Linije razno + tipovi autobusa na linijama

Autor Servis, Veljača 11, 2014, 19:35:52

zlepur1

Sviđa mi se ta ideja o spajanju linije za Materize i Šubićevavc samim tim šta obe idu u razmaku od 5 minuta, ali samo u popodnevnim satima, a moguće je u  sve to ukomponirati i Bilice tako da bi taj dio bija adekvatno riješen.Međutim pitanje je zašto se ukidaju frekventne linije prema Brodarici i Zablaću.Zašto se opravdava da pojedine linije ne mogu prometovati zato šta se ne mogu pokriti?To jednostavnim riječnikom znači da ili je manjak autobusa ili manjak vozača, a možda i jedno i drugo.Sićaš se kad sam ja predlaga da se traži koncesija za županijsku liniju  Vodice ili Tribunj -Šibenik-Brodarica sa polascima svakih sat iz Vodica prema Brodarici i obrnuto.Smatram da bi ta linija ispunila svoju ulogu samim tim šta bi povezala istočni i zapadni dio županije i svi zadovoljni.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

BareVD

Navodno da se kod ukidanja linija gledalo statistiku kada ima najmanje putnika(tko i kako je u statistiku radio ne znam), medjutim po prici cujem da ne dosao nalog od grada sibenika da se linje reduciraju i to na svakoj da se skine odredjeni broj polazaka. Npr. Svi polasci za razine su ostali kako su i bili do sad... da fali autobusaa i vozaca je opce poznata stvar i o tome ne treba uopce pricat. A linija vodice brodarica bojim se da nece nikada zazivjeti. Po meni ona nema smisla puno jer u sezoni plaze imaju i jedno i drugo mjesto a ceste polaske u oba smjera takodjer imaju. Povezani su sto ATP-ovim linijama sto medjugradskim polascima drugih prijevoznika...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


zlepur1

Tom sam linijom tija pokazati kako primjerice djeluje osječki GPP.Evo vidi njihova linija br 5 Josipovac -Bijelo Brdo.Ja sam češće gori pa znam o čemu se radi.Spojili su dva mista sa istoka i zapada  udaljenih međusobno jedno 30 km ali su istovremeno ukinuli sve pojedinačne polaske iz OS prema tim mistima , oću reći nema posebnih linija OS -JO i OS-SA i voze taktnu liniju sa polascima svakih sat ili svakih sat i 15 minuta iz Josipovca i Bijelog Brda istovremeno.Zato kažem da bi bilo interesantno to napraviti i pospajati gradske linije pa se niko ne bi bunija da nema polazaka recimo na svakih po ure, a u ovom slučaju bilo bi i češće.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

BareVD

Razumijem ja to, ali u ovom gradu sa ovakvim mentalitetom ljudi i vrhom, voznim parkom i manjkom vozaca ATP-a je to nemoguce izvest

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Teutonic

Stanje u 14:15 na AK Šibenik,pišem samo zanimljivije:

ŠIBENIK-Primošten-Rogoznica-RAŽANJ ŠI-995 GH (Iveco Crossway)

ŠIBENIK-Zaton-RASLINA ZG-3624 FG (Irisbus Evadys HD)

4 autobusa su kasnila,a to su za Piramatovce,Kašić,Čista Veliku i Murter,istim redom su pristizali,svaki sa kašnjenjem od minimalno desetak minuta.Za Piramatovce je vozio jedan od MB O405N2,za Kašić ŠI-148 CP,za Čista Veliku ŠI-682 CS koji je dobio sa strane CCC reklamu,te za Murter je bus došao tek oko 15:05 te smo pošli nešto iza 15:10,vozio je isti bus koji je u 14:15 išao za Raslinu-Irisbus Evadys HD ZG-3624 FG,u malo drugačijem stanju iznutra nego ranije,za očekivati,te je dobio novi logo.

Teutonic

11:30 ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-MURTER BJ-401 GL (Setra S315 H)

15:30 ŠIBENIK-Drniš-Oklaj-KNIN ZG-7630 FU (MAN UL314 C)

19:15 ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-SOVLJE BJ-401 GL (Setra S315 H)
       
20:15 ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-SOVLJE BJ-401 GL (Setra S315 H)
          ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Tisno-Jezera-MURTER  BJ-343 CN (Setra S315 GT-UL)
          ŠIBENIK-Vodice-Tišnjanska Dubrava-Pirovac-KAŠIĆ ŠI-133 DP (MAN SU313)
          ŠIBENIK-Vodice-Gaćelezi-ČISTA VELIKA ŠI-446 GB (Volvo B10BLE-60)
          ŠIBENIK-Konjevrate-Pokrovnik-PAKOVO SELO ZG-7630 FU (MAN UL314 C)
          ŠIBENIK-Dubrava-Biranj-Perković-SITNO DONJE ŠI-698 CS (Volvo B10BLE-60)
          ŠIBENIK-Drniš-Kosovo-KNIN ŠI-210 DD (Temsa Safari STD)
         
Provoza san se u dvi od tri setre.Dobre su 8).

sibencan

Danas:

12:45:
Šibenik-Stubalj-Šparadići-Vrulje (ŠI 998-GH, Irisbus Citelis)

14:15:
Šibenik-Solaris-Zablaće (ŠI 668-EG, Volvo 8700)
Šibenik-Zaton-Raslina (ŠI 490-DM, Setra S 319 GT-HD)
Šibenik-Stubalj-Šparadići-Vrulje (ŠI 446-GB, Volvo B10 BLE-60 Aabenraa)
Šibenik-Primošten-Bratski Dolac (ŠI 693-CS, Volvo B10 BLE-60 Aabenraa)
1997 - 2017

Teutonic

Osim toga,14:15:

ŠIBENIK-Drniš-Kosovo-KNIN ŠI-221 ET (Eurobus AV120)
ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Tisno-Jezera-MURTER BJ-934 GL (Setra S315H)
ŠIBENIK-Primošten-Rogoznica-RAŽANJ ZG-3624 FG (Irisbus Evadys HD)

sibencan

ŠI 282-DO (MAN Lion's Regio R12) danas u 12:45 za Bilice-Stubalj-Vrulje
DA 343-CN (Setra S 315 UL-GT) danas u 14:15 za Bilice-Stubalj-Vrulje
ZG 7630-FU (MAN Lion's Regio R14) danas u 20:15 Bilice-Stubalj-Vrulje
1997 - 2017

sibencan

Danas:

11:00:
Šibenik-Konjevrate-Goriš-Pokrovnik-Pakovo Selo (ŠI 470-DM, Volvo 9900)

11:30:
Šibenik-Dubrava-Danilo-Perković (ŠI 417-GI, Irisbus Citelis)
Šibenik-Srima-Vodice-Tribunj-Murter (DA 343-CN, Setra S 315 GT-UL)
1997 - 2017

Teutonic

Zadnjih dana je stanje na linijama ovakvo:

11:30
ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-MURTER-Tribunj-Vodice-ŠIBENIK DA-343 CN (Setra S315 UL),trenutno i u povratku vozi preko Tribunja radi nedostatka autobusa,dok preko Srime obično vozi autobus iz Čiste Velike.

12:45
ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-SOVLJE BJ-401 GL (Setra S315H)

20:15
ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-SOVLJE ŠI-668 EG (Volvo 8700 LE)
ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Tisno-Jezera-MURTER DA-343 CN (Setra S315 UL)
ŠIBENIK-Drniš-Kosovo-KNIN voze u rotaciji ili BJ-401 GL ili BJ-934 GL (Setra S315H)
ŠIBENIK-Skradin-Sonković-Piramatovci-LAĐEVCI ŠI-205 GB (MAN EL262)
ŠIBENIK-Lozovac-Skradin-Dubravice-Laškovica-BRATIŠKOVCI ŠI-595 GA (Bova Futura)
ŠIBENIK-Konjevrate-Pokrovnik-PAKOVO SELO ŠI-520 DB (Temsa Opalin)



zlepur1

Evo ne znam di bi stavija ovaj post.Ali di god ga stavim naslov je isti "TUGA S JUGA".E sad sam dužan i obrazloženje.

Punih sat vrimena čekam sa još nekoliko ljudi autobus na stanici (koja je uredno naznačena na interaktivnoj karti) kod pumpe nasuprot TC Dalmare sa još nekoliko ljudi nadajući se da će doći bar onaj iz Zablaća , Grebaštice  itd ali ga nismo dočekali.Pitam se kome je u interesu takav ponavljam opet nakaradni vozni red, gradu ili ATP-u ili Čazmatransu.Kome je u cilju da netko drugi preuzme prigradske linije a možda čak i gradske(Šta bi virujem bija pun pogodak).Svjedoci smo da se Samoborček , Panturist i Slavonija bus polako ali sigurno ubacuju na prigrad Šibenika i Vodica.Čemu bahatost vozača prema putnicima na stajalištu na Pijaci iako se tamo ne smiju zadržavati?Bare oprosti mi na ovome ali puka sam, znam da si ti dolazija iz Murtera I u ponoći pokupiti ljude koji su čekali na AK Vodice al ovo je privršilo svaku miru.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

BareVD

#657
A jebajga stanica kod dalmarea nije sluzbena niti je kao takva bilo gdje ucrtana(sluzbeni dokumenti i signalizacija) te je dobra volja vozaca hoce li tamo stati ili ne(ima jos dosta takvih stanica)... u principu stajemo sve do trenutka dok se ne dogodi sranje nekome od putnika koji pretrcavaju cestu(situacija kao na srimi od prije god ili dvi cini mi se. Zena je molila vozaca da joj stane izvan stanice, covok normalno razmislja da pomogne i stane, zena izadje iz busa i spotakne se i padne ispred busa i optuzi vozaca da je udarija. Putnici su bili korektni pa stali u obranu vozaca koji je prosa samo sa novcanom kaznom zbog iskrcaja putnika van stanice). Vozni redovi se mijenjaju iz miseca u misec tako da se i mi gubimo u ciloj prici. Npr kolegin i moj nalog za meterize popodne se razlikuju po polascima. Ja nemam polazak u 21.00 a on ima. Meni pise da vozim u 18.30, njemu ne...(polaska u 18.30 nema, izbacen je iz voznog reda). Npr. Brodarica u 12.30 je ukinuta, a vracena u 11.30... linije i stanice su na teret grada a polasci i nedolasci su na teret ATP-a. Teutonic ima aktualni vozni red online pa nek postavi ovdje... ne znan sta bi ti reka, jer zbog zajeba firme mi vozaci trpimo torturu od putnika, a opet putnici trpe sve te promjene bez da ih se obavijesti... ja ih razumin pa se i ne svadjan s njima, neki imaju kraci fitilj pa ulaze u konflikte. A sta se tice ostavljanja autobusa na pijaci, moze se uz posebnu dozvolu. Vjerojatno si primjetia da hybrid tamo svako jutro od 9-10 stoji :D

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

zlepur1

Znam kakvo je stanje u firmi i da vozači nisu krivi za haos sa voznim redovima i stajanje na uvjetnim stanicama koje je grad mora označiti i ureediti a traže da se staje na njima.Ljutim se ja na sastavljače VR-akoji faktički od 1200-1330 nisu predvidili nijednu liniju iz istočnog dila grada (osim Vidika) prema centru iako je Brodarica i još neki dijelovi faktički spojena sa gradom.Zašto dati drugim prijevoznicima dio kolača koji možeš zaraditi, jer svjedoci smo da putnike uredno kupi i ČZT i APP i Autotrans usput stajući i po tim uvjetnim stanicama.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

BareVD

Gdje god da grad oznaci stanice, putnicima nece bit po volji jer su naucili da izlaze di se kome digne... to treba zahvaliti i staroj generaciji vozaca koji su ih na to naucili i nas doveli u neuodn polozaj jer "tu svi staju pa moras i ti" i onda ako ne stanemo samo cekaju priliku ili kiks sa nas vrijedjaju i maltretiraju(prvenstveno umirovljenici sa free kartama). A sto se tice polazaka, to odredjuje ing. Prometa u ATP-u, grad je odredio broj polazala na pojedinoj liniji ali ing. je blagoslovio kad ce koji ic. A posto su lokalne stanice gradske, malo drugih firmi ima dozvolu za stajanje na njima(mozda sam u krivu, al to si info od vozaca koji nisu htjeli stajat npr. Na brodarici na zahtjev putnika iz splita), al dok kondukter moze dobit 10 kn bez karte, zasto ne?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk