ATP Šibenik – fotografije

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:07:56

mainz

ŠI-283-DO, Split, 07.08.2017.

sniff

#721
29.8.
ŠI-312-GJ na Šibenik-Zagreb
U DA-850-DB sam se vozio na relaciji Šibenik-Pakoštane. Očekivao sam mnogo manje od sjedala, ali sasvim dobra su. Malo tvrđa doduše, no za linije poput Split-Zadar ili Šibenik-Zagreb  perfeto !

Dreamwalker

"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Teutonic

Lokalni autobus poput onih u Liburnije,kao na slici dvokrilna vrata,57+1 sjedalo (a ista dužina kao 282 i 283 ako se ne varam),automatik sa dosta glasnim motorom,šta se tiće udobnosti nije ni za Zadar-Split,a kamoli išta dalje.
Ali šta je je,ide ko avion  8)

zlepur1

Dobar je , dobar.Dosa udoban, a ako si primjetija ima siceve slične ka crosway za razliku od onih u drugim regijima.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Matej

Citat: sniff  u Rujan 01, 2017, 23:28:28
29.8.
ŠI-312-GJ na Šibenik-Zagreb
U DA-850-DB sam se vozio na relaciji Šibenik-Pakoštane. Očekivao sam mnogo manje od sjedala, ali sasvim dobra su. Malo tvrđa doduše, no za linije poput Split-Zadar ili Šibenik-Zagreb  perfeto !

A zamisli kada ga je Čazma slala za Njemačku.Imao sam priliku to doživjeti,bus je katastrofa,definitivno!Za Citylinera sam ocekivao vise,punoo vise.

Teutonic

Citat: zlepur1  u Rujan 09, 2017, 23:00:06
Dobar je , dobar.Dosa udoban, a ako si primjetija ima siceve slične ka crosway za razliku od onih u drugim regijima.
Ne znan sta si ti vidia ali sicevi su tvrdji nego u ostalim regijima + nema mista za noge sta je normalno za lokalac 57 sidala u 12 metara. Nije zaniste crossway vozia Trst cilo lito.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


zlepur1

Je u pravu si za razmak ali sicevi su udobniji nego oni plavi u drugim regijima.Ovaj ima odličan motor i ne gubi snagu na uzbrdici.Šta se croswaya tiče ja i dalje smatram kako nije idealan za Trst iako ima dosta udobne siceve jer ima slabiji motor, ali je na toj liniji zbog nedostatka buseva.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

peron24

Na međugradskim linijama Čazmica je ko fol iskemijala kakav takav prijevoz,  a na gradskim i lokalnim linijama situacija je još gora i apsurdnija nego prije. Kada imate konkurenciju (Samoborček, Croatia bus, Riječani, Požega, Varaždinci) onda se bar malo morate potruditi da osigurate upotrebljiv prijevoz putnika. Na gradskim i većini županijskih linija vlada MONOPOL a monopol je nešto najgore što se može dogoditi u suvremenoj civilizaciji. I dalje vlada staro pravilo "Kome se ne sviđa neka ide pješke, drum je džaba" Najgore je kad turistima morate objašnjavati da javnog prijevoza gotovo i nema nego preporučamo taxi ili stopiranje. Putovanje od Šibenika do 15 km udaljenom Lozovca zna potrajati i do sat i dvadeset minuta u jednom smjeru a gradska linija za TC Dalmare koji dnevno posjeti na tisuće ljudi gotovo da i ne postoji. O apsurdima opširnije ću u drugoj temi a sad evo malo slika međugradskih autobusa:
Crossway, Tourliner, Iliade i Volvo 9900

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Bari

Irisbus Evadys s gornje slike dok je još imao stare ZG tablice
KREPAT MA NE MOLAT !

mate

Citylineri u ZG


zlepur1

Jesi nas ovo uvatija na polasku il kad je dolazija?Ja sam iša s njim u 1600 za ŠI.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

sniff

Bijeli City u subotu, plavi u nedjelju u 17:00 na Zagreb-Šibenik