17:04:38
Prije par mjeseci na forumu sam pisao o glasinama da Promet MA preuzima AP što potvrđuje pisanje  kolegae  Piramida.  Također sada mogu napisati da neformalno kruže glasine i o Croatia Bus-u oko preuzimanja od strane Globtoura-a.  E sada to su priče od vozača da li će od toga što biti  neznam, činjenica jest da Zovko želi izaći iz ovoga posla.

Iako je ovo tema sa slikama odogovrit ću u nadi da nas moderaotor neče kazniti zbog offtopica. Stvar je u tome što mene ne zanimaju samo autobusi nego me melo više zanima stanje u prijevozničkim tvrtkama pa znam dosta toga. U igri oko Autopoduzeća su bili Mate '' ovo je fakin moje '' Promet Makarska, Globtour i Autotrans i trenutno su svi odustali. Istina je da AP mora uložiti poveći dio novca u autobuse ali....
... problem je u tome što je kolodvor , koji bi se mogao staviti pod hipoteku za kredit, u suvlasništvu Grada.. a pitanje je kome će Grad izaći u susret i pristati na to da kolodvor bude pod hipotekom.. Promet Makarska NEĆE preuzeti AP Imotski.

Kada je bivši direktor otvorio d.o.o ili naovome forumu popularno nazvano '' Zagrebača podružnica'' otvorio ga je na svoje ime. Od svih Setri koje su bile tu ostale su samo dvije ALI za ostatak Setri koje su dobar dio vremena bile na putu nije plaćeno ni kune leasinga i umjesto da je novac koje su one donosile a svi znamo da ja AP prvi počeo voziti ST-ZG autocestom , ostavljan sa strane i nakon oduzimanja Setri kupljeni npr.dobro očuvani Neoplani iz EU, AP je moglo svaku godinu uzimati 2 nova autobusa bez problema i biti jedno respaktabilno poduzeće... ali nije bilo tako upravo iz razloga što je netko zagrizao malo veći kolač pa otovorio d.o.o na svoje ime  ;)

Croatia Bus je opet u stečaju , i dok se ne izvuče iz stečaja nema prodaje ni ovome ni onome. ;)

Citat: PROFA  u Prosinac 07, 2009, 17:12:11
Citat: steyr1985  u Prosinac 07, 2009, 17:04:38
Prije par mjeseci na forumu sam pisao o glasinama da Promet MA preuzima AP što potvrđuje pisanje  kolegae  Piramida.  Također sada mogu napisati da neformalno kruže glasine i o Croatia Bus-u oko preuzimanja od strane Globtoura-a.  E sada to su priče od vozača da li će od toga što biti  neznam, činjenica jest da Zovko želi izaći iz ovoga posla.

Ja mislim da smo obadvojica u pogresnoj temi!
Ima jako puno ponuda za CB,a vijerovatno je i Rajko za interesovan za njih samo sud je  püosle nove godine pa ce se vidit!A Zovki nisu interesantne ove tvrtke njemu je vazno da jim gorivo proda ko ce se brinut kad su vecini tvrtki vozni parkovi UZAS ne zamisliv!
Samo se pitam kako misli HR uci u EU nebi bas rekao da ce ji Brusel pustit sa ovakvim autobusima!

Glupost. Za CB nema nikakve ponude jer je CB trenutno u stečaju. Što se tiče ulaska RH i autobusa, dok je autobus tehnički ispravan on može na cestu. Bez obzira kako se to tebi činilo.. Croatia Bus je kupcima bio interesantan zbog nekretnina a ne zbog autobusa i prijevoza putnika. Tih nekretnina više nema ... što znači... ;)

PROFA

Na pisat cu ti u temi moje misljenje u CB temi raspravke!

Piramida

#64
Zašto u vozni park nije dodan i treći kinez ( imate sliku i rege u temi APZ kolodovor i garaža ) i zašto nije ukinuto ovo '' Zagrebačka poslovnica '' jer to više ne postoji. A i ide mi na zivce čim vidim to ''Zagrebačka poslovnica''  ::|

btw pojavile su se glasine da će APZ kupiti još par kineza i tako sve prigradske linije i đake voziti upravo s njima kao i 3 - 5 Neoplana iz Njemačke ( 2007 godište ): Morat ću to malo ispitat pa ću javiti  ;)


Edit by moderator:Ide ti na zivce,a ne to sto si ti napisao

Edit by Piramida: Je , tako je ide mi na živce. Ali mislim da ''spolni organ'' ipak nije ništa prosto :D

PROFA

Citat: Piramida  u Prosinac 08, 2009, 17:43:04
Zašto u vozni park nije dodan i treći kinez ( imate sliku i rege u temi APZ kolodovor i garaža ) i zašto nije ukinuto ovo '' Zagrebačka poslovnica '' jer to više ne postoji. A i ide mi na zivce čim vidim to ''Zagrebačka poslovnica''  ::|

btw pojavile su se glasine da će APZ kupiti još par kineza i tako sve prigradske linije i đake voziti upravo s njima kao i 3 - 5 Neoplana iz Njemačke ( 2007 godište ): Morat ću to malo ispitat pa ću javiti  ;)


Edit by moderator:Ide ti na zivce,a ne to sto si ti napisao

Edit by Piramida: Je , tako je ide mi na živce. Ali mislim da ''spolni organ'' ipak nije ništa prosto :D

Izvinite na pitanju za ove KINEZE ,zasto ji svi kupuju jer oni trose  DIZEL ili se hrane RIZOM malo sale ali u istinu zalosno da smo spali na Kinesku robu!

Piramida

#66
Bez uvrede ali mislim da imaš da se blago izrazim jako čudno razmišljanje.
Kinezi su kupljeni da voze prigradske linije i školsku djecu. Pa sad ti vidi jelo bolje da se djeca voze u kinezu koji je ipak noviji autobus a jako dobrom klimom ili u 30 godina starom MAN-u. Isto tako jel bolje da se prigradske linije voze kinezima ili Translinerima , Citylinerima ili Setrama 315 pa da isti budu poluprazni ::| Kinez je za krug od 40 km sasvim dobro i isplativo vozilo.

PROFA

Imas pravo ali jaga ne bi nikad kupio neznam ti dat odgovor!
Samo mislim da je jeftinija nova SETRA UL za vozit to nego kinez,jer taj rizni autobus ja ji tako zovem ce za 4 godine bit stalni pacijent na servisu,a MAN ili SETRA u prvi 10 godina ce samo radit!

Piramida

Citat: PROFA  u Prosinac 08, 2009, 19:29:31
Imas pravo ali jaga ne bi nikad kupio neznam ti dat odgovor!
Samo mislim da je jeftinija nova SETRA UL za vozit to nego kinez,jer taj rizni autobus ja ji tako zovem ce za 4 godine bit stalni pacijent na servisu,a MAN ili SETRA u prvi 10 godina ce samo radit!

Opet , opet , opet... Setra kao i svaki drugi autobus ima garanciju. U garanciji piše da se mora održavati kod ovlaštenog servisera. Ovlašteni serviser vidi čuda ima svoj cijenik koji naravno nije povoljan. Kinez , što je najvažnije ima odličan motor , a cijeli se vrlo jednostavno može rastaviti od strane bilo kojega mehaničara koji iole zna što radi. Rezervni dijelovi su ipak puno jeftiniji nego u usporedbi s nekim europskim autobusima. I sad vidi , jeli bolje da Kinez vozi prigradsku liniju ( 4 x 25 km dnevno najviše ) ili da taj isti posao radi Setra. Dok se Setra na toj liniji isplati Kinez će zaraditi polovnog dobro očuvanog Neoplana ;)

PROFA

Ne bi se bas slozio sa tobom ali kak hoces!
Ako si jak kupac SETRE da ce ti da sam zamijenu i servisiranje radis uz to da moras trosit ulje i filtere orginal!
Setra ima garanciju 1 godinu i mozes do kupit jos 2! samo kinez je stalno u kvaru i ni jedan nisam jos cuo da ima preko miliona,a za mercedes motore i man sam cuo i do 3 miliona bez generalke!
Jer ti mislis da su ljudi nba zapadu budale da nebi kupili jeftinije,Samo kod nas u Drzavi je problem sto DIREKTORI tvrtki za par godina sa grade neboder,a u vozni park ne ulazu voze dok ne stane!
A putnicki promet ima malu zaradu  !

Piramida

Citat: PROFA  u Prosinac 08, 2009, 20:34:18
Ne bi se bas slozio sa tobom ali kak hoces!
Ako si jak kupac SETRE da ce ti da sam zamijenu i servisiranje radis uz to da moras trosit ulje i filtere orginal!
Setra ima garanciju 1 godinu i mozes do kupit jos 2! samo kinez je stalno u kvaru i ni jedan nisam jos cuo da ima preko miliona,a za mercedes motore i man sam cuo i do 3 miliona bez generalke!
Jer ti mislis da su ljudi nba zapadu budale da nebi kupili jeftinije,Samo kod nas u Drzavi je problem sto DIREKTORI tvrtki za par godina sa grade neboder,a u vozni park ne ulazu voze dok ne stane!
A putnicki promet ima malu zaradu  !

Tri puta sam pročitao tvoj post dok ga nisam razumio stoga te molim da drugi post bude mal gramatički ispravniji. Bez uvrede.

Jak kupac Setre. Tko je u Hrvatskoj ''jak kupac Setre''. Misliš da će bilo koje poduzeće koje nema dobar turistički posao i utvrđene linije kupovati Stere. Neće, i to ne samo u Hrvatskoj nego bilo gdje u svijetu. Što se Kineza tiče , niti jedan Kinez koji je u RH još nije ostao u kvaru. Kinezi imaju odlične motore a to ti može potvrditi svaki mehaničar koji radi na njihovome održavanju. Kako će Kinez , pobogu prijeći milijun kilometara ako su stalno na prigradskim linijama s tim da su prije imali povremene izlete ST / ZG. Da se odmah razumjemo Kinez nije autobus za mešugradski promet ali za prigradski promet je i više nego odličan posebno u uvjetima APZ Imotski a to znači da se krene iz jednoga sela i nema stajanja do kolodvora.

Uzmi lijepo papir i olovku pa izračunaj koliko se isplati popunjen Kinez a koliko se isplati 1/3 ispunjena Setra na liniji 4 x 25 km dnevno. Gdje je prosječna cijena karte 20 kuna po osobi  ;)

Začudio bi se koliku zaradu ima kvalitetna linija u RH ;)

PROFA

Izvini za greske,ako znas Deutsch ja cu ti ispravno na pisat!
Slazem se ali stvarno ji ja ne volim te kineze,pa cak ni rizu jest!
Za mene je Deutsch bus 1 klasa !
I ako sad ti  Kinezi da ju i po 7 godina garanciju na neka auta!

elvis

Jedno je ne voljeti kineze,a nesto drugo je pljuvati po njima

PROFA

Citat: elvis  u Prosinac 08, 2009, 21:51:40
Jedno je ne voljeti kineze,a nesto drugo je pljuvati po njima

Ja ne pljujem ali ji ne volim!
A zasto bi kupovali robu njihovu kad su oni naj veci krivci svijetske krize ,zbog nji ce sve i propast!
Tamo su se sve fabrike preselile zato sto radnik tamo zaradjuje €1 dnevno i po EU ostaju mnogi bez posla i ovo se desava !
Malo razmisli jer ce i tebe kao i mene snac to isto!

elvis

#74
To je vec drugo,ali meni ne smetaju ni njihovi busevi,koliko para toliko i muzike,pa ko voli nek izvoli