Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

ist

#450
Danas otkazana linija iz Splita za Livno u 18.30. I to baš petkom kad je najviše putnika

Tlimfocit

#451
Prema Dortmundu danas otišlo 7 autobusa: 4 troosovinca raznih vrsta, te po jedan Sideral svake generacije.

Tlimfocit

Njemačka danas: 2 Volva 8700/3 i jedan 9700/2
Njemačka jučer: 2 Siderala 53 mjesta, Sideral 55 mjesta, Mota 67 mjesta, Volvo 9700/3, Volvo 9700/2, novi Sideral 67 mjesta
Skandinavija jučer: katna Mota 87 mjesta i Volvo 9700/3

I linije iz Njemačke prema BiH su pune. A večeras će biti gužva prema Zagrebu.

bonaparte12

Lako je punit buseve kad su putnici s podrucja cijele bivse juge i kad ih pretumbavaju po 10 puta.daj mi reci koliko ih napuni u zagrebu za skandinaviju itd. Malo ih ipak previse simpatiziras.
POLAKO I SIGURNO

busfan

Ja nisam ljubitelj Globtoura najvise zbog voznog parka, ali ije ta zamjerka bas na mjestu? Bitno je napuniti autobuse, punicima ako smeta pretumbavanje, pretpostavljam da ima i drugih prevoznika!
JEdno pitanje, kad kaze Njmeacka, da li mislis na jednu lniju(pretpostavljam Dortmund) ili mislis na sve tri, tj i Hamburg i Berlin? I da li racunas Tuzla-Dortmund?
I kako rade te linije van sezone, mislim Neum-Dortmund, to racunam za neku glavnu liniju? Jer sam negdje poctkom decembra vidio u blizini Macelja onu Motu (HDS ili kakav vec model), ako sam dobro upratio kroz zatamnjena stala slabo je putnika bilo??? doduse to jeste bilo mozda dva vikenda prije praznika, ali je bila subota

ist

Kakvo je stanje na linijama za Austriju? Ima li bisiranja

Tlimfocit

Citat: busfan  u Siječanj 06, 2013, 17:42:58
Ja nisam ljubitelj Globtoura najvise zbog voznog parka, ali ije ta zamjerka bas na mjestu? Bitno je napuniti autobuse, punicima ako smeta pretumbavanje, pretpostavljam da ima i drugih prevoznika!
JEdno pitanje, kad kaze Njmeacka, da li mislis na jednu lniju(pretpostavljam Dortmund) ili mislis na sve tri, tj i Hamburg i Berlin? I da li racunas Tuzla-Dortmund?
I kako rade te linije van sezone, mislim Neum-Dortmund, to racunam za neku glavnu liniju? Jer sam negdje poctkom decembra vidio u blizini Macelja onu Motu (HDS ili kakav vec model), ako sam dobro upratio kroz zatamnjena stala slabo je putnika bilo??? doduse to jeste bilo mozda dva vikenda prije praznika, ali je bila subota

Što se tie organiziranja linija: postoje zasebne linije Neum-Dortmund, Bihać-Dortmund i Olovo-Dortmund koje se voze svaka sa svojim autobusom. U dogovoru s Touringom autobusi voze do Frankfurta, a prema Dortmundu vozi samo jedan autobus (osim kada postoji drukčija potreba). Linija Neum-Hamburg je četvrta linija za Njemačku.

Sad o broju putnika: otkad su ukinute vize putnika ima stvarno dosta, kao i kod ostalih prijevoznika. Ovo što sam napisao za subotu vrijedi za linije Neum-Dortmund i Neum-Bihać. Nedjelja vrijedi samo za Neum-Dortmund. I koliko ja znam (a znam) putnici se ne spajaju iz cijele Jugoslavije za Njemačku (osim ako je BiH cijela Jugoslavija). Iz Zagreba za Skandinaviju bude putnika nekad više nekad manje. Sigurno da će ih više biti iz cijele BiH nego iz Zagreba.   good_boy

Man lion's coach

Iz Dubrovnika za Zenicu Joe Walsh DA oznaka skoro pa pun.

mate

Danas iznenadenje na liniji Vukovar - Salzburg - Barbi Maestro DA-884-CL

mate

Navodno od 1.3.2013., Globtour (Panorama Bus) pocinje voziti na linijama za Njemacku na polascima koje vozi Croatia Bus

Tlimfocit

I ja sam dobio takvu informaciju.  thumbs

mondia

...Vukovar - Landsberg je navodno u pitanju!!!!!

mate

Hm, ovo nije linija CBa, ovo vozi Plesa Reisen, kojem jako dobro ide na toj liniji, osim ak Globtour ne namjerava otvorit svoju liniju Vukovar - Landsberg

mondia

...detalje stvarno neznam, ali su tako nesto spominjali "provjereni izvori" !!!!

čazmatrans_nova

#464
krivo. Globtour otvara svoju liniju Zagreb-Frankfurt. Linije CB-a će vozit Čazmatrans i C.T.I..