ZET-ov izvanredni prijevoz - COVID-19 - rasprava

Autor 421, Travanj 13, 2020, 10:54:06

MAN truck bus

Ne bih ti znao dati točan odgovor. Mogu samo nagađati da su stariji računani temeljem jednog broja putnika/m2, a noviji po drugom broju. Ili možda noviji imaju više stajaćih mjesta zbog rukohvata.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Centar za vozila Hrvatske u članku 60.PRAVILNIKA O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA objašnjava metodologiju obračuna:
(1) U vozilima kategorije M2 i M3 u kojima postoje sjedeća i stajaća mjesta za putnike, slobodna površina stajaćeg mjesta iznosi najmanje 0,125 m² za I. razred, a 0,15 m² za II. razred.
Pak moram reciklirati odgovor koji smo  već vodili Ivan i ja o kapacitetu  bus123

https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464


smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

vrba

Citat: vrba  u Studeni 28, 2020, 22:27:00
Najveći dozvoljeni kapacitet pojedinih  bus123 po novom (ovo sam sve vidio i zapamtio danas nakon đira po gradu):

Startos - 15 putnika
NL 363 - 32 putnika
Crossway LE - 34 putnika
NL 313 2009. - 37 putnika
NG 313 - 41 putnik
Citelis 18 - 50 putnika
NG 363 - 56 putnika
Citaro G Facelift - 64 putnika

Usput sam vidio da su na 146 757 i 758 umjesto za subotu uobičajene solo Citelise, tko zna možda će na neke druge linije od ponedjeljka ići zglobni autobusi gdje mogu.
Citelis 12 - 30 putnika

lovac27

#171

Izvor Cityportal VG
VIJESTIKorona party u brzoj liniji 330, iz ZET-a apeliraju na putnike da ne ulaze u vozilo ako je popunjenost blizu 40 posto
Djelatnici ZET-a nemaju ovlasti zabraniti ulazak u vozilo ili izbaciti
Od subote 28.studenog 2020. su na snazi nove, strože mjere, a sve u cilju suzbijanja zaraze koronavirusom. Dio mjera usmjeren je i na javni prijevoz, a evo što podrazumijevaju:

– u prijevoznim sredstvima popunjenost može biti najviše 40 posto raspoloživih mjesta
– jasno istaknut najveći dopušteni broj putnika koji smije biti u prijevoznom sredstvu
– vozači, ostali zaposlenici i putnici u javnom prometu OBVEZNI SU za vrijeme boravka u prijevoznom sredstvu koristiti medicinske maske ili maske za lice na ispravan način
– putniku koji nema medicinsku masku ili masku za lice pružatelj usluge javnog prijevoza NE SMIJE dopustiti ulazak u prijevozno sredstvo
– kontrolu će provoditi inspektori Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, Ravnateljstva civilne zaštite i Državnog inspektorata te policijski službenici

Koliko se te mjere zapravo provode uvjerili smo se kada smo primili fotografiju koju je snimio naš čitatelj u jutarnjim satima. Na fotografiji se jasno vidi popunjenost brze linije 330. Obzirom da se vozači uz svoj posao ne trebaju igrati i policije, a i na činjenicu da svaki putnik želi što prije stići na svoje odredište upitali smo odgovorne u ZET-u na koji način misle provoditi propisane mjere.

-Djelatnici ZET-a nemaju ovlasti zabraniti ulazak u vozilo ili izbaciti putnika, stoga ovim putem još jednom pozivamo putnike da ne ulaze u vozilo ukoliko procjene da je popunjenost vozila blizu 40 posto, a dozvoljeni broj putnika jasno je istaknut na ulazu u svako vozilo. – kažu iz ZET-a, te napominju da je od početka primjene jesenskog, intenzivnijeg voznog reda, praćenjem na terenu utvrđen kako je dnevna popunjenost kapaciteta u vozilima do 30 posto, čemu u prilog ide rad od kuće koji je velik broj poslodavaca omogućio svojim djelatnicima, a do povećanja broja putnika može doći u slučaju poteškoća u prometu na koje prijevoznik ne može u cijelosti preventivno utjecati.

Iz ovog odgovora vidljivo je da je sve zapravo na putnicima i njihovoj odgovornosti, a koliko će sve biti provedivo, pogotovo kad postoje odstupanja u voznom redu, pa prijevoza

lovac27


smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: lovac27  u Prosinac 01, 2020, 16:45:01
Izvor Cityportal VG
VIJESTIKorona party u brzoj liniji 330, iz ZET-a apeliraju na putnike da ne ulaze u vozilo ako je popunjenost blizu 40 posto
Djelatnici ZET-a nemaju ovlasti zabraniti ulazak u vozilo ili izbaciti
Od subote 28.studenog 2020. su na snazi nove, strože mjere, a sve u cilju suzbijanja zaraze koronavirusom. Dio mjera usmjeren je i na javni prijevoz, a evo što podrazumijevaju:

– u prijevoznim sredstvima popunjenost može biti najviše 40 posto raspoloživih mjesta
Koliko se te mjere zapravo provode uvjerili smo se kada smo primili fotografiju koju je snimio naš čitatelj u jutarnjim satima. Na fotografiji se jasno vidi popunjenost brze linije 330.
Pa ovo je u okviru dopuštenog broja putnika. Mislim da je ZET trebao napisati sva sjedeća mjesta i broj stajaćih pa bi bilo razumljivije
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

#175
Ne razumijem u čemu je problem? umnik2
Ukupan broj putnika u vozilu je definiran naljepnicama i on je dobiven temeljem zbroja sjedećih i stajaćih mjesta. Nije rečeno da smije biti popunjeno 40% sjedećih ili stajaćih mjesta već isključivo 40% kapaciteta vozila.
Po ovoj fotografiji koju je smogovac priložio meni izgleda kao da su sva sjedeća mjesta popunjena i par stajaćih što je definitivno u okviru tih 40%.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

#176
Na slici je početno stajalište na terminalu VG, smjer Zagreb.
Kroz VG ima još 3 stajališta, što implicira povećavanje broja putnika ili vožnju bez stajanja (osim ako nema neki "biser" za izlaz).
@smogovac
Na naljepnici o broju putnika u vozilima  ZET-a piše:
"Najveći dopušteni broj putnika koji smije biti  u vozilu:  "
"Najviše 40 posto raspoloživih mjesta..."
nije dovoljno razumljivo ili aludiraš na dotepence koji ne razumiju hrvatski književni jezik?
Ili naprosto trolaš  i očekuješ reakcije komesara???

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

#177
Jednostavno, stigne vozilo, vidiš sva su sjedeća mjesta popunjena i još izbrojiš koliko ih stoji. A sad ti meni reci jel bolje tako ili samo brojka pa ti prebroji sjedeća+stajaća mjesta  pivkan
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Mislim da su problem stajaća mjesta...
Aludiraš na IQ putnika, ali mnoštvo je razloga opstrukciji, ZET je najveći. Uvijek i nezamjenjiv na tronu najomraženijih.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Ovo nam je promaklo kava
https://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/izmjene-u-rasporedu-polazaka-autobusne-linije-109/7468
Od utorka, 2. prosinca, u primjeni će biti novi, pojačani raspored polazaka autobusne linije 109 (Črnomerec - Dugave).
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza