Croatia Bus Zagreb - rasprava, linije, razno

Autor shef, Siječanj 27, 2014, 09:12:34

Čelični

Citat: Čelični  u Kolovoz 02, 2019, 19:59:52
Slažem se sve s tobom tramvajac 92 ,ali ta sezonska koja polazi iz Rijeke u 1 sat iza ponoći stiže po voznom redu oko 3 i 45 ujutro u Zagreb što mi odgovara jer se mogu provozati tramvajima i autobusima ZET -a dok još ne dođe najtopliji dio dana i opasan UV indeks sunčevog zračenja.
Istina nema velike potražnje na toj liniji. Poslat ću ti odgovor, ali me neće jedno dva tjedna sredinom ovog mijeseca biti na forumu jer idem na ljetovanje u Dalmaciju, al kad se vratim budem ti poslao.  byeg
Poslao sam im e-mail još 05.08.2019. Prošlo i ljetovanje u Dalmaciji  i puno toga još ali odgovora nema. Prije četiri dana prilikom obilaska Zagreba navratio sam u njihovu poslovnicu u Držićevoj gdje su mi rekli da se do uprave Croatia Busa može jedino preko toga e-maila. Kako su se ogradili. Fuj!  >hammer<

gospardbk



http://mobile.dubrovniknet.hr/galerija.php?id=71456

U autobusu iz Zagreba do Dubrovnika s kišobranom u ruci!? Nije zafrkancija, istina je - na žalost!
U autobusu iz Zagreba do Dubrovnika s kišobranom u ruci!? Nije zafrkancija, istina je - na žalost!

Možete li vjerovati da kupite autobusnu kartu za vožnju u trajanju između 3 i 10 sati (ovisno kud putujete) i prokišnjava vam autobus do te mjere da morate otvoriti kišobran? Možete li zamisliti da vam je plaćeno sjedalo mokro, a gledate vozača kako i njemu netko drži kišobran iznad glave dok vozi? Možete li zamisliti da strahujete i za život, jer se voda slijeva kroz električne instalacije? Sve što pokušavate zamisliti, doživjelo je 30 putnika redovne linije do Dubrovnika, koja je iz Zagreba krenula u 19 sati - tvrdi čitateljica iz Zadra koja je je fotografije poslala portalu Morski.hr, a koji je objavio njeno svjedočanstvo putovanja ovim autobuserom.

-Ne možeš vjerovati, vozač ispod kišobrana i pola autobusa – komantirala je čitateljica koja je kupivši kartu za Croatiabus u 19 sati u ponedjeljak navečer namjeravala do Zadra. Fotografirala je pritom ružne scene unutrašnjosti autobusa kojim su putovali i majka s dvoje malene djece. Čitateljica se pita: ,,Kako je ovaj autoprijevoznik dobio dozvolu za prometovanje?"

Pojašnjava i koliko je opasna situacija bila na putu iz Zagreba:

- Svi su sve navukli na sebe jer je iz ventilacija i svjetla curilo, pa nisu uključili klimu. Žao mi je jedino što nisam uspjela vozača s kišobranom iznad glave slikati. Žena s dvoje male djece, namočila joj se sjedalica od djeteta, a putuju u Ploče. Neugodno mi je bilo slikati jadnu ženu s djecom. Njih je nekako stavila da legnu, a ona čuči na sjedalu, jer je sve mokro! – priča nam užasnuto.

- Po jedan sjedimo, kako smo uhvatili suho sjedalo a baja (drugi vozač) na prva četiri sjedala se ispružio koliko je dug i širok. Meni je naplatio 10 kn prtljagu, ni račun nisam dobila, niti je stavio ceduljicu na kofer. Od 15 kofera za koje je uzeo lovu, za 10 je stavio sebi u džep. Karta od Zagreba do Zadra je 91 kn. Čovjek iza mene je kupio kartu u busu kad smo kretali iz Zagreba i nije dobio račun – tvrdi čitateljica, a na pitanje jesu li se obratili putnicima i odgovorili zašto se moraju voziti u autobusu kroz kojeg se slijeva kiša, odgovara:

- Baš ništa! Da ne znaju kako kiša kroz ventilaciju curi i di se uvuklo. Nisu rekli niti "izvini". Niti da su ženi s djecom uopće ponudili naprijed mjesto. Ništa! Beba joj ima možda 9 mjeseci i curica 4-5 godina s njom. Totalno su nas izignorirali.

Portal Morski.hr je jučer tijekom dana u više navrata pokušao stupiti u kontakt i dobiti službeni odgovor od Croatiabusa, no nikakv suvisao odgovor nisu dobili, a novinarski upit uputili su i Sektoru inspekcijske sigurnosti cestovnog prometa i cesta, pri Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture.

U službenom odgovoru kojeg je zaprimila redakcija portala Morski.hr stoji kako će službenici inspekcije cestovnog prijevoza, temeljan zaprimljenja predstavke poduzeli sve mjere protiv prijevoznika, u svrhu zaštite i ostvarivanja prava putnika.

"Ukoliko se temeljm obavljenog inspekcijskog Ukoliko se temeljem obavljenog inspekcijskog nalaza utvrdi tehnička neispravnost vozila, ili nedostatci zbog kojih vozilo ne udovoljava propisanim mjerama tehničke ispravnosti (ovisno o utvrđenoj kategoriji nedostatka – manji, veći, opasan), prijevozniku, odnosno, odgovornoj osobi prijevoznika i vozaču izreći će se odgovarajuća sankcija, temeljem Zakona o sigurnosti prometa na cestama" zaključili su iz Ministarstva.

Cijeli članak pročitajte ovdje.


dubrovniknet team/ Izvor: Morski.hr FOTO:Morski.hr
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Čelični

Pametno i drago mi je gospardbk da je ovo objavljeno. Sad mi je tek 100% jasno zašto su se zaštitili da se do njihove uprave ne može kontaktirati kontakt telefonom već samo na e-mail na koji mi za banalnost, u odnosu na tekst koji si objavio nisu odgovorili. Kako ih nije sram !!!  >hammer<  th-down

sniff

#723
Citat: ist  u Listopad 06, 2019, 17:01:33
AK Split, relacija Zadar-Split-Zadar

Citat: mate  u Listopad 06, 2019, 21:25:46
Jos jedan od Siderala koji su nedavno stigli..

Krasne prinove, 14 godina stari Siderali sa euro3 normom. Ovi noviteti su me ponukali da istražim godišta CBovih Siderala:



Nedavno uvezeni ZG-6306-HA  je 2005.godište

Citat: gospardbk  u Rujan 25, 2019, 18:27:15

http://mobile.dubrovniknet.hr/galerija.php?id=71456

U autobusu iz Zagreba do Dubrovnika s kišobranom u ruci!? Nije zafrkancija, istina je - na žalost!
U autobusu iz Zagreba do Dubrovnika s kišobranom u ruci!? Nije zafrkancija, istina je - na žalost!

Možete li vjerovati da kupite autobusnu kartu za vožnju u trajanju između 3 i 10 sati (ovisno kud putujete) i prokišnjava vam autobus do te mjere da morate otvoriti kišobran? Možete li zamisliti da vam je plaćeno sjedalo mokro, a gledate vozača kako i njemu netko drži kišobran iznad glave dok vozi? Možete li zamisliti da strahujete i za život, jer se voda slijeva kroz električne instalacije? Sve što pokušavate zamisliti, doživjelo je 30 putnika redovne linije do Dubrovnika, koja je iz Zagreba krenula u 19 sati - tvrdi čitateljica iz Zadra koja je je fotografije poslala portalu Morski.hr, a koji je objavio njeno svjedočanstvo putovanja ovim autobuserom.

-Ne možeš vjerovati, vozač ispod kišobrana i pola autobusa – komantirala je čitateljica koja je kupivši kartu za Croatiabus u 19 sati u ponedjeljak navečer namjeravala do Zadra. Fotografirala je pritom ružne scene unutrašnjosti autobusa kojim su putovali i majka s dvoje malene djece. Čitateljica se pita: ,,Kako je ovaj autoprijevoznik dobio dozvolu za prometovanje?"

Pojašnjava i koliko je opasna situacija bila na putu iz Zagreba:

- Svi su sve navukli na sebe jer je iz ventilacija i svjetla curilo, pa nisu uključili klimu. Žao mi je jedino što nisam uspjela vozača s kišobranom iznad glave slikati. Žena s dvoje male djece, namočila joj se sjedalica od djeteta, a putuju u Ploče. Neugodno mi je bilo slikati jadnu ženu s djecom. Njih je nekako stavila da legnu, a ona čuči na sjedalu, jer je sve mokro! – priča nam užasnuto.

- Po jedan sjedimo, kako smo uhvatili suho sjedalo a baja (drugi vozač) na prva četiri sjedala se ispružio koliko je dug i širok. Meni je naplatio 10 kn prtljagu, ni račun nisam dobila, niti je stavio ceduljicu na kofer. Od 15 kofera za koje je uzeo lovu, za 10 je stavio sebi u džep. Karta od Zagreba do Zadra je 91 kn. Čovjek iza mene je kupio kartu u busu kad smo kretali iz Zagreba i nije dobio račun – tvrdi čitateljica, a na pitanje jesu li se obratili putnicima i odgovorili zašto se moraju voziti u autobusu kroz kojeg se slijeva kiša, odgovara:

- Baš ništa! Da ne znaju kako kiša kroz ventilaciju curi i di se uvuklo. Nisu rekli niti "izvini". Niti da su ženi s djecom uopće ponudili naprijed mjesto. Ništa! Beba joj ima možda 9 mjeseci i curica 4-5 godina s njom. Totalno su nas izignorirali.

Portal Morski.hr je jučer tijekom dana u više navrata pokušao stupiti u kontakt i dobiti službeni odgovor od Croatiabusa, no nikakv suvisao odgovor nisu dobili, a novinarski upit uputili su i Sektoru inspekcijske sigurnosti cestovnog prometa i cesta, pri Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture.

U službenom odgovoru kojeg je zaprimila redakcija portala Morski.hr stoji kako će službenici inspekcije cestovnog prijevoza, temeljan zaprimljenja predstavke poduzeli sve mjere protiv prijevoznika, u svrhu zaštite i ostvarivanja prava putnika.

"Ukoliko se temeljm obavljenog inspekcijskog Ukoliko se temeljem obavljenog inspekcijskog nalaza utvrdi tehnička neispravnost vozila, ili nedostatci zbog kojih vozilo ne udovoljava propisanim mjerama tehničke ispravnosti (ovisno o utvrđenoj kategoriji nedostatka – manji, veći, opasan), prijevozniku, odnosno, odgovornoj osobi prijevoznika i vozaču izreći će se odgovarajuća sankcija, temeljem Zakona o sigurnosti prometa na cestama" zaključili su iz Ministarstva.

Cijeli članak pročitajte ovdje.


dubrovniknet team/ Izvor: Morski.hr FOTO:Morski.hr



ZG-6948-GA je 2014.(euro5)

ZG-8494-BD je 2006.(euro4)

ZG-9058-DZ je 2006.(euro4)

ZG-3861-EZ je 2006.(euro3)

ZG-3862-EZ je 2004.(euro3)

ZG-3864-EZ je 2005.(euro4)

ZG-3867-EZ je 2006.(euro4)

ZG-3868-EZ je 2006.(euro3)

ZG-9230-FF je 2006.(euro3)

ZG-9231-FF je 2003.(euro3)

ZG-9233-FF je 2003.(euro3):


ZG-9234-FF je 2003.(euro3)

ZG-9241-FF je 2007.(euro5)

ZG-9242-FF je 2004.(euro3):

za kraj ZG-9244-FF, 2014. godište i euro5 norma.

Sve u svemu, koliko god bili estetski ružni, neodržavani ili izvoženi, čini se da dosta uspješno izdržavaju linije i ne čuje se da imaju većih tehničkih problema.

Boki651


Paško

ZG-3868-EZ (mislim da su te tablice) je obojan u bijelu Touring shemu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

ist

ZG-3865 također u Touringovoj shemi. Možda je na pomolu rebrendiranje firme jer se ovo s Croatia busom nije pokazalo preuspješno

Dreamwalker

Neka ostane ubilježeno za buduće generacije koje će jednom i nekad čitati forum da je jučer Croatia Bus privremeno do daljnjega ukinula sve linije zbog korona virusa.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

ist

Zna li itko šta se zbiva s Croatia busom i kad bi mogao početi voziti

Frik85


Frik85

Na ovoj liniji prometuje naš partner CROATIA BUS d.o.o. Vrijede uvjeti prijevoza tvrtke CROATIA BUS d.o.o. Imaj na umu da će autobus izgledati drugačije od autobusa Flixbusa. U cijenu karte nije uključena prtljaga. Prva 2 komada prtljage ( do 20 kg, dim. 40x20x50 cm po komadu) je moguće platiti vozaču po cijeni od 8 HRK (1 EUR / 2 BAM) po komadu. Više od 2 komada prtljage ili prtljaga većim dimenzija od propisanih se naplaćuje dodatno sukladno važećem cjeniku Croatia Bus d.o.o. Potrebno je doći minimalno 15 minuta prije polaska na stanicu. Informaciju o točnom peronu polaska, možeš provjeriti na kolodvoru.

ist

Zna li itko išta o ovoj firmi? Kad se pokreće?

Frik85


Matej

Ili je nova linija u pitanju Županja-Frankfurt ili su dali Flix-u
Iz Sl.Broda kreće u 15:05 (Prije je išla u 12H ili 13),a Flix kreće u 15:15

mate

Nova linija (C/P s njihove stranice):

Županja (14:15) - Sl. Brod (15:05) - Zagreb (17:30) - Graz (21:10) -München (02:00) - Augsburg (03:00) - Ulm (04:00)- Stuttgart (05:30) - Pforzheim (06:15) - Karlsruhe (06.45) - Mannheim (07:30) - Frankfurt (08:45) - Köln (11:30) - Aachen (13:15) - Liege (14:15) - Bruxelles (15:30) - Antwerpen (16:15) - Rotterdam (17:30) - Den Haag (18:00) - Amsterdam (19:00).

Inače još tu treba biti i Maribor, ali su njega izbacili zbog COVID-19 uvjeta prijevoza u Sloveniji, te kroz Sloveniju voze samo tranzit i onda nije potrebno pridržavati se mjere popunjenosti 50 % max.