Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

markost


Paško

Hvala, markost.

Naš član troosovinac sa #104 na trogirskoj liniji 42. Taj bus je prije RJ Trogir vozio za agenciju. #102 je bio disponiran za Sutinu, a #103 za Nisko.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

COVIK

Troosovinac je izgubio pratecu i odavno je dvoosovinac 😂😂😂
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

netko

Koja je ovo godina?  Po koloru slike i svježoj boji autobusa rekao bih oko 2000g. Šteta šta nema puno slika iz RJ Trogir.
Pamtim RJ Trogir od 2003. Tada je možda dosta G&S otišlo u rashod, a Neoplani prvi put počeli voziti za RJ Trogir. To su bili #161 i #164 koji su u biti na kraju i poslani iz Trogira u rashod (16 godina). Tad se pojavio i #214, pa posli #201.Do te 2003 od otprilike 11 autobusa sve su bili G&S, uz ovog #104 i #100. Nisu se ni zadržali kao Neoplani, ali su negdje do 2010g također bili stalni sastav RJ Trogir. Od 9 G&S to su vjerovatno sigurno bili #154, #52, #151, #153, #155. koji su poživjeli još jedan period. Za ostale neznam, jedino bih rekao da #50 nikad nije bio u RJ Trogir.
Sigurno neka bolja vremena, barem za RJ Trogir. Danas se nažalost 60-70% RJ Trogir može odvoziti minibusem ili kombibusom.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

troosovinac

Citat: netko  u Lipanj 10, 2019, 00:56:32
Koja je ovo godina?  Po koloru slike i svježoj boji autobusa rekao bih oko 2000g. Šteta šta nema puno slika iz RJ Trogir.
Pamtim RJ Trogir od 2003. Tada je možda dosta G&S otišlo u rashod, a Neoplani prvi put počeli voziti za RJ Trogir. To su bili #161 i #164 koji su u biti na kraju i poslani iz Trogira u rashod (16 godina). Tad se pojavio i #214, pa posli #201.Do te 2003 od otprilike 11 autobusa sve su bili G&S, uz ovog #104 i #100. Nisu se ni zadržali kao Neoplani, ali su negdje do 2010g također bili stalni sastav RJ Trogir. Od 9 G&S to su vjerovatno sigurno bili #154, #52, #151, #153, #155. koji su poživjeli još jedan period. Za ostale neznam, jedino bih rekao da #50 nikad nije bio u RJ Trogir.
Sigurno neka bolja vremena, barem za RJ Trogir. Danas se nažalost 60-70% RJ Trogir može odvoziti minibusem ili kombibusom.
da 2000g
bela lađa

troosovinac

Citat: COVIK  u Lipanj 09, 2019, 21:44:18
Troosovinac je izgubio pratecu i odavno je dvoosovinac 😂😂😂
hahahahahahaha dobar si
bela lađa

peron24

A da li se tko sjeća zadnjih Mercedesa O317K koji su vozili do početka 1997? U standardnoj svjetloplavoj shemi. Jednog sam vidio u Trogiru, a drugog na linijama ispod Marjana (vjerovatno 12-ica). Pokraj prednjih vrata su imali natpis "prodaja karata"

netko

Bilo je rečeno da je zadnji otišao 1991.  ;)
Sumnjam da je i takav tip autobusa bio u RJ Trogir, a možda i teško na 37mi.
Ako je svijetlo-plava boja možda da nije koji Sanos. I oni su otišli svi do 1998g. Neki od njih bi mogli bit u RJ Trogir, ali nisam siguran za liniju 12.

Ikarus je isto tako otišao oko te godine, ali nisi se sigurno zabunio za njega. ;D

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

2062 036

Tih godina su na 12 standardni bili DAF-ovi, a ljeti 0305G. To svjetlo plavo bi mogli bit posljednji mohikanci od SU220 ili koji Sanos iako su i oni već u to doba bili uglavnom na Turskoj kuli.

Paško

Da, ti si gotovo sigurno nešto pomiješao. Zadnji O317 odjavljen je u siječnju 1992. godine. Postoji mogućnost da je neki privatnik kupio koji O317, ali mislim da je ona zanemariva. Inače, neki su nakon rashoda navodno završili u Banjaluci.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Citat: 2062 036  u Lipanj 13, 2019, 20:35:42
To svjetlo plavo bi mogli bit posljednji mohikanci od SU220
Zanimljiva povijest meni vrlo dragih buseva.
Od 25 komada jednog se samo sjećamo.
#542.

Idući koji ga je najviše popratio je izgleda bio #547. On je po popisu čak i dobio Promet shemu (nakon 98/99) gdje ga je starija ekipa čak i prepoznala na slikama od kraja 90tih (svijetlo-plave boje).
Pitanje je do kada je uspio poživjet? Možda do 2003g.

Onog bijelog niko nije prepoznao, a možda čak nije ni Prometov.

Po slikama Olivera iz 80tih već se vidi nakon nekoliko godina da su se neki već počeli fucati, a izgleda da je možda najgore bilo za njih kroz 90te kada su polovnjaci počeli dolaziti.

#542 je imao neku vrstu "sreće" da doživi 2008g.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Već sam pisao o ovome na forumu, nisi pratio. :)

Odakle ti da je Promet shema stavljana 98/99? Pa stavljana je krajem osamdesetih, eventualno prvih par godina devedesetih.

Predzadnji SU 220 koji je rashodovan je #550, rashodovan još 1999. godine. Otkrio sam u međuvremenu da je to taj bijeli - imao je reklamu za Auto Roller.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

#1167
Citat: amfan  u Lipanj 14, 2019, 23:46:25
Odakle ti da je Promet shema stavljana 98/99? Pa stavljana je krajem osamdesetih, eventualno prvih par godina devedesetih.
Stranica #44. Na slici smo imali svijetlo-plavi i bijeli. Za bijelog nismo znali koji je g.b i jel uopće Promet Split. ;)
Onda je ovaj podatak netočan. Meni je isto čudno bilo za Promet shemu krajem 90ih iako su #173 i #174 dobili također 98/99 onu drugu Promet shemu. Ali sa gradskima se izgleda puno ranije stalo....

Citat: STress  u Lipanj 10, 2015, 23:05:35
GB 547. Uz GB 542 (koji je bija u RJ Trogir i apsolutni je rekorder za 220-ke u trajanju) zadrža se najduže.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

#1168
Pa da, STressovo je sjećanje, a moje je službeno. :) #547 jest bio jedan od zadnjih, rashodovan 1998.

Postoji razlika između međugradske/prigradske i gradske sheme. Gradska shema (žuta + plave crte) je napuštena nakon 1990. (eventualno 1991.) i jedini autobusi koji su u nju opiturani nakon toga bili su Sanosi S218 kao novi. Ostalo je opiturano prije rata i maksimalno izvoženo tijekom i nakon njega. 90-ih je bilo svakakvih pokušaja.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Dreamwalker

Jedan screenshot iz HRT-ovog dokumentarnog serijala "Betonski spavači". Vrijeme je negdje u sredini sedamdesetih, zapravo u vrijeme realizacije projekta Split 3.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421