Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

bojcicivan7

connery

bojcicivan7

connery

Paško

by nahverkehr-franken.de

Stadtwerke Fürth #364 koji je 1995. postao Promet Split #76 i zadržao reklamu:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

peron24

#708
Ova reklama "Fielman" je vrlo brzo skinuta. Jedamput sam ga vidio 1997, a što je zanimljivo u ATP-u Šibenik je bio solo Mercedes
O305 sa istom reklamom. Samo što je šibenski bio iz Hamburga a splitski iz Fürtha. Registracija splitskog je imala broj 422,to sam siguran, samo se nesjećam da li je bilo na kraju EE, EF, FE ili FF?  Jedan od autobusa sa registracijom na EF je krajem 90-tih dobio reklamu "Kaltenberg"
http://i993.photobucket.com/albums/af60/peron25/fielmann_zps13ca38a6.jpg

Paško

Svaka cast, stvarno si najjaci sto se tice pamcenja starih registracija.
Bio je 422-EF, a sad smo automatski rijesili i #79 (421-EF)
Kaltenberg reklame znam da su imali #113, 119 i 120.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

13. kolovoza na HRT-u 2 je prikazana treća epizoda Novog doba, serije iz 2002. godine. U jednom momentu se vidi MAN SG 220 Ü #98 na svojoj uobičajenoj liniji, 60ki. Bio je jedini tog modela u Prometu - prigradski s tapeciranim klupama i uskim vratima. Nemamo nijednu sliku tog busa (rashod 11.2005.) pa evo isječak u kojem se pojavljuje. Nemam nikakav program za snimanje TV-a pa je ovo napravljeno na klasični način - objektiv u ekran.



tnx 2062 036 i mvgmainz
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

bojcicivan7

connery

Paško

Svaka čast! Duboki naklon za sve stare fotke i članke koje ste sačuvali i postavili.
Trebali bismo te isječke skenirati da ih imamo i u većoj kvaliteti ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#714
Par dosta starih fotografija (60e-70e) koje sam odnekud pokupio prije par godina, a ako se dobro sjećam, pisalo je da su iz Prometove arhive.

#185 - TAM AS3500S Pitralon Janez:



#190 - FAP Ohrid:



Gradski TAM-ovi AS3500 na snježnoj Rivi:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

NP-549

"zaobljeni" TAM s prve slike je iz ljubljanske tvornice, dok su ove kockice bile iz novosadske Autokaroserije.  Slično su izgledale Riječke Alfe 1000  (garažni 201-230) iz iste tvornice

Paško

#716
Citat: željko halambek  u Kolovoz 02, 2015, 09:23:16
Zanima me koji su sve tipovi Prometovih buseva vozili po otoku Hvaru vozili prije dolazka Čazmatransa i koje su to bile linije.
Osim prije spomenutih, na Hvaru su jedno vrijeme bili solo Ikarusi #599 i #600 (još danas živ).

Kad smo već kod njih, rečeno mi je da je jedan drugi solaš, #647, došao prvi s Prometovom shemom žuta + tamnoplava crta kao na TAM-ovima.
edit: Kolega troosovinac me ispravio - #647 je prebojan nakon sudara, po svemu sudeći jedini takav Ikarus
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Član 2062 036 je u OMSI-ju napravio model #551 - za njega smo sigurni da je prepituran iz svoje plave boje u tada novu Prometovu shemu. Ovako je otprilike izgledao:





Pametna ideja - trebali bi se za neke ostale, dok se još sjećamo njihova izgleda, potruditi i napraviti modele jer teško da ćemo pronaći koje fotografije iz devedesetih.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

željko halambek

Citat: amfan  u Rujan 13, 2015, 19:42:34
Osim prije spomenutih, na Hvaru su jedno vrijeme bili solo Ikarusi #599 i #600 (još danas živ).

Kad smo već kod njih, rečeno mi je da je jedan drugi solaš, #647, došao prvi s Prometovom shemom žuta + tamnoplava crta kao na TAM-ovima.
edit: Kolega troosovinac me ispravio - #647 je prebojan nakon sudara, po svemu sudeći jedini takav Ikarus

Jel to ona verzija sa dvoje četverokrilnim vratima napred i otrage u plavo plavo bijeloj shemi?

prometnik

Citat: amfan  u Rujan 14, 2015, 22:59:17
Član 2062 036 je u OMSI-ju napravio model #551 - za njega smo sigurni da je prepituran iz svoje plave boje u tada novu Prometovu shemu. Ovako je otprilike izgledao:





Pametna ideja - trebali bi se za neke ostale, dok se još sjećamo njihova izgleda, potruditi i napraviti modele jer teško da ćemo pronaći koje fotografije iz devedesetih.

modele za OMSI nije bas lako napraviti + treba imati dosta materijala i tekstura kojih nema na internetu...
kupi kartu spasi Promet