Izgled foruma

Autor Tomek, Siječanj 12, 2010, 02:04:22

Tomek

Evo ekipa, malo smo jučer preuredili forum u nadi da će ovako biti preglednije, no naravno, zanima nas što Vi, korisnici mislite o forumu.. Sve primjedbe i pohvale možete pisati ovdje..
I da, ovdje se radi isključivo o novoj raspodjeli podforuma, a ne o chatu i ostalim temama!!!

conecto

Nisam siguran ovako na brzinu, navikli smo na ovo do sada, ali čini mi se da je ono prije bilo bolje. Usput, ova raspodjela ostalih država, mislim da je voznik u pravu. Iako si dao u odgovoru na njegovo pitanje racionalno objašnjenje, sam ovakva podjela djeluje kao nečije favoriziranje i istovremeno diskriminarajuće za neke druge. Ja znam da to nije nitko napravio s takvom namjerom, ali tako izgleda, posebno nekom tko prvi put navrati na forum.
Možda bi se slično moglo reći i za hrvatske gradove. Sami oni kao takvi (pa i okolne države) nisu krivi za brojnost i aktivnost članova na ovom forumu u njihovim temama (ovakva podjela bi neke eventualne nove mogla otjerati), no ipak je ovo neka vrsta javnog medija i mislim da treba više voditi računa o takvim stvarima.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

voznik

#2
Sam izgled mi je lošiji, ali još sam ljut zbog diskriminacije Slovenije.

Hvala conecto, prvi si, koji drži sa mnom.

Evo sa time s čime nastavim, sigurno ču dobiti BANN (sad mi je svejedno)
Bilo bi mi 100% bolje, da ste Sloveniju bacili iz foruma na polje. Nema Slovenije, nema članova iz slovenije. Ovo bi vam bilo 100% bolje riješenje, nego što ste nas i kolege Makedonce stavili u jedan pretinac, a Srbiju i Crno Goru pustili ste tamo, gdje jim je i bilo mijesto.

Inače, dragi moderatori, kako bi se osječali vi, ako bi vas na stranim zemljama kao Hrvatsku bacili u pozadinu? Malo pomislite u tom smijerom.
Zasada moj zadnji topic u LPPjevom topicu je bio danas a možda je bio i poslijedni na tom forumu.
Dok nečemo nači skupnog jezika....bit če još teško za jednu i za drugu stranu.
I još nešto: Nemam ništa protiv Hrvatske (i sam sam pola hrvat), ali sam odlučno protiv diskriminaciji.

bog, ljudi

conecto

Dobro, voznik, nemoj odmah tako oštro! Tomek ti je objasnio razloge koji su sasvim racionalni, ali slažem se da netko može vrlo lako shvatiti to na način poput tebe i to čistom logikom. Ja ne razumijem tehničku stranu funkcioniranja foruma kao web-stranice (možda ima kakve veze s troškovima domene i sl.), moderatori to u svakom slučaju znaju bolje, ja sam u svakom slučaju siguran da ni u zadnjoj primisli (koliko ih ja nekoliko poznajem) nikome nije bila bilo kakva diskriminacija.
Ja te u svakom slučaju podržavam da Slovenija dobije topic kao BiH, Srbija i Crna Gora, pa i Makedonija.
I molim te da nas ne napuštaš, siguran sam da će se sve riješiti na pravi i zadovoljavajući način!

Mislim da na forumu ima mjesta za uređivanje, ali da to nije naslovnica već sadržaj u pojedinim temama kojeg se nakupilo kroz godine pa to često izgleda prilično nepregledno. Možda bi u svakoj teme trebalo podijeliti na "Važne teme" (kao što neke već imaju) koje bi imale neka stroža pravila (s više pravih informacija, a manje rasprave) i "Normalne teme" za sve ostalo. "Važne teme" bi se mogle sastaviti iz najboljih fotki i najvažnijih informacija koje se s vremenom nakupe u normalnim temama, a kasnije se takve zanimljivosti izgube u hrpi postova. Neke pak teme (unutar "velikih" tema) s vremenom izgube aktualnost, postanu neaktivne godinama (na kraju se pokažu zapravo kao neuspjele), pa ako se želi uštedjeti na prostoru i dobiti na preglednosti možda se može njih izbrisati (npr. kod nas ZET samo teme idu na hrpi stranica, a zapravo "radi" možda tek trećina njih, slično je i kod Rijeke, Splita...)

I na kraju, meni se čini da je vrijeme da se razmisli o preimenovanju ovog portala i foruma iz "Hrvatski portal o autobusima" u "Regionalni portal o autobusima" jer je očito da imamo članove i priloge na mnogo širem prostoru pošto nas povezuje internet koji ne poznaje granice. Naravno, to je jako dobro i treba iskoristiti tu situaciju jer nam pruža informacije s vrlo širokog područja, a ne riskirati da se ova povoljna pozicija izgubi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

voznik

#4
conecto, neču napustiti ovaj forum. Samo, dok ne riješimo probleme neču postati ni jedan novi post. Nikako ne mogu dopustiti, da se ovako igraju sa nama. Mogli su igrati drugačiju igru. Tomek je član na našem forumu, mogao bi pitati ljude kod nas, da posjete hrvatski forum. Sigiran sam, da bi došao još koji. Conecto, ova ideja o regionalnom autobusnom forumu i nije tako loša. Ali, gledaj sa druge strane. Svejedno če nas i Makedonce baciti u temu slučnu ovoj, gdje smo trenutačno. Neznam, čija je ovo logika. Mogli bi i putem PMa zamoliti mene ili minimota, da postamo više (povabimo ljude). Znam, da sam trenutačno jedini, koji još posta u sloveniju (osim koji pojedinac iz HR).

Znam, kakva je ovdje politika. Moraju nekako napraviti red što se tiče tematike, ali onaj izgled, koji je bio prije....bio je puno bolji. A sada molim onoga "frajera", koji je premijestio Sloveniju u onu temu (koja mi sliči poput Smiječa), neka Sloveniju izbace iz foruma. Tako, će napraviti uslugu sam sebi, a i nama u Sloveniji. J*** ga, tomek ne zna, kakav je osječaj, kad vidiš svoju zemlju umiještenu u X temu. Dakle, za sada sam svoj trenutačno zadnji 56ti post napravio ovdje.

I dok još nisam dobio BANN, dobrodošli svi koji ste na ovom forumu, da dođete na posjetu i kod nas "Slovenaca". Najnovija tematika kod nas je upravo Hrvatska. Dakle ljudi dosta je za*****cije, ja se za nekoliko vremena opraštam od foruma.

P.S. čudno mi je samo to, da sam jedini, kojem smijeta premiještanje Slovenije i Makedonije u poseban dio foruma.  :o :o :o :o

jao meni..... :( :( :(

netko

Sve super :D,samo da još tako i napravit sa proizvođačima,ono što je odavno početo.
Treba sve napraviti onako kao što je tema o TAM-ovima.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

voznik

malo idem OT.

netko, dali znači "37 СПЛИТ - ТРОГИР" nešto slično ovome: "37 Split - Trogir"? Nisam baš stručko za grabljice, ali nekak sumnjam na to.

netko

#7
Citat: voznik  u Siječanj 12, 2010, 11:22:12
malo idem OT.

netko, dali znači "37 СПЛИТ - ТРОГИР" nešto slično ovome: "37 Split - Trogir"? Nisam baš stručko za grabljice, ali nekak sumnjam na to.
Da,ali promijenit ću sada,i meni nije baš nešto potpis. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

conecto

Citat: voznik  u Siječanj 12, 2010, 10:08:35

I dok još nisam dobio BANN, dobrodošli svi koji ste na ovom forumu, da dođete na posjetu i kod nas "Slovenaca". Najnovija tematika kod nas je upravo Hrvatska. Dakle ljudi dosta je za*****cije, ja se za nekoliko vremena opraštam od foruma.



Ma daj, sigurno te neće nitko banirat zbog tvojeg mišljenja u kojem nema ničeg lošeg. Vjerujem da će se nešto poduzeti po pitanju ove male nespretnosti jer ništa drugo i nije u pitanju.

I čekamo fotke novih ljubljanskih Conecta, Kutsenitsa, a ni za Solarisa u Ljubljani nisam znao.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Citat: netko  u Siječanj 12, 2010, 11:03:41
Sve super :D,samo da još tako i napravit sa proizvođačima,ono što je odavno početo.
Treba sve napraviti onako kao što je tema o TAM-ovima.

Na temu o TAM-u sam i mislio kao dobar primjer za uređenje svih tema. Postoji "važna" info-tema i ona posebna za razne rasprave.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

voznik

Ko je že diskriminacija na vrhu....odločil sem se, da od tega momenta dalje ne bom več pisal v hrvaškem jeziku, ampak izključno v slovenskem. Vem, da me velika večina razume. Pišem pa v mojem domačem jeziku iz protesta. Sedaj pa se sami zamislite.
Conecto, močno dvomim, da bom kakšno sliko še objavil. Raje vidim, da se celotna tema Slovenija zbriše iz foruma. Če makedonce ne moti, da ste jih prestavili, potem prav. Tokrat bom zastopal izključno mojo državo.

P.S. Za začetek sem tukaj: http://http://formula.forumup.org/ postavil ločeno skupino Hrvatska (v njej se trenutno nahajajo ZET, Autotrolej in ostali hrvaški prevozniki). Vabljeni.

voznik

Barem nešto mi je uspjelo izvuči. Zahvaljujem onome, koji je bio ljubazan i sve četiri zemlje dao u jednu mapu.
I još jedanput....svi ste dobrodošli na naš forum.
Ako ko hoče link....ima ih po cijelom forumu (ovdje naravno), a čini mi se, da je i u mom profilu.

Do sljedečeg čitanja bok ljudi. :)

tamlover

Voznik, tisti post katerega si napisal razumem ampak odločil se bom raje za hrvaški jezik.

Ne zbog toga što mi je ispod časti govoriti i pisati na slovenskom - naprotiv, drago mi je da te razumijem i da se mogu razgovarati i s onim Slovencima koji nas kakti ne razumiju. ;) Pišem na hrvatskom zato što postoje dijelovi moje zemlje koji su prilično udaljeni od tvoje zemlje, koji se nisu imali potrebe susretati sa slovenskim jezikom, koji čak (ne uzimajući u obzir neke moderne tv tehnike) nisu u životu primili signal bilo koje slovenske tv ili radija. Ti ljudi te nažalost ne moraju ili ne mogu razumijeti. Zbog toga je prije nekog vremena išla molba prema slovenskim članovima da pišu na hrvatskom jeziku ili da pišu na mješavini hrv-slo poput tebe u nekim prilikama - a sve kako bi bili što razumljiviji.

Što se uređenja tiče. Cijeli forum je preuređen u skladu s interesima članova i aktivnošću članova u posljednje vrijeme. Kada me pitaš kome je smetala Slovenija onako, reći ću ti da nije smetala nikom ali je nepotrebno zajedno s još dosta tema produživala naslovnicu pa je trebalo skrolati nepotrebno puno da bi se pregledala naslovnica. Na ovaj način, upravo suprotno od toga što ti govoriš, izdvojena je u child boards "drugih država" kako bi i dalje bila vidljiva na naslovnici. Kao što je Tomek pojasnio, za Sloveniju, kao i za npr Osijek, Brioni Pula, PP Zavidovići vrijedi isto - oni koji su primarno vezani za te teme ako ih žele u zasebnim podforumima neka se oko toga i potrude. Mi nemamo ništa protiv da Slovenija ima više materijala i od svih hrvatskih tema zajedno - za takvo nešto sigurno bi vas znali nagraditi položajem na naslovnici i forumu općenito. Ali koliko vidim, ti imaš alternativu, pa nas pozivaš na neki drugi forum. Hvala, doći ću.

Samo nemojmo tako jadno spuštati priču na razinu na kojoj ona nije i zapravo ucjenjivati jedni druge nekakvim prijetnjama ili optužbama. Conecto je dobro rekao, ovo je medij svojevrstan kao i cijeli internet, ali javni medij može biti HRT ali ne i ovaj forum. Mi ne moramo ispunjavati javnu funkciju, nego se možemo ponašati u skladu s onim što nam donosi neku korist - u ovom slučaju isključivo postove, fotke i druge materijale. To je ono kaj mi tražimo, srećom tu nema love, jer da je ima bojim se i pomisliti kakvih bi sve rasprava bilo. Dobro da ne slažemo teme po razvijenosti zemalja ili krajeva na koje se odnose...u tom slučaju neke bi od sramote trebali maknuti s foruma vljda ako bi neko to tražio.

Ja ću se sad ponijeti kao Jaca i bilo koji drugi Hrvat - pognut ću glavu, vratiti Sloveniju i Makedoniju tamo gdje su bile (i gdje im je mjesto, kaže voznik) i naravno ispričati se zbog nanesenih duševnih i inih boli svima koji nisu shvatili preraspodjelu na forumu ili su se njome našli uvrijeđeni. Dakle, voznik - opravičujem se.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

voznik

tamlover, "opravičilo sprejeto". Pa, da i ja mogu titlati hrvatskom, inače malo sa mzaboravio, a bogu hvala, da sam ovdje član, inače bi zaboravio i ono malo, kaj mi je ostalo u glavi.
Tako, kako je sada (u child boards) neka ostane tamo. Inače, če se još iz drugih zemalja zbuniti, kao sam se ja.

Bitno je to, da je vuk sit i koza (doduše, tamloveru titlaj) cijela.

Pa sam putem toga i stavio friške fotke novog conecta u LPPovu temu.

Dakle, dečki na čitanje. I još jedanput, ako sam kome digao živce opraštam se.


P.S. tamlover, stvarno je bila ovdje dikriminacija (dvije zemlje pustiš vani, a dvije spremiš u child boards). Pusti sve u child boardsu, neka budu zajedno tamo.

Tlimfocit

#14
uključia bi se nakratko u ovu raspravu samo s par komentara:

1.izgled foruma je takav kakav je, pozitivno je u svakom slučaju da se radi na njemu redovito, da svaka budala nemože pisat i radit šta oće i da mi, članovi foruma, možemo onima koji su zaduženi za održavanje foruma dat prijedloge i želje i primjedbe kako bi se prominilo na bolje

2.mislim da je nemoguće potpuno sistematično složiti prijevoznike ni na koji način, jer se svi oni mogu razvrstavati i po broju buseva i po primarnoj orjentaciji (turizam/linije) i po državi i po regiji.....svaka podjela je točna koliko je i kriva jer puno firmi vozi i turizam i linije ili se nalaze u 2 ili više država itd itd

3.svak od nas ima neki svoj prijedlog kako bi bilo najbolje organizirati forum pa oni koji to moraju radit moraju jednom podvuć crtu i prominit/dovršit nešto

4.ja se slažen sa voznikom da slovenija ima svoj dio foruma podijeljen kao RH i BiH, ali za to ste odgovorni vi koji živite u Sloveniji....ja bi vrlo rado da imam priliku poslika buseve u Ljubljlani/Mariboru i slično ali nemogu jer sam rijetko gore....vi koji živite gore (ako imate interesa) otvarajte teme, slikajite i pišite informacije o firmama koje rade na Vašem području jer ste najbolje od nas svih upućeni u to...virujen da će, kad se stvori dovoljan broj tema, moderatori to sistematično podijelit na SLOVENIJA GRADSKI PRIJEVOZ, SLOVENIJA LINIJSKI PRIJEVOZ ili nekako slično.....mislin da tu nema nikakve želje da se Sloveniju zakine jer je kao i ostale zemlje normalan sudionik ovoga foruma....ako vas ikad budemo tili zakinit onda će se uvest nekakve vinjete za ulaz na forum ili slično.....:)

5.neznan jeli se zaboravilo na uređenje teme o proizvođačima buseva.....ako ste moderatori zaboravili onda i to privedite kraju

6.i za kraj: nikome od nas, pa ni moderatorima, nije ovo plaćeni posal nego hobi....svak od nas ima i posal i familiju i druge obaveze pa se ne može očekivat da sve bude uvik tip-top.....iako je vrlo blizu tome...